PETRAKtor

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
Jar.Ka
Příspěvky: 441
Registrován: pát led 17, 2014 9:51 am
Bydliště: Jičín

Re: PETRAKtor

#61 Nový příspěvek od Jar.Ka »

Koukám na slupici a zdá se mi nakloněná doprava. Ale možná zkresluje fotka.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: PETRAKtor

#62 Nový příspěvek od Ondras83 »

a taky mas blbe ty savle hydrauliky, ikdyz ted to asi nebude mit zas takovej vliv (netahas 6 radlic)...

kdyz vynecham ty ramena (savle) tak nejvic na tahnuti pluhu do zoranyho ma vliv ty ohnuty sipky, co kreslil vladimir...kdyz tam nemas takovou tu kliku, co je v ramenech dospelyho pluhu (http://www.bazos.cz/img/1/473/55074473.jpg) nebo jinak reseny naklapeni, tak to musis nejak trefit, me se to povedlo, tak to neni zas tak hrozny, ale mam dvojak konak, tak to jde max do 20cm, ale mam jednu radlici, kterou chci udelat jako pluh a ma zaber 35cm a tam to serizeni uz udelam

no a ten sklon pluhu serizuju tak, aby slupice pluhu byla pri orbe v brazde uplne kolmo na zem, na ostri tak nejak nekoukam, ale jestli je OK, tak je dno ty brazdy rovny

Uživatelský avatar
petrak
Příspěvky: 545
Registrován: úte zář 28, 2010 2:53 pm
Bydliště: Prostějovsko

Re: PETRAKtor

#63 Nový příspěvek od petrak »

Ondro, v čem jsou blbě ty šavle? A jak jsou ty ohnuty šipky tak tam to má být volné výkyvné nebo jen možnost štelování? A to naklápění vyřeším povolením levého ramene, nebo to tak není?

Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 4463
Registrován: stř črc 04, 2007 6:20 pm
Bydliště: Prostějovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: PETRAKtor

#64 Nový příspěvek od Roman »

Kolego, nechci répat, ale ten pluh je nasrané jak cip. Mrkni do mého tématu jak sem loni dělal ten můj pětatřicitkové jednoradličák. Letos sem si nechával vypalovat štelovaci pulměsice a pořídil si silnostěnou trubku a čep. Tak jak to máš teď, to má soused a kroutí mu to traktorem
http://www.traktorista.estranky.cz
Zetor 5718
domádo new holland TCE 45 r.v. 2009
motorobot PF 61 r.v. 1957
kultivátor MS 06 r.v. 1995

Uživatelský avatar
petrak
Příspěvky: 545
Registrován: úte zář 28, 2010 2:53 pm
Bydliště: Prostějovsko

Re: PETRAKtor

#65 Nový příspěvek od petrak »

Vsak nerypes kritika je vitana. Jenze kazdej rika neco jinyho, ale shodneme se ne tom ze je to z.....ny. To uz jsem zjistil. Ja teda kouknu a udelam spionaz. A diky vsem za rady.

Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 4463
Registrován: stř črc 04, 2007 6:20 pm
Bydliště: Prostějovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: PETRAKtor

#66 Nový příspěvek od Roman »

Pošlu fotky na inspiraci, když tak bude volná i slupice a mám i levou radnici z pno 35
http://www.traktorista.estranky.cz
Zetor 5718
domádo new holland TCE 45 r.v. 2009
motorobot PF 61 r.v. 1957
kultivátor MS 06 r.v. 1995

Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 4463
Registrován: stř črc 04, 2007 6:20 pm
Bydliště: Prostějovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: PETRAKtor

#67 Nový příspěvek od Roman »

http://www.traktorista.estranky.cz
Zetor 5718
domádo new holland TCE 45 r.v. 2009
motorobot PF 61 r.v. 1957
kultivátor MS 06 r.v. 1995

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: PETRAKtor

#68 Nový příspěvek od Ondras83 »

ty savle by meli smerovat do stredu predni napravy...

ta ohnuta sipka je natvrdo, jednou seridis a tak oras cely pole ...ja to na tom dvojaku taky nemam seriditelny, ale trefil jsem to a kola mam vicemene rovne, ale co budu delat ten druhej pluh, tak tma udelam stelovani

nakloneni slupce udelas stelovakama na hydraulice :) ...zaber pluhu delam tema retezama, co mas mezi savlema ...mel by tam bejt plaz na pravitku pluhu, ale ja to steluju takhle...natahnu ho do zaberu a necham ho volnej tak, aby mi do vetsiho zaberu nemohl, ale min ze zaberu mohl (necham pravej prihonek volnej a levej mam napnutej - ty musis ty retezy udelat pravej natazenej a levej volnej - je to jednodussi nez delat stelovani pluhu jako ma napr. Vladimir)

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: PETRAKtor

#69 Nový příspěvek od Toreto »

Prosim ta ako rychlo sati otaca ten "zeriav" co mas na uvode fotky stimi kliestamy. Aky hydromotor je tam neotaca sa to moc rychlo? Udrzi tej hydromotor to rameno zatazene trebarz v naklone bocnom, akoto brzdis? Mozes sa rozpisat pripadne nemas nejake fotky z prace stim. Dik. Vrta mi vhlave nieco podobne jednoduche. Este uvidim. Zaujma ma to. :friends:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: PETRAKtor

#70 Nový příspěvek od oco13 »

Ondras83 píše:.natahnu ho do zaberu a necham ho volnej tak, aby mi do vetsiho zaberu nemohl, ale min ze zaberu mohl (necham pravej prihonek volnej a levej mam napnutej
Ondraš votriem sa sem a opýtam sa - prečo dovolíš pluhu aby si mohol uberať zo záberu???Veď potom ak traktor ide rovno a pluh si uberie ,nie je rovná brázda.
Ja som bol doteraz presvedčený že ak nastavím že má brať 25cm tak potom stále rovnako - ak nevládze dám uzávierku , predok , prednú uzávierku , navijak hocičo, ale nemôžem mu dovoliť aby raz bral tolko kolko chcem a o chvílu zase menej. :hm:

Uživatelský avatar
petrak
Příspěvky: 545
Registrován: úte zář 28, 2010 2:53 pm
Bydliště: Prostějovsko

Re: PETRAKtor

#71 Nový příspěvek od petrak »

Hydromotor je Danfoss OMR 100, na volnoběh otáčky cca 50/ min., ten točí se šnekovkou převod 1:30 tak si to spočti na práci je to akorát a síla jako kráva už jsem párkrát ohnul to rameno udrží to vpohodě.Brzdit to není potřeba. Ten samý HM jsem používal na navijáku přímo na bubnu průměru cca 150 mm a tahal jsem s ním klády a udržel to taky a tady je to přes šnek takže vpoho. Jinak fotek moc nemám-když dělám není čas na focení...

Uživatelský avatar
petrak
Příspěvky: 545
Registrován: úte zář 28, 2010 2:53 pm
Bydliště: Prostějovsko

Re: PETRAKtor

#72 Nový příspěvek od petrak »

oco13 píše:
Ondras83 píše:.natahnu ho do zaberu a necham ho volnej tak, aby mi do vetsiho zaberu nemohl, ale min ze zaberu mohl (necham pravej prihonek volnej a levej mam napnutej
Ondraš votriem sa sem a opýtam sa - prečo dovolíš pluhu aby si mohol uberať zo záberu???Veď potom ak traktor ide rovno a pluh si uberie ,nie je rovná brázda.
Ja som bol doteraz presvedčený že ak nastavím že má brať 25cm tak potom stále rovnako - ak nevládze dám uzávierku , predok , prednú uzávierku , navijak hocičo, ale nemôžem mu dovoliť aby raz bral tolko kolko chcem a o chvílu zase menej. :hm:
No já bych řekl, že pluh ze záběru sám nevyjede-je tlačenej stále do záběru ne?

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: PETRAKtor

#73 Nový příspěvek od Ondras83 »

jj..unas jsou kameny a to vzdycky lupne s celym traktorem, takze to jednu mam povolenou (ale ne zas uplne) aby to dystak mohlo na savlich uhnout...jinak odpor radlice dela ten zaber porad stejnej...jestli je to jako z prirucky, to nevim, ale delam to tak a ore to normalne :)

Uživatelský avatar
petrak
Příspěvky: 545
Registrován: úte zář 28, 2010 2:53 pm
Bydliště: Prostějovsko

Re: PETRAKtor

#74 Nový příspěvek od petrak »

:wink: Tak dneska jsme se dočkali překvapení! Naše Emča má páreček kůzlátek. :) Obrázek

Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 4463
Registrován: stř črc 04, 2007 6:20 pm
Bydliště: Prostějovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: PETRAKtor

#75 Nový příspěvek od Roman »

petrak píše::wink: Tak dneska jsme se dočkali překvapení! Naše Emča má páreček kůzlátek. :) Obrázek
Hezky kolego, tak ať rostou. U nás je zatim počet 8 kozlat
http://www.traktorista.estranky.cz
Zetor 5718
domádo new holland TCE 45 r.v. 2009
motorobot PF 61 r.v. 1957
kultivátor MS 06 r.v. 1995

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“