Felicie 1.9D

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Kodl81
Příspěvky: 7
Registrován: pát říj 01, 2021 9:38 pm
Bydliště: Lipnik

Felicie 1.9D

#1 Nový příspěvek od Kodl81 »

Zdravím vás,jsem tady novej.Chci se jen ujistit.Už to tady bylo několikrát.Zapojení motoru 1.9D Felicie nebo polo.
Pochopil jsem vše co jste tady napsali,i jsem tak udělal.
Jen se chci ujistit že jsem to udělal dobře.
Stop ventil je pod bytelným zlatým krytem na hoře čerpadla.
Kryt jsem nijak neznásilňoval,prostě jsme ho povolil a vysunul.
Pod krytem byl ventil také zlatavé barvy.Z něj vedou dva černé dráty,jeden jde na čerpadlo jako kostra a druhý do svazku z čerpadla ven.
Přivedl jsem + na drát co jde ven do svazku,kostru jsem ponechal jak byla od výroby,na čerpadle.Ve ventilu cvaká, takže ok?
Jinak na čerpadle už nic z elektra nezapojuji.Je tak?
A ještě prosím o radu.
Zapojení otáčkoměru že škody 120, půjde zapojit na alternátor Felicie 1.9D?Na altiku do vývodu W?
Jinak co jsem tu vyčetl tak start bude porod,mám soustavu suchou.Ale balónek mám,a tři baterky,motor na paletě.
Děkuji za odpověď,Karel

mourke
Příspěvky: 445
Registrován: stř říj 31, 2012 9:55 pm
Bydliště: Praha-východ

Re: Felicie 1.9D

#2 Nový příspěvek od mourke »

Pokud má člověk Lukáš čerpadlo v tomhle motoru, tak to bez řj nebude dobře fungovat (fungovat, tak jak má)
Jediný rozumný řešení, řešit zbytečnou elektriku a pak se bát až to za pár let začne téct, je to čerpadlo hodit do popelnice.
Sehnat si BOSCH, třeba z GIII a otáčkoměr pak zapojit na W konektor ale jsou k tomu potřeba i patřičný budíky.

Kodl81
Příspěvky: 7
Registrován: pát říj 01, 2021 9:38 pm
Bydliště: Lipnik

Re: Felicie 1.9D

#3 Nový příspěvek od Kodl81 »

Jak moc je to čerpadlo z Golfa jiné.Pasuje úplně přesně na díry nebo se musí něco upravovat?A jak rozvody? Sedí nastavení,a rozvodové kolo čerpadla z Golfa je stejné jako Felicie nebo polo?
Děkuji

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9531
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Felicie 1.9D

#4 Nový příspěvek od Atlan »

Otackomer ti nebude fungovat, ale mozes z ciny kupit otackomer digitalny alebo klasickeho vzhladu, zvecsa je k nem7 cidlo indukcne alebo magneticke, potom staci omoestnit k remenoci klukovky a bude ukazovat.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Kodl81
Příspěvky: 7
Registrován: pát říj 01, 2021 9:38 pm
Bydliště: Lipnik

Re: Felicie 1.9D

#5 Nový příspěvek od Kodl81 »

Děkuji za radu z otáčkoměrem.Jsem to tak trochu tušil.

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14736
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Felicie 1.9D

#6 Nový příspěvek od DanculSK »

Pred štartom povol všetky matice- trubičky na vstrekoch aby nemuselo čerpadlo prekonávať tlak pri plnení, a aj sa lepšie odvzdušni ...
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Kodl81
Příspěvky: 7
Registrován: pát říj 01, 2021 9:38 pm
Bydliště: Lipnik

Re: Felicie 1.9D

#7 Nový příspěvek od Kodl81 »

Ok,děkuji.

Kodl81
Příspěvky: 7
Registrován: pát říj 01, 2021 9:38 pm
Bydliště: Lipnik

Re: Felicie 1.9D

#8 Nový příspěvek od Kodl81 »

Motor po 40minutách naskočil.Ale ampér je potřeba teda opravdu móóóc.
Nechám tam čerpadlo Lucas,zajímá mě jak to bude fungovat.Je tady spousta názoru.
Jinak má někdo zkušenosti s čerpadlem z Golfa MK3 1.9D.
Zajímá mě jak tam sedne, popř.jaké jsou problémy.
Děkuji

mourke
Příspěvky: 445
Registrován: stř říj 31, 2012 9:55 pm
Bydliště: Praha-východ

Re: Felicie 1.9D

#9 Nový příspěvek od mourke »

Zkušenost z traktoru neřeknu, protože tam Lucase neprovozuju ale co se týká motrů v autě, tak tam jsem to před lety řešil často. Prostě Lukáš je sráč čerpadlo, tak to prostě je. Jednoduchost, životnost, možnost provozovat nekvalitní naftu nebo alternativní paliva (nemá přímoběžný píst a proto se nezadírá), lepší samonasávací schopnost (netrpí na zavzdušnění palivový soustavy) snadnost + dostupnost a cena repase je na straně Bosche.
Lukáš je dobrej když funguje ale jak začne haprovat volnoběh, nebo začne sáknout, je problém... Dělání traktoru stojí takovýho času a peněz a já teda osobně nevidím, proč si tam cpát článek v podobě tohoto čerpadla, kterej byl nespolehlivej i po 5 letech v autě... :-/
Pokud se mění čerpadlo, tak je potřeba čerpadlo, jeho držák a trubky ke vstřikům.
Jak vyřešit otáčkoměr jsem psal nahoře - stačí správný alternátor s W konektorem a budíky (prostě to vše z golfu 3 1.9D, nebo polo, vento, ibiza, toledo,cordoba...)

Kodl81
Příspěvky: 7
Registrován: pát říj 01, 2021 9:38 pm
Bydliště: Lipnik

Re: Felicie 1.9D

#10 Nový příspěvek od Kodl81 »

O jednou golfu vím.Pujedu se na něj mrknout.Popř. čerpadlo vymontuji a uložím doma.
Jinak děkuji

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9531
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Felicie 1.9D

#11 Nový příspěvek od Atlan »

Asi by to chcelo cerpadlo prestartovat olejom, pac ta dnesna nafta to casom zalepi.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Kodl81
Příspěvky: 7
Registrován: pát říj 01, 2021 9:38 pm
Bydliště: Lipnik

Re: Felicie 1.9D

#12 Nový příspěvek od Kodl81 »

Určitě to chce zakonzervovat.
Dal bych ho na motor hned ale opravdu jsem zvědav na funkčnost lucase se zapojeným stop ventilem.

mourke
Příspěvky: 445
Registrován: stř říj 31, 2012 9:55 pm
Bydliště: Praha-východ

Re: Felicie 1.9D

#13 Nový příspěvek od mourke »

V autě je to tak, že Lukáš má v určitých režimech trošku nižší spotřebu a hůř jede :)

Ivan71
Příspěvky: 1
Registrován: sob pro 30, 2023 4:31 pm
Bydliště: Ilava

Re: Felicie 1.9D

#14 Nový příspěvek od Ivan71 »

Zdravím, chcel by som Vás poprosiť o radu. Ako zhodiť kryt nad stop ventilom na čerpadlo lucas, už sa to tu riešilo ale nenašiel som bližšie informácie.

Uživatelský avatar
Jaskl
Příspěvky: 22
Registrován: úte pro 31, 2013 10:34 am
Bydliště: Halenkov

Re: Felicie 1.9D

#15 Nový příspěvek od Jaskl »

pod čerpadlem Lucas, je řídící jednotka. Na kraji je malý kryt který se dá vyloupnout pod kterým jsou dva šroubky, stačí na ně napojit +- a tím se otevře ventil který otevírá a zavírá přívod nafty. Nic se řezat nemusí
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“