traktor skoda octavia

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: traktor skoda octavia

#151 Nový příspěvek od Veteranista! »

Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Uživatelský avatar
Mekrt
Příspěvky: 228
Registrován: úte led 16, 2018 4:49 pm
Bydliště: 27378

Re: traktor skoda octavia

#152 Nový příspěvek od Mekrt »

Super 8) Mockrát děkuji

Uživatelský avatar
Mekrt
Příspěvky: 228
Registrován: úte led 16, 2018 4:49 pm
Bydliště: 27378

Re: traktor skoda octavia

#153 Nový příspěvek od Mekrt »

Abych také přidal nějakou fotku, tak dneska jsem provětral traktúrek. Za posledních pár let maká téměř bez závady. Občas udělám nějakou údržbu, ale nic zásadního 8)
Koupil jsem novou pilu Stihl MS 251, tak jsem ji musel hned z lehka vyzkoušet 8)

Obrázek

Obrázek

Postupně nafotím nějaké dílčí úpravy, které jsem udělal a trochu to tady oživím, pokud bude zájem 8) . Teď mě čeká výměna toho kardanu + gufero unašeče na zadní nápravě. Dále uložení chladiče (musím ho dát kvůli vibracím na silentbloky) a chtěl bych nějak opravit sedačku. Přemýšlím, jestli nechat udělat nové čalounění (molitany mám), ale o nikom nevím, nebo koupit novou třeba z Polska a namontovat ji na stávající odpružení. Výhledově bych chtěl dodělat hydrauliku a to jak ramena, tak sklápěcí vlek, ale k tomu už se chystám nějaký ten rok :smich: . Toť asi vše 8)

PS: traktůrem se mimo jiné aktivně zúčastnil na stavbě otcovo hliněno-slaměném domu, tak kdyby někoho toto zajímalo, tak mohu poreferovat 8)

JardaCNC
Příspěvky: 2349
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: traktor skoda octavia

#154 Nový příspěvek od JardaCNC »

Jo rad bych znal i jinsi nazor na tyto stavby. Kolega z prace ted zrovna stavi dreveno-slamovy dum.
Mozna se podelite o zkusenosti. Je ve stavu "hrube stavby". Strecha temer komplet. " vyzdiva" obvodove zdivo. Placa pricky. Ted si dal oddych. Je zima. Ale za chvili zacne :prace:

Uživatelský avatar
Mekrt
Příspěvky: 228
Registrován: úte led 16, 2018 4:49 pm
Bydliště: 27378

Re: traktor skoda octavia

#155 Nový příspěvek od Mekrt »

To u nás už se od Vánoc bydlí, pokud máš zájem o nějaké více info, písni SZ a můžeme se pobavit ;-)

JardaCNC
Příspěvky: 2349
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: traktor skoda octavia

#156 Nový příspěvek od JardaCNC »

Poslal jsem SZ.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: traktor skoda octavia

#157 Nový příspěvek od oco13 »

Ahoj na otázku z Ondrášovej témy ohladom kolies ti odpovedám tu aby sme mu to nezasierali. Mal som postavenú cisternu 1500l , železná hrubá nádoba s čerpadlom na benzínový motor. Boli na nej použité kolesá a gumy z Trabanta - 10 rokov bez problémov. Tie R14ky čo máš ty majú oficialnu nosnosť 600kg každá ale unesú ďaleko viac.
Obrázek
toto som mal ja a gumy som fúkal na 5 atm. 8) 8)

Uživatelský avatar
Mekrt
Příspěvky: 228
Registrován: úte led 16, 2018 4:49 pm
Bydliště: 27378

Re: traktor skoda octavia

#158 Nový příspěvek od Mekrt »

Ahoj, díky za odpověď. Také si myslím, že to ty pneumatiky zvládnou, ale nerad bych až to někde po cestě trochu houpne měnil bouchlou gumu :D .

Zatím jsem ve fázi svařování rámu. Předělávám to ze starého vleku, který jsem rozřezal a použil jsem z něj část rámu a nápravu. Vyrobil jsem novou oj a připevnil jsem na to nádrž (bez palety, rovnou přišroubuji klec na rám). Nyní čekám až mi dorazí objednané podpěrné kolečko a klíny, ať mohu dovařit držáky a pak to fouknu barvou 8)

Na fotce jsou 15ky kola, která jsou po smrti. Seženu nějaké pneumatiky a připravím si je do rezervy.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Dále doma probíhalo přesazování kaštanu.

Obrázek

Obrázek

A na závěr nám přivezli trošku palivového dřeva, tak probíhal převoz. Na vlek dám rovné 3 kubíky

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3448
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: traktor skoda octavia

#159 Nový příspěvek od harijaro »

Dobrá mašinka len by to chcelo dozadu šipove pneu. Ja by som dal kľudne aj 11,2-24. To by bol záber aj priechodnosť úplne niekde inde.

Uživatelský avatar
Mekrt
Příspěvky: 228
Registrován: úte led 16, 2018 4:49 pm
Bydliště: 27378

Re: traktor skoda octavia

#160 Nový příspěvek od Mekrt »

Ahoj, díky za reakci 8)

Samozřejmě šípové pneu by to chtělo. Širší bych ani nedával, nemám na to hmotnost. Spíše jsem koukal na nějaké Sehy 9,5x20, ale upřímně tam kde s tím jezdím mi tyto kola bohatě stačí. Nejsou pro mne žádným limitem, tak jsem zatím nákup nových odložil :)

Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3448
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: traktor skoda octavia

#161 Nový příspěvek od harijaro »

Sused má obuté GTK 9,5-20. Ten istý vzor ako sehy. Dostal ich aj na v3s disk ale lepšie sedia na disku z S5T alebo Ify W50. Tie sú zhruba o 4 cm širšie.

Uživatelský avatar
Mekrt
Příspěvky: 228
Registrován: úte led 16, 2018 4:49 pm
Bydliště: 27378

Re: traktor skoda octavia

#162 Nový příspěvek od Mekrt »

Tak nádrž na vodu hotová. Proběhlo už testování s cca 900l vody a pneumatiky toho mají tak akorát, ale zvládanou to 8) Mám připravené disky 15", tak až se naskytnou nějaké lepší pneumatiky proběhne výměna. Nádrž jsem přišrouboval rovnou na podvozek bez palety.
Podvozek jsem lakoval stříkací pistolí (pneumatickou) a to byl tedy největší boj. Poprvé mi to šlo vcelku dobře - pistole pěkně rozprašovala a byl jsem vcelku spokojený, avšak podruhé to byl děs... Pistole mi prskala a skoro se s tím nedalo dělat. Určitě jsem měl špatně namíchanou barvu, ale jak? Moc hustou? Tímto bych se chtěl zeptat jestli by nestálo za to udělat nějaké vlákno o lakování pro začátečníky, jako jsem já 8) Na internetu jsem nenašel kloudné odpovědi na mé problémy a otázky :nene:

Ještě jedna otázka.. Nepoznáte z čeho jsou náboje na nápravě? Na zátce je nápis Zetor. Jedna zátka mi chybí, tak dle čeho bych měl hledat. Kola na to sedí ze škodovky (4x130). Díky 8)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: traktor skoda octavia

#163 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...náboje jsou skutečně ZETOR . To osazení se čtyřmi dírami se závitem sloužilo k upevnění závaží , které mám na KUBOTĚ .

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: traktor skoda octavia

#164 Nový příspěvek od Pavel »

naboje sou zetor 3011 a podobne

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2436
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: traktor skoda octavia

#165 Nový příspěvek od StaPo3011 »

podle těch dalších 4 děr pro vnitřní závaží (na větším průměru) to není ze 3011, ale ze 4011 a vyšších 4-válců (myslímže až do 5611, prostě těch, co měly přední 18" kola a 4-díru pro šrouby kola).
3011-tkovej náboj ten velkej nákružek pro závaží nemá, případná závaží se dávala zvenku na spešl delší šrouby společně s diskem kola.

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“