Provoz MT8 na pozemních komunikacích

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
schvejk
Příspěvky: 5
Registrován: čtv kvě 09, 2013 9:07 pm
Bydliště: Kutná hora

Provoz MT8 na pozemních komunikacích

#1 Nový příspěvek od schvejk »

Co potřebuji k provozování malotraktoru MT8 na pozemních komunikacích.
Stačí mi jen povinné ručení nebo musím stroj přihlásit. :(

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Provoz MT8 na pozemních komunikacích

#2 Nový příspěvek od Tom »

Chtělo by to uvést o jaké MT8 se jedná, ale vlastně je to jedno, protože pro všechny MT8 (050, 150, 065, 070, 075, 132) platí jedno. Existuje technické osvědčení, kde je napsáno výrobní číslo traktorku, rok výroby, typ atd. je tam také uveden seznam nářadí (tažené i nesené) se kterými je malotraktor schválený pro provoz na pozemních komunikacích. Pokud se tedy traktor nepohybuje s ničím jiným, stačí toto technické osvědčení a pojistka (a samozřejmě příslušný řidičský průkaz).
Pokud se má traktor pohybovat s nějakým jiným příslušenstvím (hlavně tedy například s novějším typem schválené vlečky) je už nutné mít spz. K tomu, co je potřeba pro získání spz na takový malotraktor se tady už hodně psalo. Stačí pohledat ;-)
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Michael Hille
Příspěvky: 28
Registrován: stř zář 26, 2012 8:28 pm
Bydliště: V.Šenov okr.Děčín

Re: Provoz MT8 na pozemních komunikacích

#3 Nový příspěvek od Michael Hille »

Zdravím vespolek.
Mám v plánu k baráku pořídit pomocníka,nejspíše nějaký model MT8 a teď moje otázka,je zapotřebí řidičák sk.T,nebo můžu jezdit s MTéčkem s řidičákem na osobák jakožto s prac.strojem do 3.5t?????

Díky za odpověď.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz MT8 na pozemních komunikacích

#4 Nový příspěvek od Antony30011 »

Tusim ze od 1.1. je uz i na Tk a Mt potreba T.

Uživatelský avatar
peče
Příspěvky: 327
Registrován: pát dub 06, 2012 1:41 pm
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Provoz MT8 na pozemních komunikacích

#5 Nový příspěvek od peče »

Já myslím, že na Tk a MT stačí i B ale mohu tahat jen přívěsný vozík za auto do 750 Kg. Tak jsem tomu porozuměl.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Provoz MT8 na pozemních komunikacích

#6 Nový příspěvek od Tom »

No to bylo... teď je to opravdu tak, že člověk potřebuje T, pokud ovšem neměl před 1.1. vydaný řidičák na skupiny C+E. Pak má automaticky i T. V současné době již C+E není i T.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
peče
Příspěvky: 327
Registrován: pát dub 06, 2012 1:41 pm
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Provoz MT8 na pozemních komunikacích

#7 Nový příspěvek od peče »

Ok Tom, včera jsem si zaplatil T za 6 700,- tedy pokud už máš B, ovšem vyrazila mi dech lékařská zpráva za 500,- ( za razítko )

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Provoz MT8 na pozemních komunikacích

#8 Nový příspěvek od Tom »

Já jsem naštěstí dělal řidičáky přes školu, B zdarma a u zbytku jsme platili jen jízdy, takže kromě D a A21 mám vše. Ale kdyby si to měl člověk komplet platit, tak to by byla velká investice :pistol:
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz MT8 na pozemních komunikacích

#9 Nový příspěvek od Antony30011 »

Tome, četl sem že na Mendelce se daj nějak výhodně dělat řidičáky - nevíš o tom něco?

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Provoz MT8 na pozemních komunikacích

#10 Nový příspěvek od PULDrapalik »

Proč bych měl tahat jen 750 kilo,když s károu 1,5t se furt vejdu do celkový váhy 3,5t :-/

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz MT8 na pozemních komunikacích

#11 Nový příspěvek od Antony30011 »

Skupina B
Opravňuje k řízení
motorových vozidel s maximální přípustnou hmotností nepřevyšující 3,5 tuny a maximálně 8 místy k sezení mimo řidiče. Pod oprávnění nespadá řízení motocyklů, tato výjimka je však v zákoně formulována zmatečně – nejprve jsou z oprávnění vyjmuty úplně všechny motocykly (tj. všechna vozidla spadající do skupiny A), krom toho ještě jednou lehké motocykly spadající do skupiny A1 a pak ještě motocykly o výkonu nad 25 kW nebo s postranním vozíkem, pokud poměr výkon/hmotnost přesahuje 0,16 kW/kg.
jízdních souprav složených z motorového vozidla uvedeného výše a přípojného vozidla o maximální přípustné hmotnosti do 750 kg.
jízdních souprav složených z některého z motorových vozidel uvedených u skupiny B výše, pokud maximální přípustná hmotnost soupravy nepřevyšuje 3,5 tuny a maximální přípustná hmotnost přípojného vozidla nepřevyšuje pohotovostní hmotnost motorového vozidla.
To bys musel mít B+E abys mohl tahat ten vlek co má dvě tuny, víš ;-)

Michael Hille
Příspěvky: 28
Registrován: stř zář 26, 2012 8:28 pm
Bydliště: V.Šenov okr.Děčín

Re: Provoz MT8 na pozemních komunikacích

#12 Nový příspěvek od Michael Hille »

No co člověk to názor a u četníku to platí tuplem.
Jeden mi řekl,že MT musí mít SPZ,další zas,že stačí mít osvědčení+pojistku.
Jeden tvrdil řízení s B,druhý zas s T. V tom aby se prase vyznalo!! :vztek: :vztek: :vztek: :vztek: :vztek:

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz MT8 na pozemních komunikacích

#13 Nový příspěvek od Milhauss »

V osvědčení je vyloženě napsáno k řízení malotraktoru je potřeba oprávnění skupiny T,to si myslím že je jasné. S těma SPZ,toť otázka,myslím si že správně by mělo mít SPZ. To že ohledně tohoto má každej jinej názor,celkem tomu věřím,co kraj,či okres,to jiná nařízení. Z toho plyne bordel v ČR a nikdo nic pořádně neví :)

Michael Hille
Příspěvky: 28
Registrován: stř zář 26, 2012 8:28 pm
Bydliště: V.Šenov okr.Děčín

Re: Provoz MT8 na pozemních komunikacích

#14 Nový příspěvek od Michael Hille »

Dobře,takže pro klid duše jezdit výhradně s T.
A jak se stavěj četníci při silniční kontrole k tomu,že MT má osvědčení a pojistku????
Mohl by někdo napsat poznatky?

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz MT8 na pozemních komunikacích

#15 Nový příspěvek od Milhauss »

Já ně,mě ještě nezastavili. Ale myslím že nemohou říct ani slovo,je to originál doklad,pojištěné to je,čísla sedí,takže by to mělo být v poho. PS: Možná ani oni nevědí jak to má být

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - TK, MT“