traktor skoda octavia

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
caja008
Příspěvky: 2723
Registrován: ned čer 13, 2010 7:03 pm
Bydliště: Nová Paka

Re: traktor skoda octavia

#91 Nový příspěvek od caja008 »

aha já myslel ža z háníš disky.. no gumy bych 6,5* 16 taky mněl je to ten šíp co se dával nas gaze.. jinak 1203 má 15 disky
Když tě všechno zradilo, pomůže ti kladivo aneb když nestačí kladivo jistota je ještě větší kladivo.

Eky
Příspěvky: 586
Registrován: úte zář 25, 2012 12:16 pm
Bydliště: Okolí Slaného.Kladno

Re: traktor skoda octavia

#92 Nový příspěvek od Eky »

no právě že já shánim disky 16" s roztečí 5x130 .Pro upřesnění.
Pokud tvůj plán selhal, změň plán, ale nikdy neměň svůj cíl!

Uživatelský avatar
caja008
Příspěvky: 2723
Registrován: ned čer 13, 2010 7:03 pm
Bydliště: Nová Paka

Re: traktor skoda octavia

#93 Nový příspěvek od caja008 »

5*130?? tak to už 100% neni z 1203 an škoda
Když tě všechno zradilo, pomůže ti kladivo aneb když nestačí kladivo jistota je ještě větší kladivo.

Eky
Příspěvky: 586
Registrován: úte zář 25, 2012 12:16 pm
Bydliště: Okolí Slaného.Kladno

Re: traktor skoda octavia

#94 Nový příspěvek od Eky »

Vzdyt ja vim je to na tu napravu z boxera.Shanim disky na ni.
Pokud tvůj plán selhal, změň plán, ale nikdy neměň svůj cíl!

Eky
Příspěvky: 586
Registrován: úte zář 25, 2012 12:16 pm
Bydliště: Okolí Slaného.Kladno

Re: traktor skoda octavia

#95 Nový příspěvek od Eky »

tak jsem nakonec sehnal ve šrotě jinaou nápravu.Měla by být z 5ti tuny.Dal jsem za ni 2000 i s kolama ale jedno kolo bylo v čudu tak jse hned v pneuservise vyplás 1100 :( .Ale myslím že na moje používání bude nesmrtelná.Rozměry korby plánuju 120x220x40 cm.Pár foto co sem udělal.kola jsou trochu zpuchřelá ale to snad ještě něco vydrží.A co myslíte mám udělat rám z U80 a oj z U100 nebo celý z U100?? občas na tom povezu třeba sut a tak....Nemůžu si zas dovolit aby to stálo nějakej majlant ten vlek.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Pokud tvůj plán selhal, změň plán, ale nikdy neměň svůj cíl!

Eky
Příspěvky: 586
Registrován: úte zář 25, 2012 12:16 pm
Bydliště: Okolí Slaného.Kladno

Re: traktor skoda octavia

#96 Nový příspěvek od Eky »

Potřeoval bych od někoho zkušenost zda mam udělat rám z U80 nebo U100?? asi dam tu U 100 když už ta náprava tak snad to bude mít nějakou nosnost.Aspon 1.5-2t .Docela by mi pomohl někoho názor, zkušenost, rada.Dělám to poprvé.... :makarena:
Pokud tvůj plán selhal, změň plán, ale nikdy neměň svůj cíl!

peter bendr
Příspěvky: 2511
Registrován: pát bře 25, 2011 11:02 am
Bydliště: Sk

Re: traktor skoda octavia

#97 Nový příspěvek od peter bendr »

ak maš možnosť tak daj u100 8) podla mna je naprava dost robustna len som si niak nevšimol že či je brzdena lebo neviem neviem brzdit za sebou 1.5t važiacu vlečku desi dolekopcom len na brzdach na traktore :zapomel:

Eky
Příspěvky: 586
Registrován: úte zář 25, 2012 12:16 pm
Bydliště: Okolí Slaného.Kladno

Re: traktor skoda octavia

#98 Nový příspěvek od Eky »

No bržděná je ale neni tam táhlo na ty brzdy.To musím dodělat ale pokud bych to udělal tak to bude stejně jen na ruční brzdu protže na traktoru mam mechanický brzdy.Ale pokud povezu něco těžšího tak je jasný že si dám pozor kam pojedu a nebo si prostě zkusím co to dokáže ubrzdit.Neříkám že časem si nepostavím/koupím něco většího.
Pokud tvůj plán selhal, změň plán, ale nikdy neměň svůj cíl!

Eky
Příspěvky: 586
Registrován: úte zář 25, 2012 12:16 pm
Bydliště: Okolí Slaného.Kladno

Re: traktor skoda octavia

#99 Nový příspěvek od Eky »

Tak valnik už je hotovej :wink: .Náprava by měla být zúžená z 5ti tuny.Rozměr korby sem udělal 220x120x40.Pro mě dostačující.Celkem váží asi 400 kg a je nebržděný.Už proběhl test odvoz betonů na skládku a vše ok.Bylo to naložený až přez sajtny a traktor o tom skoro ani nevěděl.Vyšlo to asi na 3500.Jedno kolo sem musel nechat udělat a dávala se nová duše a vložka a jinej plášt.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Pokud tvůj plán selhal, změň plán, ale nikdy neměň svůj cíl!

Uživatelský avatar
zdeněk 1
Příspěvky: 2915
Registrován: úte črc 17, 2007 2:46 pm
Bydliště: Velká nad Veličkou

Re: traktor skoda octavia

#100 Nový příspěvek od zdeněk 1 »

parádní vlečka ta se povedla a ještě za takou cenu 8) 8)
Schopný autor tvoří,neschopný poučuje

Eky
Příspěvky: 586
Registrován: úte zář 25, 2012 12:16 pm
Bydliště: Okolí Slaného.Kladno

Re: traktor skoda octavia

#101 Nový příspěvek od Eky »

jojo díky moc ;) jen 3000 stála napráva s opravou kola.Dřevo sem si nařezal sám ze starých trámu na cirkulárce a plech na podlahu byl taky zadara.Byla to tabule 2500x1500x2 .Jediný co sem ještě kupoval byli Učka ale to nebylo tak drahý....
Pokud tvůj plán selhal, změň plán, ale nikdy neměň svůj cíl!

Uživatelský avatar
ola
Příspěvky: 6098
Registrován: úte říj 21, 2008 8:09 pm
Bydliště: Kůsek od Vsetína

Re: traktor skoda octavia

#102 Nový příspěvek od ola »

Ahoj Eky,ty volě,trochu sem to za teho půl roka co sem tu vlastně od samého začátku nebýl přelůskál a musím uznať a to s celů parádů,že s udělál kus práce.Je viděť,že sa teda nigde neválěš tajak převážná věčina téj tvojí generace.Také smekám a po pravdě přiznám,že sa ně takoví ogaři velice ľůbíja,tým nemyslím ten tvůj ksicht :typek: alě tvoje chování a ruky.Přeju Ti hodně tvůrčích myšlenek a jen tak dáľ a nezadřímať na vavřínoch.Ono na ťa v téj dnešní pojebanéj době číhá na každém kroku nejaká ta nástraha velkoměsta v podobě nejakých zhulěných rádobykámošů a podobně alě to enom tak špářu,aby řeč nestála. 8)
Čím věčí kladivo, tým věčí odborník, kurva podaj ně to pořádné kladivo!
Kůkni na triála.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=19240

Eky
Příspěvky: 586
Registrován: úte zář 25, 2012 12:16 pm
Bydliště: Okolí Slaného.Kladno

Re: traktor skoda octavia

#103 Nový příspěvek od Eky »

Díky moc :red: .Na to že mužu dělat jen o víkendech tak jsem "přestavbu" zvládnul celkem rychle.Ještě mám pár myšlenek v hlavě co bych chtěl na traktoru udělat ale není na to čas.Napřed musim dodělat tu kapotu a ejakou přístrojovku pač už mě nebaví startovat káblama a ručku to je první věc co musim udělat.Ještě jednou dík, vážim si toho :friends:
Pokud tvůj plán selhal, změň plán, ale nikdy neměň svůj cíl!

Eky
Příspěvky: 586
Registrován: úte zář 25, 2012 12:16 pm
Bydliště: Okolí Slaného.Kladno

Re: traktor skoda octavia

#104 Nový příspěvek od Eky »

Přemýšlel jsem co budu dělat přez zimu a dostal jsem takový bláznivý nápad.Chtěl bych sehnat redučku a přední nápravu z vejdy.Rám bych udělal novej to by bylo hned a nechal bych tam tu 1.9D ale přemýšlim jestli by to utáhl.Kola by byli ve předu i zadu stejný.Co na to říkáte? :D
Pokud tvůj plán selhal, změň plán, ale nikdy neměň svůj cíl!

tichys
Příspěvky: 508
Registrován: pon led 07, 2013 6:54 pm
Bydliště: Olomouc - Šternberk

Re: traktor skoda octavia

#105 Nový příspěvek od tichys »

Tak to máš o zábavu postaráno 8)

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“