MT8-046

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
lukin1156
Příspěvky: 530
Registrován: ned zář 30, 2012 6:04 pm
Bydliště: Brumov-Bylnice

MT8-046

#1 Nový příspěvek od lukin1156 »

Jsem už skoro 3 roky šťastným majitelem MT8-046. Udělali jsme na ní generální opravu a ještě k tomu pár úprav.
Provozem se ale objevilo pár problémů, které jsou vlastností tohoto stroje.
Náhon vývodového hřídele je spřažený s převodovkou. Tudíž když člověk mulčuje a potřebuje přeřadit (dopředu/dozadu) tak musí prvně vypnout náhon pákou (řadí ozubené kolo do záběru) a pak teprve přeřadit. Při sekání diskovou kosou je zase nutné prvně roztočit kosu do otáček, poté zařadit rychlost a vjet do porostu. Kolikrát to kopne i do převodovky.
Podařilo se mi sehnat motor Lombardini LDW 1603 včetně pístkového hydraulického čerpadla Sauer Danfoss (původně nějaký hydraulický agregát na sypači). Původní plán byl vyměnit jen motor. Na druhou stranu si říkám, že by hydropohon vyřešil problémy s řazením.
Když jsem byl posledně na slovensku v IDOS Projektu, měli tam rozestavěný prototyp MT8, s pohonem právě hydromotorem. Akorát už si uplně nepamatuju detaily. Představoval jsem si to tak, že by zůstala spojka a převodovka pro vývodovou hřídel a zároveň bych tam připojil čerpadlo. Hydromotor by se napasoval na vstupní hřídel "rozvodovky".
S tím čerpadlem je to horší. Chybí na něm štítek. Jsou na něm nějaké čísla, ale nedohledal jsem k tomu nic. Z inzerátu jsem jen vyčetl, že to mělo mít průtok 80l/min a že je samoregulační. Takže těžko pak určovat, jaký k tomu hydromotor.
Každopádně nejjednoduší nejspíš bude namontovat jen nový motor a nekomplikovat si tak jednoduchý stroj.

Obrázek

Obrázek
Za stálého míchání, nalejeme do hajzlu :D

Vladimír Šimo
Příspěvky: 3009
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: MT8-046

#2 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Měl jsem stejný problém s MT6 030. Řešil jsem to taky hydromotorem ale tak, že ho mám připevněný vepředu a od něj vede přímo kardan k sekačce nebo cepáku. Jo a musel jsem tam dát ještě jednu nádrž a třetí čerpadlo pro ten hydromotor.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - TK, MT“