Sejčkův druhej stroj

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sejcek
Příspěvky: 472
Registrován: stř led 05, 2011 9:29 am
Bydliště: Nepolisy

Sejčkův druhej stroj

#1 Nový příspěvek od Sejcek »

Koncepce je taková:
Motor: škoda favorit 136X
1. převodovka: favorit, zavařenej diff, řazení lankama
2. převodovka: Aro m461
zadní náprava: zúžená v3s
kola: 12x20 Zil
přední náprava: výkyvná, domaděl, náboje 1203, páky řízení moskvič
kola 15" nebo 16"
řízení: 1203
brzdy: mechanický v3s
hydraulika bude taky...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Původně jsem chtěl jen převodovku z favorita a z ní přímo do difu v3s, ale naskytla se převodovka Aro za pěknej peníz tak jsem ji vzal. Alespoň to teď nebude couvat jako šnek, když by tam byla jen převodovka z favorita. Tu z ara budu používat víceméně jako reverzní s redukcí. A hlavně ta z Ara má nezávislej vývod dozadu, takže časem asi bude kardan na sekačku...
Ale čas se stále nedostává, takže děláme jen po chvilkách. Teď je prioritní dodělat sklápěcí káru.
Obrázek

Uživatelský avatar
jirik610
Příspěvky: 1774
Registrován: čtv črc 09, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Sejčkův druhej stroj

#2 Nový příspěvek od jirik610 »

už to vypuklo 8)

Angel
Příspěvky: 3337
Registrován: stř srp 18, 2010 7:09 pm
Bydliště: Tábor

Re: Sejčkův druhej stroj

#3 Nový příspěvek od Angel »

a když tam máš to áro nebyla by od věci čtiřkola?

Uživatelský avatar
caja008
Příspěvky: 2723
Registrován: ned čer 13, 2010 7:03 pm
Bydliště: Nová Paka

Re: Sejčkův druhej stroj

#4 Nový příspěvek od caja008 »

Angel píše:a když tam máš to áro nebyla by od věci čtiřkola?
Zrovna jsem to chtěl říct.. nápravu z gaze,uaze,ara seženeš relativně za par kaček..
Motor z fav ti to utahne v pohodě. S kolama by ti to taky vychazelo převodově a čtyřkolka se hodi vždy 8)
Když tě všechno zradilo, pomůže ti kladivo aneb když nestačí kladivo jistota je ještě větší kladivo.

Uživatelský avatar
Sejcek
Příspěvky: 472
Registrován: stř led 05, 2011 9:29 am
Bydliště: Nepolisy

Re: Sejčkův druhej stroj

#5 Nový příspěvek od Sejcek »

Já mám ale jen převodovku z Ara, rozvodovka na ní neni...

Uživatelský avatar
Sejcek
Příspěvky: 472
Registrován: stř led 05, 2011 9:29 am
Bydliště: Nepolisy

Re: Sejčkův druhej stroj

#6 Nový příspěvek od Sejcek »

Pošťačka přivezla ježíška :wink:

Obrázek

Konce ramen z crystala 160...
Na fotce na bazoši vypadali menší jen jako z 80 a pán neměl tušení co to je, natož z čeho, ale nekupte to za 100,- kus :smich:

Angel
Příspěvky: 3337
Registrován: stř srp 18, 2010 7:09 pm
Bydliště: Tábor

Re: Sejčkův druhej stroj

#7 Nový příspěvek od Angel »

jó sou takové náhody tak gratulace k pozdnímu Ježíškovi :smich:

A neoplatilo by se po té převodovce mrknout?

Uživatelský avatar
Sejcek
Příspěvky: 472
Registrován: stř led 05, 2011 9:29 am
Bydliště: Nepolisy

Re: Sejčkův druhej stroj

#8 Nový příspěvek od Sejcek »

Já jsem rozhodnutej 4x2, mě to tady stačí. Máme tu rovinu a když bych potřeboval něco většího tak si vezmu zetora...

Uživatelský avatar
jirik610
Příspěvky: 1774
Registrován: čtv črc 09, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Sejčkův druhej stroj

#9 Nový příspěvek od jirik610 »

Sejcek píše:Já jsem rozhodnutej 4x2, mě to tady stačí. Máme tu rovinu a když bych potřeboval něco většího tak si vezmu zetora...
vidíš to třeba u mě je 4x4 takřka nutnost ještě nikdy jsem od hajnyho nedostal dřevo tam kde by se vlezl zetor a ani tak kam by zajelo 4x2 - potom to nosíš v rukách jak vocas 50 metrů do kopca kerej tak tak vylezeš - tady nad znojmem začína takzvaná jevišovická pahorkatina žadny hory ale kopce krátky a nízky ale povětšinou zle prudky a v každy zmole potok no prostě nádhera :pistol: traktor 4x2 leda s mega dlouhym lanem .....a na voračku a poskakování po poly kde je těžká zem je to taky lepší hlavně proto že furt navoráváíš hlínu proti kopcu jinak ti zbude z pole jen holá skala

Uživatelský avatar
Sejcek
Příspěvky: 472
Registrován: stř led 05, 2011 9:29 am
Bydliště: Nepolisy

Re: Sejčkův druhej stroj

#10 Nový příspěvek od Sejcek »

To tady u nás je to relativně rovina. Orat můžu jak chci... A v lese tam taky nemám problém, zatím jsem se zetorem projel vše co jsem potřeboval. Když nad tím tak přemýšlým tak jsem ještě nikdy s ničím pořádně neuváznul, tak aby mě musel někdo táhat. Akorát tohle u dědy na zahradě, mokrá tráva a trochu kopeček - no a táta musel zatlačit.
Obrázek

Uživatelský avatar
jirik610
Příspěvky: 1774
Registrován: čtv črc 09, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Sejčkův druhej stroj

#11 Nový příspěvek od jirik610 »

vono takovej zetor se vleze ledas kde ...taky má relativně dobře položenou váhu a vyjede taky dost to zase jako jo , ale jak říkám tady zmola dylka slabejch 40metrů a na dně potok a ty dostaneš dřevo na protikopcu kam z druhy strany nezajedeš protože je tam voplocenka a malinkej lom (takzvaná šutrová jama ) - a seš ve skříni - proč dostaneš nádherny stromy na takovim místě - protože dolu do toho potoka to musiš natahat koněm a nahoru k cestě navijákem bo tam nic nezajede no do potoka ještě ale to kilomet potokem proti proudu a chlapum se to nechce těžit protože tam strávijou celej den a nepořežou nic, to pro ně není zajimavy- není to jak sedět v hárvestoru, kerej ti počíta kubíky a pořezany stromy a řeže dylky jaky si nastaviš a ještě ti sám vodvětvuje a tak - proto to dostávaji soukromníčci na topení - ti lepši jako starej škárka kerej makal v uhelnejch skladech a pak jako stěhovák a furt rukama ,tomu je to jedno ten ve svejch 78 nahází 10 kubiku dřeva na kokot a poběži a pokud ho někdo ve vsi nestopne ,tak ho pošlou nejblíž z turecka až se unaví padne :smich: - ne pravda je taková že do dneška háže stejny špalky jaky dávam já a mě je třicet jemu vo skoro 50 let víc ,ale páru má jak bejk furt, nedávno se nechala jeho stará slyšet že pokud neni uplně namol tak ju ještě i dupe :prace: - no tím chcu řict že tendle si bude po metru tahat špalky kladkou celej měsic třeba jen tak jako aby se nenudil ,ale na to já normální člověk nemám čas a nerad se trápim a zdržuju radši roky v dílně než dobévat brambory motykou a tahat dřevo na špagátě proti kopcu --to je má filozofie 8)

Uživatelský avatar
Sejcek
Příspěvky: 472
Registrován: stř led 05, 2011 9:29 am
Bydliště: Nepolisy

Re: Sejčkův druhej stroj

#12 Nový příspěvek od Sejcek »

Tak Nějaký foto jak pokračujem, na traktoru nic, ale kára pomalu finišuje.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

A jinak jsem sehnal další 2 konce ramen z crystala a plechový blatníky na káru. A Daddymu ještě jednou děkuji za to řazení...
Jo a dneska mě přišly gufera do nápravy a dalších 700 je v tahu a někde na poště bych snad měl mít závěs ze 40 zetora...

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Sejčkův druhej stroj

#13 Nový příspěvek od Daddy »

Sejcek píše: A Daddymu ještě jednou děkuji za to řazení...
To není nutné - však jsi to u mě viděl..... :shock: .
Takže taky dík za sajtny (i s dovozem) :friends:

Uživatelský avatar
Sejcek
Příspěvky: 472
Registrován: stř led 05, 2011 9:29 am
Bydliště: Nepolisy

Re: Sejčkův druhej stroj

#14 Nový příspěvek od Sejcek »

Tak v sobotu novej přírůstek
Obrázek

Obrázek
Ještě do ní seženu loketní opěrku a už z ní nevylezu :smich:

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Sejčkův druhej stroj

#15 Nový příspěvek od Daddy »

Sejcek píše:Tak v sobotu novej přírůstek
Ještě do ní seženu loketní opěrku a už z ní nevylezu :smich:
Jaký je v ní motor? Předpokládám, že nějaká nafta......a podle dvojité koncovky výfuku asi s větším stádem koníků :-/ .

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“