Vari xp-200 mezikus pro alternator.

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Prckolet
Příspěvky: 371
Registrován: ned dub 26, 2020 10:13 pm
Bydliště: zlin

Vari xp-200 mezikus pro alternator.

#1 Nový příspěvek od Prckolet »

Ahojte tak jako ma tecumseh vector xl/c vyvod na remen nema neco takoveho moznost i vari? Chci tam dat maly 12v alternator ze sekacich trakturku ale resim vyvod. Existuje neco origos nebo pokousel se nekdo o neco takoveho?
Obrázek

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vari xp-200 mezikus pro alternator.

#2 Nový příspěvek od DYK »

Chceš říct, že máš motor z Balcara na DSK 317?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Prckolet
Příspěvky: 371
Registrován: ned dub 26, 2020 10:13 pm
Bydliště: zlin

Re: Vari xp-200 mezikus pro alternator.

#3 Nový příspěvek od Prckolet »

no mam oba mam jak vari xp-200 tak i ten vector

tady je s balcarem
Obrázek

tady je s vari xp-200
Obrázek

123
Příspěvky: 1123
Registrován: pon led 07, 2013 3:51 pm
Bydliště: čm vysočina

Re: Vari xp-200 mezikus pro alternator.

#4 Nový příspěvek od 123 »

Tak existovalo to, jenže přímo od vari asi ne. Mezikus s řemenicí mezi motor a převodovku tak třeba Wikov Mohelnice před lety vyráběl jednobubnovou sekačku SB 600 a na té to bylo mezi dsk 316 a motorem pro pohon bubnu spojka 80mm. Dál to bylo myslím i k Rustica, to mělo převodovku MTP 320 a 14 palců kola, taky bubínek 80mm a taky pro pohon bubnové sekačky a možná i něco dalšího.
Někde ten mezikus asi i ještě mám, musel bych někdy, až bude venku hnusný počasí třeba, zkusit pohledat. Akorát mi uniká, k čemu by ti tam mohl být dobrý zrovna alternátor

Prckolet
Příspěvky: 371
Registrován: ned dub 26, 2020 10:13 pm
Bydliště: zlin

Re: Vari xp-200 mezikus pro alternator.

#5 Nový příspěvek od Prckolet »

no tak kdyby sis rek ze je hnusne pocasi i ted a sel se kouknot bylo by to super :d
no chci tam altik aby mi zivil baterii ktera bude pohanet navijak a svetla.
Neni dulezite jestly to k necemu je ale ze to proste danej clovek chce. chtel jsem koupit jinej motor ale davat 8 za motor se mi fakt nechce sice mozna par koniku a ele starter by byly super ale bhuzel motor v dobrem stavu pod 8 nesezenu

jeste me napadlo sehnat nejakou poskozenou dsk317 ztama vzit jen horni dil a na konci jej zakoncit spojkou a prirubou k motoru a navarit jej a bylo by akorat jak zaaretovat horni dil aby se stale tocil a spojka byla jen dole
Naposledy upravil(a) Prckolet dne sob lis 14, 2020 10:28 pm, celkem upraveno 1 x.

Prckolet
Příspěvky: 371
Registrován: ned dub 26, 2020 10:13 pm
Bydliště: zlin

Re: Vari xp-200 mezikus pro alternator.

#6 Nový příspěvek od Prckolet »

ono by stacilo kdyby tu byl nejaky frajer co ma pristup ke katalogum a koukl na tento typ motoru a sehnal mi altik, magneto a starter na tento motor

Prckolet
Příspěvky: 371
Registrován: ned dub 26, 2020 10:13 pm
Bydliště: zlin

Re: Vari xp-200 mezikus pro alternator.

#7 Nový příspěvek od Prckolet »

Tak jsem sundal prirubu a spojku z motoru balcar a nasadil jsi na motor vari xp-200 ( zongshen ) a vono to kupodivu funguje a pasuje :d tato spojka ktera tam je se mi ale vubec nelibi a chtel bych tam dostat tu co byla origos na vari xp takze ji budu muset navarit.
na dalsich foto vidite jak sedi na prevodovce priruba pro motor vari bohuzel jsem uz neudelal foto rozdilu mezi tema dvema prirubama snad zitra nato vlitnu a nafotim to lip

ted bych jeste chtel sehnat original zaponaci mechanizmus toho nahonu od balcaru ale nemam zadne cisla zadne fotky nic podle ceho bych mohl hledat.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vari xp-200 mezikus pro alternator.

#8 Nový příspěvek od DYK »

Je ti známo že příruba se při montáži středí?!!!
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Prckolet
Příspěvky: 371
Registrován: ned dub 26, 2020 10:13 pm
Bydliště: zlin

Re: Vari xp-200 mezikus pro alternator.

#9 Nový příspěvek od Prckolet »

No jsou tam pouzity srouby s telem takze tam toho moc nenastredim kdyz tam ty srouby dam uz se s tim neda hybat. Navic jeste jsem s tim nic nedelal pouze to nasadil pac resim jak tam dostat tu lepsi spojku

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vari xp-200 mezikus pro alternator.

#10 Nový příspěvek od DYK »

U příruby Balcar nevím, ale příruba Vari se 100% středí.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Prckolet
Příspěvky: 371
Registrován: ned dub 26, 2020 10:13 pm
Bydliště: zlin

Re: Vari xp-200 mezikus pro alternator.

#11 Nový příspěvek od Prckolet »

no priruba vari mela klasicke srouby bez tela takze tam asi ano ale ta od balcaru je vetsi a musel jsem vzit srouby co tam meli a neslo s tim hnout.

Prckolet
Příspěvky: 371
Registrován: ned dub 26, 2020 10:13 pm
Bydliště: zlin

Re: Vari xp-200 mezikus pro alternator.

#12 Nový příspěvek od Prckolet »

Tak jsem prehodil uz i spojku, tu puvodni jsem rozebral a urezal z ni tu cast kde byly pridelane drzaky zavazi a navaril tam tu novou spojku. vse jsem slozil a dal tam alternator pres klinak nasponoval a hura na start. vse funkuje suprove ted to jen musim vse doladit a muzu shanet navijak :d
kdyby byl silnejsi motor aj bych si udella sekacku pod podvozkem mezi koly.
ikdyz dva noze by ten motor mohl jeste utahnout ne??

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

davidof
Příspěvky: 353
Registrován: stř led 13, 2010 9:37 pm
Bydliště: Přerov

Re: Vari xp-200 mezikus pro alternator.

#13 Nový příspěvek od davidof »

Zdar taky mam motorovou jednotku Balcar s motorem Tecumseh Vector,používam to na sekačce Dakr nebo na Agzatu zatim jede,ale na motor se toho už moc sehnat nedá tak přemýšlím čím ho nahradit kdyby klekl ten motor XP200 tam teda pasuje jak sem u tebe viděl? Mám aji Jikovácký motory co tam někdy používám ale su zvyklej na řidítka Balcar tak zjištuju jakej motor bych tam mohl bez uprav namontovat.Jinak altik vypadá dobře co ním budeš živit? Myslíš že by to místo altíka utáhlo aji malý hyd. čerpadlo?Mohlo by čerpadlo pracovat ve vertikální poloze?

Prckolet
Příspěvky: 371
Registrován: ned dub 26, 2020 10:13 pm
Bydliště: zlin

Re: Vari xp-200 mezikus pro alternator.

#14 Nový příspěvek od Prckolet »

pokud chces i ten mezikus tak se jen presrubuje a spojka jako takova na hridel pasuje jedine co se musi upravit (nemusi ale je to lepsi) je drazka pro klinek ta je na xp200 vetsi tudiz do stare spojky nezapadne. motor je delany na stejne diry takze pasuje opravdu no problem. ja mam jeste jeden ten motor ot tecumseh a prodavam jej muzes si jej koupit na dily :d je funkcni. no aletik tam mam pro napajeni baterie a navijaku na 12v. jde spise o hec nez potrebu zase tolik to nepotrebuju. spis chci vyuzit prave ten vyvod na pohon sekacky pod podvozkem. kdybych nebyl skrta mozna bych i uvazoval o pohonu cerpadla ale kdyz ja chci nasetrit na tohle https://www.sbazar.cz/bodlinkaz/detail/ ... lusenstvim to je muj sen

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5453
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Vari xp-200 mezikus pro alternator.

#15 Nový příspěvek od thovt »

Co to dotáhnout na úrověň generatoru bez baterie, tedy bez bateriové buzení co ty na to, když už je to hec.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“