MINI 070, 075

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Dydi
Příspěvky: 54
Registrován: pon bře 21, 2011 6:20 am
Bydliště: Pardubice

Re: MINI 070, 075

#1846 Nový příspěvek od Dydi »

Tom píše:Dydi, jak se vede? Co Miník? Už je přestaven? Jestli máš nějaké fotky, sem s nimi ;-) Jinak jak jsme se kdysi bavili, jestli ještě máš rámečky zadních světel a chtěl bys je prodat, stále mám zájem.
Jinak k tomu drážkování... Norma, dle které by to drážkování mělo být není uvedena ani v patentu, který se týká systému pohonu přídavného nářadí k Minimu. Není to ani v příručce ani v katalogu ND.
Ahoj.
Mini na Dieslu šlape jako hodinky foto musím udělat. Co se týče světel tak šlo vše do šrotu....
s tím drážkováním to je zlé, prošel jsem všechny normy ISO, ASI, STN, ČSN, i DIN a nic z toho to není....
jediné co se tomu blíží je toto:
Přílohy
drážkování.JPG

Uživatelský avatar
Ruda94
Příspěvky: 49
Registrován: pon zář 12, 2011 9:48 pm
Bydliště: Vřesina u Hlučína

Re: MINI 070, 075

#1847 Nový příspěvek od Ruda94 »

DurianSK píše:Zdravím traktoristov,
tak ako dopadla výmena motora "maluch" v MINI? Mám tiež ten motor už zopár rokov vo svojom pomocníkovi, tak som zvedaví 8) :)
Tak maluchovský motor - No dělal jsem repas těsnění vany, válcu a hlavy . Zrovna teď je hlava na zabroušení ventilu. Jinak stále řeším upevnění motoru na rám nějakou neinvazivní metodou ( bez vaření na rám). Nevím jak moc vybruje tak jestli to upevnit na pružiny nebo silenbloky . Jinak motor změní vzhled miniho :-(. Bude se muset zvednou kapota nebo do ní vyříznout díra na karburátor .
Jak bude něco nového dám foto

Jozik
Příspěvky: 18
Registrován: úte lis 22, 2011 11:00 am
Bydliště: Trencin

Ydravim pani

#1848 Nový příspěvek od Jozik »

Zdravim pani, predvcerom som vyvazal na miniku zumpu, a zase som zapadol. Vosiel som s minikom troska do blata a hned hrabal, hruza. Naviete niekto poradit ako by sa na nom dala zvysit adhezna sila, okrem retazi a kolies na oranie, nech to tak lahko nezapada. Dakujem.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#1849 Nový příspěvek od Tom »

Dydi, to se světlama je škoda... byli jsme domluveni, ale nějak to padlo pod stůl... no co už :) Jestli sedí drážkování z MF 70, tak ta má drážkování dle DIN, ale třeba české jednoosé frézy MT7 ( viz stránky kolegy Strafnika: http://mt7-uni.ic.cz/) měly drážkování podobné MF, ale ne stejné...
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

DurianSK
Příspěvky: 21
Registrován: pát kvě 01, 2009 11:43 am
Bydliště: Spišská Nová Ves

Re: MINI 070, 075

#1850 Nový příspěvek od DurianSK »

Ruda94 píše:
DurianSK píše:Zdravím traktoristov,
tak ako dopadla výmena motora "maluch" v MINI? Mám tiež ten motor už zopár rokov vo svojom pomocníkovi, tak som zvedaví 8) :)
Tak maluchovský motor - No dělal jsem repas těsnění vany, válcu a hlavy . Zrovna teď je hlava na zabroušení ventilu. Jinak stále řeším upevnění motoru na rám nějakou neinvazivní metodou ( bez vaření na rám). Nevím jak moc vybruje tak jestli to upevnit na pružiny nebo silenbloky . Jinak motor změní vzhled miniho :-(. Bude se muset zvednou kapota nebo do ní vyříznout díra na karburátor .
Jak bude něco nového dám foto
Ja som to upevnil na silenbloky Š120 a nastavil som trošku vyššie voľnobežné otáčky a vec bola poriešená 8) . Veľa ľudí tu na fóre nadáva na ten motor, že je to "vybračný valec", ale ono to fakt len vybruje v otáčkach okolo voľnobehu. Nastavením vyššieho voľnobehu na spotrebe ani nepostrehneš, celkovo ten motor ma malú spotrebu.

Dydi
Příspěvky: 54
Registrován: pon bře 21, 2011 6:20 am
Bydliště: Pardubice

Re: MINI 070, 075

#1851 Nový příspěvek od Dydi »

Tom píše:Dydi, to se světlama je škoda... byli jsme domluveni, ale nějak to padlo pod stůl... no co už :) Jestli sedí drážkování z MF 70, tak ta má drážkování dle DIN, ale třeba české jednoosé frézy MT7 ( viz stránky kolegy Strafnika: http://mt7-uni.ic.cz/) měly drážkování podobné MF, ale ne stejné...
za ty světla se omlouvám. když dělám pořádek tak to lítá.
o rozdílu v drážkování mezi MF a MINI jsem už četl ale v normách ČSN jsem to nenalezl.... škoda,

Nechám to rozjet dle DIN a uvidím jak to dopadne...

jinak bubnovou sekačku budu mít nakreslenou a začínám vyrábět díl po dílu.... tak jsem to počítal a snad se vejdu do 6000Kč
o stavu výroby a funkčnosti budu informovat.

Uživatelský avatar
Ruda94
Příspěvky: 49
Registrován: pon zář 12, 2011 9:48 pm
Bydliště: Vřesina u Hlučína

Re: MINI 070, 075

#1852 Nový příspěvek od Ruda94 »

DurianSK píše:
Ruda94 píše:
DurianSK píše:Zdravím traktoristov,
tak ako dopadla výmena motora "maluch" v MINI? Mám tiež ten motor už zopár rokov vo svojom pomocníkovi, tak som zvedaví 8) :)
Tak maluchovský motor - No dělal jsem repas těsnění vany, válcu a hlavy . Zrovna teď je hlava na zabroušení ventilu. Jinak stále řeším upevnění motoru na rám nějakou neinvazivní metodou ( bez vaření na rám). Nevím jak moc vybruje tak jestli to upevnit na pružiny nebo silenbloky . Jinak motor změní vzhled miniho :-(. Bude se muset zvednou kapota nebo do ní vyříznout díra na karburátor .
Jak bude něco nového dám foto
Ja som to upevnil na silenbloky Š120 a nastavil som trošku vyššie voľnobežné otáčky a vec bola poriešená 8) . Veľa ľudí tu na fóre nadáva na ten motor, že je to "vybračný valec", ale ono to fakt len vybruje v otáčkach okolo voľnobehu. Nastavením vyššieho voľnobehu na spotrebe ani nepostrehneš, celkovo ten motor ma malú spotrebu.
No nad tím zvýšením volnoběhu jsem taky uvažoval uvidim jak to rozchodím jak to pojede :-D
Jo a nevíte někdo kde by se dal sehnat kardan od motoru ke spojce ? nebo co tam prcnout ?

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#1853 Nový příspěvek od Tom »

Ruda94 píše: Jo a nevíte někdo kde by se dal sehnat kardan od motoru ke spojce ? nebo co tam prcnout ?
Upravit delší poloosu z nějakého předohrabu (auta s předním náhonem). Malé, pevné ;-)
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
vlom
Příspěvky: 21
Registrován: úte črc 27, 2010 11:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: MINI 070, 075

#1854 Nový příspěvek od vlom »

Na SZ jsem dostal požadavek na přeměření orných kol, tak to tady zveřejňuji, třeba se to ještě někomu hodí. Pokoušel jsem se měřit přesně, ale i tak to berte jako orientační rozměry. Jak jsem psal, docela se mi kola zanášela, těžší hlína se vmáčkne do L profilu viz. http://www.youtube.com/watch?v=3sc1IUR1rMw. Na záběru to poznat nebylo, zanešením vznikla jakási dvojmontáž. Možná by pomohlo místo L profilu dát jenom pásovinu. Hůř by se to vařilo, možná míň zanášelo, ale rozhodně líp čistilo. Tak ať se kutilům výroba daří!
Přílohy
kolo.jpg
cep.jpg

Uživatelský avatar
vlom
Příspěvky: 21
Registrován: úte črc 27, 2010 11:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: MINI 070, 075

#1855 Nový příspěvek od vlom »

V garáži se mi povalují brány z Tery. Kdysi někdo zveřejnil foto, jak je upravil za MINI (viz. příloha). Máte s tím zkušenosti? Fakt to funguje? Jaro se blíží, hodily by se. Mám pochybnost, jestli nejsou v závěsu příliš napevno. Díky za odpověď.
Přílohy
brany1.jpg
brany.jpg

Uživatelský avatar
zetor-traktor
Příspěvky: 243
Registrován: pát srp 05, 2011 8:36 am
Bydliště: jablonné nad orlicí

Re: MINI 070, 075

#1856 Nový příspěvek od zetor-traktor »

pěkný mini a brány ale nevim jesli to bude fungovat 8)

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#1857 Nový příspěvek od Tom »

Vlome, i když jsem o rozměry nepsal já, tak také děkuji, určitě se to bude hodit :friends:
Co se týče bran, na pevno jsou, ale zase je u Terry tím docíleno nějaké zatížení, což se hodí. U toho Miniho, svař si do TBZ závěs, který bude upevnění na nářadí Terra a vyzkoušej... Hodně záleží na půdě jakou máš. Do boku se to pohybovat nemusí, dej hydrauliku úplně dolů, do země to zajede a když se to bude chtít samo trošku přizvednout, tak to půjde. Nebál bych se toho 8)
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
Minihansol
Příspěvky: 395
Registrován: sob dub 11, 2009 11:07 pm

Re: MINI 070, 075

#1858 Nový příspěvek od Minihansol »

vlom píše:V garáži se mi povalují brány z Tery. Kdysi někdo zveřejnil foto, jak je upravil za MINI (viz. příloha). Máte s tím zkušenosti? Fakt to funguje? Jaro se blíží, hodily by se. Mám pochybnost, jestli nejsou v závěsu příliš napevno. Díky za odpověď.
To si si požičal foto môjho mini s bránami. Ja som to používal na vyrovnanie hriadok a na jeseň vyťahovanie koreňov a buriny po zbere zemiakov. Tiež som si myslel, že to pevné spojenie nebude robiť dobrotu, ale výsledok ma príjemne prekvapil.

Uživatelský avatar
vlom
Příspěvky: 21
Registrován: úte črc 27, 2010 11:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: MINI 070, 075

#1859 Nový příspěvek od vlom »

Minihansol píše:
vlom píše:V garáži se mi povalují brány z Tery. Kdysi někdo zveřejnil foto, jak je upravil za MINI (viz. příloha). Máte s tím zkušenosti? Fakt to funguje? Jaro se blíží, hodily by se. Mám pochybnost, jestli nejsou v závěsu příliš napevno. Díky za odpověď.
To si si požičal foto môjho mini s bránami. Ja som to používal na vyrovnanie hriadok a na jeseň vyťahovanie koreňov a buriny po zbere zemiakov. Tiež som si myslel, že to pevné spojenie nebude robiť dobrotu, ale výsledok ma príjemne prekvapil.
Dobře, děkuji za informace a názor. Na víkend opouštím gauč a jdu svařovat. On už je stejně čas oprášit techniku, příroda se krásně probouzí.

karelda
Příspěvky: 11
Registrován: pon led 09, 2012 3:14 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: MINI 070, 075

#1860 Nový příspěvek od karelda »

Zdravím všechny přátele MINIHO. Pozorně sleduji všechny nápady a náměty a díky za ně. Mě se brány osvědčily jak na zavlačování tak i na stržení hrubé brázdy. To ale se závažím. Mám je na volno na čepu.

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“