Zetor 77 45 junior

4x4, 6x6 apod

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kopr
Příspěvky: 2441
Registrován: sob srp 18, 2007 2:04 pm
Bydliště: Velké Výkleky

Re: Zetor 77 45 junior

#871 Nový příspěvek od kopr »

Pokud jsi teď měl 10mm, tak bych šel do 10mm válcovaného. Já jsem dal 8mm jen kvůli tomu malému průměru bubnu. Cenou nebude takový rozdíl a budeš mít rezervu a nemůžeš ho překvapit.

Uživatelský avatar
kopr
Příspěvky: 2441
Registrován: sob srp 18, 2007 2:04 pm
Bydliště: Velké Výkleky

Re: Zetor 77 45 junior

#872 Nový příspěvek od kopr »

Pro představu narychlo dvě videa. Časem třeba vytvořím nějaké lepší videa. Tohle jsou první testy :-/


palobobo
Příspěvky: 1903
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Zetor 77 45 junior

#873 Nový příspěvek od palobobo »

Krasne ti to uklada datelinu medzi kolesa 8) a krasne kosi horsie ked datelina lahne potom sa naskaces ked sa to bu :typek: de vesat na kosu. Som sa daco nakosil z TK 14 a listovkou.

Uživatelský avatar
kopr
Příspěvky: 2441
Registrován: sob srp 18, 2007 2:04 pm
Bydliště: Velké Výkleky

Re: Zetor 77 45 junior

#874 Nový příspěvek od kopr »

Jasný že to nebude jako bubnovka. Tenhle vývod by bubnovku nedal. Lištovce nevadí pojezdová závislost a hlavně už sekám na seno jen vojtěšku a na tu je ta lištovka zlatá. Horší by byla louka s krtincema. Letos jsem to sekal třikrát traktorem. Poprvé jsme se ven naskákal. Naposled si sednul a vylezl až když jsem na konci skládal sekačku. Takže trochu cviku a bude to dobrý :D Lepší jak chodit za ruční bubnovkou. A když ta první seč lehne bubnovka je v záloze. 8)

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 77 45 junior

#875 Nový příspěvek od Ondras83 »

mit techniku (a ze bych si nejakou sehnal), tak by me tyhle senosece bavili, ale ja to nemam komu davat a ty zvirata moje hoby zas tolik nejsou... :smich: jinak pekny :)

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Zetor 77 45 junior

#876 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...a proč by měla bubnovce vadit pojezdová závislost ?

Uživatelský avatar
kopr
Příspěvky: 2441
Registrován: sob srp 18, 2007 2:04 pm
Bydliště: Velké Výkleky

Re: Zetor 77 45 junior

#877 Nový příspěvek od kopr »

Za mě ideální bubnovku roztočit a až potom vyrazit. Ale roztočit to na kousku a hned vlítnout do porostu není na můj vývoďák ideální. Hold je na to slabý. Nehledě na to, když se začne cpát a zastavíš tak se zastaví i bubny. U klasického vývoďáku se sekačka točí pořád stejně a upraví si člověk rychlost. Popřípadě zastaví a bubny jedou dál. Další důvod proč jsem volil lištovku je menší náročnost na výkon. Tohle je 150cm a motor jede na zvýšený volnoběh. Neříkám že to nejde ale na moje podmínky je bubnovka nepoužitelná. :-/

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Zetor 77 45 junior

#878 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...ale u japonce je to stejné , ikdyž má motorovou závislost . Jak vymáčkneš spojku , stojí všechno . A podívej se na videa jak lítají s bubnovkama . A ještě je tam jedna záludnost . Dokud se bubny točí a nevyřadíš , tak traktor jede , ikdyž máš vymáčknutou spojku .

Uživatelský avatar
kopr
Příspěvky: 2441
Registrován: sob srp 18, 2007 2:04 pm
Bydliště: Velké Výkleky

Re: Zetor 77 45 junior

#879 Nový příspěvek od kopr »

To je dobrý vědět ještě než s Japoncem začneš sekat :zapomel: A ještě mám jeden důvod proč nemít bubnovku. :D Nechci znovu zasklívat kabinu :smich:

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2544
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Zetor 77 45 junior

#880 Nový příspěvek od murár »

A nájme k tomu použiť kardan zo spojkou. Lebo dvojlamelovu spojku na domácom malotraktory asi nemá skoro nikto. Jeden bývalý kolega mi rozprával ako skúšal takto bubnovu kosu. Mal vývod na kardan len od prevodov a keď chcel zastaviť a nedalo sa mu vypnúť zubovu spojku tak ho ta kosa tlačila a nevyšiel na cestu po ktorej práve išiel kamión. Mal šťastie že ten výjazd na cestu bol dosť strmý.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6541
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Zetor 77 45 junior

#881 Nový příspěvek od Lukashil »

Ted jsem to akorat chtel napsat aby mel volnobezku kdyz chce couvnout, zastavit nebo jen ubrat plyn
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
jirkamiller
Příspěvky: 299
Registrován: pon srp 04, 2014 5:27 pm
Bydliště: Jičín

Re: Zetor 77 45 junior

#882 Nový příspěvek od jirkamiller »

Ahoj smím se tě pozeptat jak tam jsou zadelane ty přední světla v masce, já taky koupil Zetor kapotu ale neumím to poskládat jak to má být stačila by nějaká fotka jak to máš tam přišroubované

Uživatelský avatar
kopr
Příspěvky: 2441
Registrován: sob srp 18, 2007 2:04 pm
Bydliště: Velké Výkleky

Re: Zetor 77 45 junior

#883 Nový příspěvek od kopr »

Co přesně myslíš? Na světla je zvláštní držák, který přišroubuješ pod stejný šrouby jako je maska. Pak tam jsou na každý světlo dva seřizovací šrouby a zezadu pružina. Pokusím se vyfotit až budu u traktoru.

Uživatelský avatar
jirkamiller
Příspěvky: 299
Registrován: pon srp 04, 2014 5:27 pm
Bydliště: Jičín

Re: Zetor 77 45 junior

#884 Nový příspěvek od jirkamiller »

Myslím přesně tu sestavu jak je přišroubovaná ta parabola nevim jak to sestavit

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x4“