DSK-317 nejde povolit osový šroub

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
kucind
Příspěvky: 7
Registrován: ned pro 06, 2020 11:27 am
Bydliště: Mladá Boleslav

DSK-317 nejde povolit osový šroub

#1 Nový příspěvek od kucind »

Dobrý den,
Prosím o radu, nejde mi povolit matice co je zajištěná závlačkou. Předchozí majitel vsadil osový šroub obráceně, matici z pohledu za řidítky mám vpravo.
Segrovu pojistku jsem vyndal, vyndal kolo, ale potřebuji vyjmout i náboj abych rozšířil rozvor o poloosu 130. Zkoušel jsem dát uzávěrku na kolech i zařazený
rychlostní stupeň, přesto to drží jako čert.
Děkuji za rady
S pozdravem D.Bárta

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: DSK-317 nejde povolit osový šroub

#2 Nový příspěvek od DYK »

Tvůj popis je tak zmatečný, alespoň pro mne, že ho vůbec nechápu. Po vyjmutí segerovy pojistky nemůže jít vyndat kolo, přece!! Závlačku z díry v osovém "šroubu" ven a vyšroubovat korunkovou matici. A nebo ti v některém dílu uvízla poloosa? Já fakt nevím. Jen vím, že chceš zvětšit rozchod kol.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

kucind
Příspěvky: 7
Registrován: ned pro 06, 2020 11:27 am
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: DSK-317 nejde povolit osový šroub

#3 Nový příspěvek od kucind »

DYK píše:Tvůj popis je tak zmatečný, alespoň pro mne, že ho vůbec nechápu. Po vyjmutí segerovy pojistky nemůže jít vyndat kolo, přece!! Závlačku z díry v osovém "šroubu" ven a vyšroubovat korunkovou matici. A nebo ti v některém dílu uvízla poloosa? Já fakt nevím. Jen vím, že chceš zvětšit rozchod kol.
OK, tak to trochu rozepíšu. Potřebuju přidat ke stávající poloose480 ještě 130 abych rozšířil rozchod, tak jsem po vyndání závlačky chtěl povolit tu matici
a vůbec to nešlo, všiml jsem si segerovky a odstranil ji a nepředpokládal jsem, že půjde kolo vysunout. Toto jsem prováděl, když byla převodovka s koly na boku. Jak jsem stavěl převodovku zpátky na kola, všiml jsem si, že se kolo povitáhlo z náboje, tak jsem to hodil zpátky na bok a kolo šlo normálně vytáhnout.
Mám fotku, zkusím ji poslat
Přílohy
20201206_102229_resized.jpg
20201206_102229_resized.jpg (9.39 KiB) Zobrazeno 2593 x

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: DSK-317 nejde povolit osový šroub

#4 Nový příspěvek od DYK »

Fotku musíš vkládat přes úložiště dle zde přítomného návodu. Kolo zpět, postavit na kola a povolit korunkovou matku. Tak nějak se to začíná.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

kucind
Příspěvky: 7
Registrován: ned pro 06, 2020 11:27 am
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: DSK-317 nejde povolit osový šroub

#5 Nový příspěvek od kucind »

DYK píše:Fotku musíš vkládat přes úložiště dle zde přítomného návodu. Kolo zpět, postavit na kola a povolit korunkovou matku. Tak nějak se to začíná.
OK, a existuje nějaký postup? třeba mít kola nastavený v záběru, nebo zařazený rychlostní stupeň? Vyzkoušel jsem snad všechny varianty a vždy se buď protočí kolo, nebo něco v převodovce. Už mám nachystanou flexu, když tak tu matici uříznu.
Ještě jedna otazka, původní majitel to sešrouboval obráceně, matku mám napravo z pohledu za řidítkama, nemohlo se to tam nějak "rafnout"
tím, že to otočil?
děkuji

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: DSK-317 nejde povolit osový šroub

#6 Nový příspěvek od DYK »

Mělo by to mít spíše tendenci se povolit, ta matka. Nasaď kola a dej to na kola. Do závěsu třeba brzdící radličku na levém kole uzávěrku, šipka na střed kola a povoluj. Samozřejmě tam může být cokoli, to z forky nevidím.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

kucind
Příspěvky: 7
Registrován: ned pro 06, 2020 11:27 am
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: DSK-317 nejde povolit osový šroub

#7 Nový příspěvek od kucind »

DYK píše:Mělo by to mít spíše tendenci se povolit, ta matka. Nasaď kola a dej to na kola. Do závěsu třeba brzdící radličku na levém kole uzávěrku, šipka na střed kola a povoluj. Samozřejmě tam může být cokoli, to z forky nevidím.
Tak teď jsem opravdu zabral a cítil, že to trochu povolilo, ale po zjištění se nepovolila matka, ale celý šroub :shock: tak nevím, abych něco neurval. Mě napadá snad už jen ta flexa, když zničím závit nevadí, stejně musím koupit nový šroub (delší na 610)
děkuji

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: DSK-317 nejde povolit osový šroub

#8 Nový příspěvek od DYK »

Tak asi ten osový čep ukroutíš. Co už. Pořídíš nový společně s osovým čepem pro 610mm rozchod.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: DSK-317 nejde povolit osový šroub

#9 Nový příspěvek od Atlan »

A nejde to tam Nejako namazat wd alebo hydraulickym olejom? Kazdi den troska frknut ono to povzlina a povoli, nie hned ale za mesiac urcite? Nepredpikladam ze mu to treba hned.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

kucind
Příspěvky: 7
Registrován: ned pro 06, 2020 11:27 am
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: DSK-317 nejde povolit osový šroub

#10 Nový příspěvek od kucind »

DYK píše:Tak asi ten osový čep ukroutíš. Co už. Pořídíš nový společně s osovým čepem pro 610mm rozchod.
Odbrousím matici a mělo by to jít v pohodě dolu, s novým čepem počítám.

Děkuji

S pozdravem D. Bárta

kucind
Příspěvky: 7
Registrován: ned pro 06, 2020 11:27 am
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: DSK-317 nejde povolit osový šroub

#11 Nový příspěvek od kucind »

Atlan píše:A nejde to tam Nejako namazat wd alebo hydraulickym olejom? Kazdi den troska frknut ono to povzlina a povoli, nie hned ale za mesiac urcite? Nepredpikladam ze mu to treba hned.
to jsem zkoušel, nepomohlo. Tak dlouho nemůžu čekat, musím jeden stroj dát do kupy a na další vlítnout :)

děkuji

S pozdravem D. Bárta

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: DSK-317 nejde povolit osový šroub

#12 Nový příspěvek od DYK »

Ať se daří, ukroutil bych to a matku vysvobodil ve svěráku. Ale nekritizuju tvůj postup, jen píšu svůj. Ten odový čep je bláto, mělo by to jít celkem dobře.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

kucind
Příspěvky: 7
Registrován: ned pro 06, 2020 11:27 am
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: DSK-317 nejde povolit osový šroub

#13 Nový příspěvek od kucind »

DYK píše:Ať se daří, ukroutil bych to a matku vysvobodil ve svěráku. Ale nekritizuju tvůj postup, jen píšu svůj. Ten odový čep je bláto, mělo by to jít celkem dobře.
Děkuju za podporu :) vezmu to malou flexou, od klíče už mám vytahaný ruce.
Děkuji všem za komentáře
S pozdravem D.Bárta

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“