Pár úprav VARI

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jenda_D1
Příspěvky: 3
Registrován: pon říj 12, 2020 7:30 pm
Bydliště: Mladá Vožice

Pár úprav VARI

#1 Nový příspěvek od Jenda_D1 »

Ahoj. Tak se pochlubim pár úpravama svého stroje - Prd prda(tak ho nazývá můj malej syn) :)
První úprava bylo předělání chcípáku na vypínač, abych si nechcíp motor při ubrání plynu. Pak jsem si prodloužil páku řazení a můžu řadit ze sedačky. Což se hodí při manévrování po zahradě, nebo jinde. Jezdim se zamčenými koly, takže nemusim ani nic přehazovat. :) Pak jsem si přidělal bedýnku na nářadí, rukavice kurtny atd. Další úpravou bylo přidělání kastlíků pod sedačku třeba na kanystr s benzínem. Následovaly zvýšené bočnice a ty jsem ještě teď upravil na posuvné a můžu je i položit a vozit i rozměrnější náklady, jako např. vatu na zateplení baráku. Na jedné bočnici mám i držáky nářadí, takže třeba lopatu, nebo hrábě nemusim vozit ve vozíku třeba na shnilých jabkách. S tim souvisí i další úprava a to halogen, předělanej na ledkovou žárovku H7. Ta se hodí, když jedu teď navečer odvézt něco na skládku, tak ať jsem vidět. Kvůli viditelnosti mám vzadu i malý majáček na baterku, když potřebuju project přes město. Závaží mi pomohl upravit i s nosičem místní kovář z podobného, ale už nefunkčního stroje. Hasičák na klečích vozim z toho důvodu, že mi tekl benzín z nádrže na motor a výfuk, tak pro jistotu. Závada je odstraněna zaletovánim nádrže, ale hasičák zůstává :) No a zrcátko je z kola, připevněné do trubky a ta je chycená stahovačkama ke klečím. Jednoduché, ale účinné řešení a kleče jsou stále nastavitelné :) Podpěrná noha je zatim z roxoru, ale mám v plánu jí předělat na závitovku.
No a další plány jsou třetí kolo a na něm koule z auta, abych mohl manipulovat s plnou károu za auto a radlice. Tu ale nevim z čeho jí vyrobit. Přemýšlel jsem nad starym sudem, nebo nějakou KG trubkou. Nemáte někdo zkušenosti?
Někomu to může připadat jako blbosti, ale mě to holt baví si takhle hrát :)

Pár fotek: https://varik.rajce.idnes.cz/Moje_VARI/

Uživatelský avatar
Lišák1
Příspěvky: 1169
Registrován: úte čer 02, 2009 8:28 pm
Bydliště: Sklené nad Oslavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár úprav VARI

#2 Nový příspěvek od Lišák1 »

Taky jsem dělal nějaké úpravy, včetně radlice, fotky sem neumím, pokud bys měl zájem, pošli do sz imejlovou adresu a pošlu ti je.
Nissan Terrano 3,0 TDI, Zetor 5211

dvk
Příspěvky: 1689
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: Pár úprav VARI

#3 Nový příspěvek od dvk »

Máš to pěkny, já takovým vylepšením taky fandím. Ještě jednu věc bych ti doporučil - předělat ten ruční plyn na páčku na palec, tak jak to mají čtyřkolky. Páčku ze staré přehazovačky a uvolnit ji tak, aby se plyn pěkně vracel. Pak teprve se s tím pěkně jezdí a manévruje a nehrozí, že ti to někde ujede z ruk. 8)

Uživatelský avatar
Jenda_D1
Příspěvky: 3
Registrován: pon říj 12, 2020 7:30 pm
Bydliště: Mladá Vožice

Re: Pár úprav VARI

#4 Nový příspěvek od Jenda_D1 »

dvk píše:Máš to pěkny, já takovým vylepšením taky fandím. Ještě jednu věc bych ti doporučil - předělat ten ruční plyn na páčku na palec, tak jak to mají čtyřkolky. Páčku ze staré přehazovačky a uvolnit ji tak, aby se plyn pěkně vracel. Pak teprve se s tím pěkně jezdí a manévruje a nehrozí, že ti to někde ujede z ruk. 8)
Ahoj.Já mám na plyn tu starou kovovou páčku a ta je pěkně volná :) Takže nehrozí přesně to,co řikáš.

Uživatelský avatar
Jenda_D1
Příspěvky: 3
Registrován: pon říj 12, 2020 7:30 pm
Bydliště: Mladá Vožice

Re: Pár úprav VARI

#5 Nový příspěvek od Jenda_D1 »

Opět jsem trochu upravoval svůj stroj :) Musel jsem lehce přesunout přední světlo, aby lépe svítilo před závaží. To se projevilo při jízdě ze skládky, když jsem měl před sebou stín :) Pak jsem nechal u kováře vyvařit závěs, který byl už docela vymačkanej a kleče mi lítaly nahoru a dolu podle toho, jak zabral motor. Teď už je jízda lepší. No a rovnou jsem předělal podpěrnou nohu káry. Použil jsem závitovku M16 s příslušnou maticí. Na spodek jsem nechal navařit podložku a nahoru jsem šroubem přidělal ořech z goly a můžu tak použít na vysouvání, nebo zasouvání kliku :) Ta je taky na fotce vidět. Pak jsem ještě dodal dopředu jedno závaží, protože je teď na zahradě a u skládky docela bahno, tak ať je lepší záběr. No a hlavně jsem udělal ještě nástavky na sajtny a už jsem je plně využil. Kára byla narvaná listím a jiným bordelem ze zahrady až nahoru :)

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“