"kačena 4x4 (MT8 050)"

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tomas.rentka
Příspěvky: 485
Registrován: čtv říj 01, 2015 5:43 pm
Bydliště: ústí nad orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: "kačena 4x4 (MT8 050)"

#691 Nový příspěvek od tomas.rentka »

Jo nad tím jsem taky přemýšlel ale máto několik uskalí do traktoru jeto k ničemu má malou nosnost a onc by šlo ale je tam problém že namícháš nějakých max 200-300l což moc není, když tam dáš velké kamenivo tak ti to neutáhne…:(tohle to mi připadne jednoduší a rychlejší hlavně ten objem 1m3¨
A unc ještě není ani pojízdné a nevím, jestli to stihnu…;)
Tu míchačku bych chtěl hnát traktorem nebo raději nato sehnat motor s převodovkou ale o ničem kloudným nevím…. Nemáte typ na nějaký motor cca 15kw a vyšší aspoň zatím předpokládám, že by to mohl utáhnout….
Obrázek
Obrázek
Ahoj pokud se chystáte psát zprávu tak raději napište email nebo volat tady zpráv si málo kdy všimnu a odepisuji s měsíčním zpožděním…
pro rychlou odpověď
e-mail:tomas.rentka@seznam.cz
tel: 731 714 705

peter bendr
Příspěvky: 2511
Registrován: pát bře 25, 2011 11:02 am
Bydliště: Sk

Re: "kačena 4x4 (MT8 050)"

#692 Nový příspěvek od peter bendr »

Vnutri bude šnek co to bude miesat ?

Uživatelský avatar
tomas.rentka
Příspěvky: 485
Registrován: čtv říj 01, 2015 5:43 pm
Bydliště: ústí nad orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: "kačena 4x4 (MT8 050)"

#693 Nový příspěvek od tomas.rentka »

hřídel s lopatky a gumovým břitem pro míchání betonu cca obem 1m3
Ahoj pokud se chystáte psát zprávu tak raději napište email nebo volat tady zpráv si málo kdy všimnu a odepisuji s měsíčním zpožděním…
pro rychlou odpověď
e-mail:tomas.rentka@seznam.cz
tel: 731 714 705

peter bendr
Příspěvky: 2511
Registrován: pát bře 25, 2011 11:02 am
Bydliště: Sk

Re: "kačena 4x4 (MT8 050)"

#694 Nový příspěvek od peter bendr »

A vysipanie betonu budes ako riesit ?

Uživatelský avatar
tomas.rentka
Příspěvky: 485
Registrován: čtv říj 01, 2015 5:43 pm
Bydliště: ústí nad orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: "kačena 4x4 (MT8 050)"

#695 Nový příspěvek od tomas.rentka »

Vysypávání bude vzadu u dna a šnekem to budu vytlačovat ven dodělal jsem lávku aby člověk pytle cementu nemusel házet ze zemně… a koupil jsem nato motor z multicar m22 ale musím ho rozchodit a vymontovat z multiny…:)
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Ahoj pokud se chystáte psát zprávu tak raději napište email nebo volat tady zpráv si málo kdy všimnu a odepisuji s měsíčním zpožděním…
pro rychlou odpověď
e-mail:tomas.rentka@seznam.cz
tel: 731 714 705

Uživatelský avatar
tomas.rentka
Příspěvky: 485
Registrován: čtv říj 01, 2015 5:43 pm
Bydliště: ústí nad orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: "kačena 4x4 (MT8 050)"

#696 Nový příspěvek od tomas.rentka »

Tak zase nějaký pokrok jde to pomalu dělám šnek a jeto drbačka. Šnek jsem začal dělat z roxoru jelikož materiálově to je 14… takže je to lepší materiál jak konstrukční ocel 10… tak snad chvilku vydrží…;)už jsem taky připravil převod ze setrvačníku tak doufám že bude stačit a vydrží chvilku…
Jen mám dilema jestli tam mám opravdu dát tam ten motor z m22 nebo jestli jen převodovku a udělat na vývod z traktoru pohon… jak byste to řešily ??
Prvně jsem chtěl použit motor i s převodovkou ale tensemi tam nevejde …:/
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Ahoj pokud se chystáte psát zprávu tak raději napište email nebo volat tady zpráv si málo kdy všimnu a odepisuji s měsíčním zpožděním…
pro rychlou odpověď
e-mail:tomas.rentka@seznam.cz
tel: 731 714 705

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: "kačena 4x4 (MT8 050)"

#697 Nový příspěvek od Ondras83 »

bracha koupil kubotu a ten vyvodak ma opravdu potencial jako blazen, takze ja bych dalsi motor neresil a hnal to traktorem...nevyhoda je, ze to potrebujes hnat traktorem, kterym to potrebujes nakladat a odvazet, coz je blby, tim padem motor...ale cistsi a podle me jednoduchsi a rychlejsi varianta je vyvodak

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: "kačena 4x4 (MT8 050)"

#698 Nový příspěvek od Milhauss »

Já bych to dal na tu multikáru :) 8)

Pago
Příspěvky: 159
Registrován: pon led 27, 2020 8:03 pm
Bydliště: Púchov

Re: "kačena 4x4 (MT8 050)"

#699 Nový příspěvek od Pago »

presne to isté napadlo aj mňa, urobiť malý domiešavač :)

Uživatelský avatar
tomas.rentka
Příspěvky: 485
Registrován: čtv říj 01, 2015 5:43 pm
Bydliště: ústí nad orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: "kačena 4x4 (MT8 050)"

#700 Nový příspěvek od tomas.rentka »

Ano zvítězil motor, když to bude na dvě věci tak ho prodám a udělám to na vývod… na multikárou jsem také přemýšlel udělat jakože nástavbu místo korby ale bylo by to hrozně vysoký tam bych nedosáhl čelním nakladačem z MT8
Tak zas o kousek dál konečně, šnek tedy není ještě celý ale roxor mi došel, takže budu pokračovat s ním později. Momentálně jsem začal pracovat na držáku motoru…budu muset ještě posunout nápravu aby celek byl více vyvážený… musím dodělat držák motoru pak řemenice pro pohon šneku a poté začnu ladit nádrž na vodu cca 70l a naftu tu použiju originál…;)
Obrázek
Obrázek
Ahoj pokud se chystáte psát zprávu tak raději napište email nebo volat tady zpráv si málo kdy všimnu a odepisuji s měsíčním zpožděním…
pro rychlou odpověď
e-mail:tomas.rentka@seznam.cz
tel: 731 714 705

Uživatelský avatar
tomas.rentka
Příspěvky: 485
Registrován: čtv říj 01, 2015 5:43 pm
Bydliště: ústí nad orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: "kačena 4x4 (MT8 050)"

#701 Nový příspěvek od tomas.rentka »

Tak opět okusek dál motor přidělaný, převod s hřídelí na svém místě jen nemám tak velkou řemenici jak jsem chtěl
Obrázek
Obrázek
Tak tedy si budu muset vyrobit takže jsem zas po dlouhé době šel odlívat hliník…zezačátku jsem měl problémy abych celé dělo zahřál na provozní teplotu vždy mi to vychladlo a plamen jsem sfoukl ale i tak se podařilo…tak jsem odlil cca 20 kg čistého hliníku šlo to rychle ani jsem nestačil ochlazovat hliník a čistit jak se rychle tavil….:) takže z toho velkého kola bude velká řemenice a z těch menších je materiál na soustružení…. Není všechen na foto…dnes bych chtěl i zbylých 70kg očistit a roztavit ať se toho zbavím Bordela aspoň vytavit do housek jako čistý polotovar….
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Ahoj pokud se chystáte psát zprávu tak raději napište email nebo volat tady zpráv si málo kdy všimnu a odepisuji s měsíčním zpožděním…
pro rychlou odpověď
e-mail:tomas.rentka@seznam.cz
tel: 731 714 705

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: "kačena 4x4 (MT8 050)"

#702 Nový příspěvek od Ondras83 »

to je dobry, jak ses sikovnej...snad se neceho takovyho taky ve vlastni dilne nekdy dockam....

Uživatelský avatar
tomas.rentka
Příspěvky: 485
Registrován: čtv říj 01, 2015 5:43 pm
Bydliště: ústí nad orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: "kačena 4x4 (MT8 050)"

#703 Nový příspěvek od tomas.rentka »

tak konečně šnek je dodělaný přidělaný motor opravený dodělané opěrné nohy už jen zbývá dodělat výfuk nádrž na vodu a kryt šneku s ostny na trhání pitlů... ale nasněžilo cca 30cm a musel jsem dojet traktorem abych ho dal do kupy měl jsem prodřenou trubku na hydrauliku takže vymontovat a když jsem v tom byl tak jsem koupil nové majáky H3 ty staré už nechtěli blikat a rozdělal jsem komplet hydraulické valce abych je přetestnil manžety byly v hrozném stavu....ještě nekde byly původní skládané...chtel jsem se zeptat přední pístnice oka u pístní tyče jsou na tavit a mají poměrně velkou vuli co stím zavařit ???nebo jeto normální u mt8....
Obrázek
Obrázek
Ahoj pokud se chystáte psát zprávu tak raději napište email nebo volat tady zpráv si málo kdy všimnu a odepisuji s měsíčním zpožděním…
pro rychlou odpověď
e-mail:tomas.rentka@seznam.cz
tel: 731 714 705

Uživatelský avatar
tomas.rentka
Příspěvky: 485
Registrován: čtv říj 01, 2015 5:43 pm
Bydliště: ústí nad orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: "kačena 4x4 (MT8 050)"

#704 Nový příspěvek od tomas.rentka »

Tak jsem konečně koupil manžety na pístnice vše jsem smontoval a chtěl jsem traktor konečně vyzkoušet s pluhem …vyjel jsem z dílny ujel jsem sotva 10m ramena dávám do horní pozice a ozvala se rána…. Hydraulika přestala fungovat tak že asi spojka KO ale nebylo tomu tak, dotáhl jsem kdysi rozvaděč a teď to nemělo kam ten tlak utéct, takže se rozlítlo čerpadlo…:/
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Ahoj pokud se chystáte psát zprávu tak raději napište email nebo volat tady zpráv si málo kdy všimnu a odepisuji s měsíčním zpožděním…
pro rychlou odpověď
e-mail:tomas.rentka@seznam.cz
tel: 731 714 705

lavida
Příspěvky: 337
Registrován: pát zář 28, 2012 10:39 pm
Bydliště: nováky-SR

Re: "kačena 4x4 (MT8 050)"

#705 Nový příspěvek od lavida »

Nepíšeš čo bola konkrétna chyba.Bolo to v zapojení/okruhu/,alebo v samotnom rozvádzači? A ak v samotnom rozvádzači,tak čo konkrétne bolo špatne?Bolo niečo pridreté,alebo pripchaté? :hm:

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“