BJS-175

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15217
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

BJS-175

#1 Nový příspěvek od kenybz »

Koupil jsem jednoosák podstivé zřejmě malosériové konstrukce z nějakého JZD
Převodovka je škoda
rám je velmi betelný
motor je 175ka takže ČZ
Nákupní cena na netu byla 2000kč tak jak vypadá na první fotce.
Plánovaných úprav a předělávek je mnoho ale stále se mění požadavky....a tak se uvidí jak to celé dopadne.

Momentálně provádím go motoru uvnitř v bloku byly totiž úlomky hliníku a dostaly se do převodů fotky mám...tak zatím ahojteeee
Přílohy
fréza 1.jpg

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15217
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupil jsem jednoosák motor JAWA.....

#2 Nový příspěvek od kenybz »

Vkládám další fotky celkového pohledu a taky nějaké foto z předchozí opravy spojky a zavaření díry v bloku.
Přílohy
celkový pohled
celkový pohled
toto bude budoucí kombinátor
toto bude budoucí kombinátor
maly pluh bude na tezkou pudu stacit...
maly pluh bude na tezkou pudu stacit...
detail ulozeni kola. /je tam vysoustruzeny domecek a navareny na poloose i s pasovinou prisroubovanou k ramu
detail ulozeni kola. /je tam vysoustruzeny domecek a navareny na poloose i s pasovinou prisroubovanou k ramu
pohled na retezovy prevod
pohled na retezovy prevod
pohled ze predu
pohled ze predu
sestaveny motor po oprave spojky
sestaveny motor po oprave spojky
ram bez motoru s napinakem /napinak zrusim akorat chrasti ..sponovat budu pohybem celeho motoru
ram bez motoru s napinakem /napinak zrusim akorat chrasti ..sponovat budu pohybem celeho motoru
pohled s hora na ram bez motoru opravdu pevna a tuha konstrukce
pohled s hora na ram bez motoru opravdu pevna a tuha konstrukce
smontovana spojka
smontovana spojka
spojkovy buben bez lamel
spojkovy buben bez lamel
otrepy na vystupcich lamel spojky a vsechny dalsi omackane casti spojky bylo nutne zarivnat a uhladit ted je vypinani mnohem lepsi
otrepy na vystupcich lamel spojky a vsechny dalsi omackane casti spojky bylo nutne zarivnat a uhladit ted je vypinani mnohem lepsi
toto je zavarena dira ktera byla v bloku cca 1,5x2cm varil jsem to doma usmernenou svareckou s elektrodou na hlinik dale zaslepeny kontakt neutralu /byla tam jen dira/
toto je zavarena dira ktera byla v bloku cca 1,5x2cm varil jsem to doma usmernenou svareckou s elektrodou na hlinik dale zaslepeny kontakt neutralu /byla tam jen dira/
Naposledy upravil(a) kenybz dne stř lis 12, 2008 7:04 am, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15217
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupil jsem jednoosák motor JAWA.....

#3 Nový příspěvek od kenybz »

Jak jsem k tomu přišel...doma mám zgenerálkovaný rotavátor ROBIX 55 sháněl jsem na něho 8"kola a ty stojí nové s gumama 3500,- a tak jsem hledal v internetových bazarech a naskytlo se toto no ..musel jsem ho mít hehe tak jsem vyrazil se svou stařičkou MAZDOU 323 kombi za prodejcem na severni Moravu asi 90km od Uherského Brodu brácha dobře navigoval tak cesta tam proběhla hladce zpět jsme si trošku zajeli hehe. Zřejmě proto, že jsme plánovali mnoho vychytávek v předu nesená sekačka zadní řízená náprava mimochodem motor měl pohánět elektrický generátor a ten pak elektromotory pro pojezd a hlavne pohon bubnnové sekačky dále jsme plánovali dokonce i vstřikování paliva, otáčkoměr samozřejmě elektrický startér. Zárověň to mělo fungovat i jako 3 fázový generátor, chlazení vodou atd. atd. se nedivím že jsme při tom fantazírování trošičku zajeli :-) I když by to šlo udělat ale nechci do toho moc investovat třeba ten generátor by stál 6000,- Bohužel při koupi jsem si nevšiml díry v bloku, který způsobila nemalé problémy ale to až později. Zatím jsem s tím zkoušel poorat minipolíčko půda tvrdá jak beton a ještě jílovitá no a ...prostě jsem ohnul pluh teda jeho uchycení na druhou stranu vím, že síly je dostatek :-)
Přílohy
budouci zaves pluhu
budouci zaves pluhu
budouci elektricky ventilator
budouci elektricky ventilator
namontovany odkalovac
namontovany odkalovac
odkalovaci nadobka na benzin vam usetri spoustu nervu s cistenim trysek. Do vnitrniho sitka jsem jeste vlozil filtracni vlnu, kterou pouzivame v lakovne na odfiltrovani aerosolu. Misto odkalovace muzete koupit cely filtr napr na favorita ale ten se neda vycistit
odkalovaci nadobka na benzin vam usetri spoustu nervu s cistenim trysek. Do vnitrniho sitka jsem jeste vlozil filtracni vlnu, kterou pouzivame v lakovne na odfiltrovani aerosolu. Misto odkalovace muzete koupit cely filtr napr na favorita ale ten se neda vycistit
Naposledy upravil(a) kenybz dne stř lis 12, 2008 7:09 am, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Koupil jsem jednoosák motor JAWA.....

#4 Nový příspěvek od jirka_holub »

kenybz píše:Vkládám další fotky celkového pohledu a taky nějaké foto z předchozí opravy spojky a zavaření díry v bloku.
Ahoj. Nevim zda jsem se na to uz neptal (ale v hlave to nemam), ale zajimalo by mne jaktoze to jede dopredu, kdyz je ta prevodovka vlastne obracene nez v aute.
To se to vsechno toci opacnym smerem a funguje to nebo je ta prevodovka nejak upravena nebo mas 4zpatecky a jednu kupredu ?
Ahoj Jirka

Jiřin
Příspěvky: 1281
Registrován: úte zář 11, 2007 9:29 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Koupil jsem jednoosák motor JAWA.....

#5 Nový příspěvek od Jiřin »

Ty otacky se nastavi podle ulozeni motoru (bud je valec napravo, nebo nalevo ...... ale i to je pojem relativni :) porovnej si ulozeni prevodovky a ulozeni motoru u tohoto stroje a u trakturku zdenka 1 - Trakturek z Hornacka). V tomto pripade se vstupni hridel toci opacne nez u skodovky.

Uživatelský avatar
kuta
Příspěvky: 2177
Registrován: stř lis 21, 2007 2:16 pm
Bydliště: doma

Re: Koupil jsem jednoosák motor JAWA.....

#6 Nový příspěvek od kuta »

zajímave řešený tento stroj,pekne ale chci se zeptat kde se dá sehnat ten odkalovač??

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15217
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupil jsem jednoosák motor JAWA.....

#7 Nový příspěvek od kenybz »

odkalovac je ze sbernych surovin a byl na naftovem topeni tzv. bufik. Podobny odkalovac je i na motorech skoda ale je soucasti palivove pumpy urcite by nebyl problem tu pumpu uriznout a vyvrtat do v nitr diru a vlisovat a nebo vlepit vhodnou trubicku. ty mosazne koncovky jsem do meho odkalovace daval ja puvodne tamvbyly koncovky s konusem na trubku s kuzelkou

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15217
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupil jsem jednoosák motor JAWA.....

#8 Nový příspěvek od kenybz »

Zrovna jsem prisel z dilny a motor je opet slozeny tak vlozim nejake foto. Ma vymenene vsechny loziska a je komplet pretesneny. valec a pist jsem ponechal puvodni byly v nem skrabance tak jsem zalestil plochy ve valci a na pistu 7-mi mikronovou diamantovou pastou. A zatim to musi stacit. pokud to bude nutne tak ho necham prebrousit a dam novy pist krouzky pistni cep a pouzdro v ojnici. Dulezite je ze motor uz pulit nemusim. Udelal jsem drobne upravy ohledne nedostatku v konstrukci utesneni motoru...
Přílohy
rozborka prevodovky
rozborka prevodovky
DSC01644.JPG
tyto kousky hliniku o velikosti 1x1cm jsem vysypal z motoru. Byvalemu majiteli se blok neprodrel od retezu ale nejspis spadl a zasekl se mezi blok a ozubene kolo a vse se vysypalo dovnitr ja jsem tu diru zavaril na smontovanem motoru no nakonec vidite co vse postupne nasledovalo
tyto kousky hliniku o velikosti 1x1cm jsem vysypal z motoru. Byvalemu majiteli se blok neprodrel od retezu ale nejspis spadl a zasekl se mezi blok a ozubene kolo a vse se vysypalo dovnitr ja jsem tu diru zavaril na smontovanem motoru no nakonec vidite co vse postupne nasledovalo
tady je videt kousek hliniku zalisovany v ozubeni...totalne to zablokovalo 2-ku
tady je videt kousek hliniku zalisovany v ozubeni...totalne to zablokovalo 2-ku
dalsi kousek v tretim stupni
dalsi kousek v tretim stupni
demontaz
demontaz
takto dopadl zaves pluhu no spis pluuuzku
takto dopadl zaves pluhu no spis pluuuzku
detail ohnuteho zavesu
detail ohnuteho zavesu
Naposledy upravil(a) kenybz dne úte lis 11, 2008 11:13 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15217
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupil jsem jednoosák motor JAWA.....

#9 Nový příspěvek od kenybz »

Dalsi fotky postupu montaze motoru a taky nejake dily co jsem sehnal treba to bude nakonec trakturek 4x2 no...uvidime
Přílohy
sestaveny opraveny motor Pod sroub (v pravo) kde bylo mazani zadni kyvne napravy motorky jsem vlozil tesneni dale koupil nove gufera i mini manzetu kolem radici a startovaci paky uz to nebude kapat
sestaveny opraveny motor Pod sroub (v pravo) kde bylo mazani zadni kyvne napravy motorky jsem vlozil tesneni dale koupil nove gufera i mini manzetu kolem radici a startovaci paky uz to nebude kapat
priprava na montaz primarniho prevodu a spojky
priprava na montaz primarniho prevodu a spojky
podarilo se mi sehnat celou sestavu pedalu a rizeni z domadelu je to sice hnusne udelane ale reseni se mi libi a dulezite jsou ty komponenty prevodka rizeni brzdovy valec atd...je tam i rucni brzda sprazena s brzdovym valcem...
podarilo se mi sehnat celou sestavu pedalu a rizeni z domadelu je to sice hnusne udelane ale reseni se mi libi a dulezite jsou ty komponenty prevodka rizeni brzdovy valec atd...je tam i rucni brzda sprazena s brzdovym valcem...
tato krasna naprava stala ve sberu 3 stovky myslim ze je to dost
tato krasna naprava stala ve sberu 3 stovky myslim ze je to dost
smontovane a pretesnene pulky karteru motoru Kolem tohoto retezoveho kola vzdycky tece olej, ktery tece kolem hridele a distancniho krouzku co je za retezovym kolem. Staci dat silikon na hridel a na nej potom nasunout ten krouzek a je pokoj
smontovane a pretesnene pulky karteru motoru Kolem tohoto retezoveho kola vzdycky tece olej, ktery tece kolem hridele a distancniho krouzku co je za retezovym kolem. Staci dat silikon na hridel a na nej potom nasunout ten krouzek a je pokoj
zrusil jsem vyvod pro tachometr a v dire vyvrtal otvor 6,6mm a pak zavit M8 a zasrouboval sroubem s nanesenou vrstvou tesniciho pripravku a je to navzdy utesnene
zrusil jsem vyvod pro tachometr a v dire vyvrtal otvor 6,6mm a pak zavit M8 a zasrouboval sroubem s nanesenou vrstvou tesniciho pripravku a je to navzdy utesnene
zde je videt nektere z puvodnich lozisek a taky vymontovany nahon tachometru a dale pouzity zajistovaci a tesnici pripravek. Zajistil jsem s nim srouby co drzi segment razeni a vytesnil vuli v ulozeni loziska klikovky v pravem karteru
zde je videt nektere z puvodnich lozisek a taky vymontovany nahon tachometru a dale pouzity zajistovaci a tesnici pripravek. Zajistil jsem s nim srouby co drzi segment razeni a vytesnil vuli v ulozeni loziska klikovky v pravem karteru
Naposledy upravil(a) kenybz dne stř lis 12, 2008 7:28 am, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15217
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupil jsem jednoosák motor JAWA.....

#10 Nový příspěvek od kenybz »

Pokud budete chtit tak vam napisu jak jsem menil loziska na klice a pro nahrati pouzil horkovzdusnou pistoli slo to velmi hladce

Ličnák
Příspěvky: 70
Registrován: čtv říj 23, 2008 4:40 pm

Re: Koupil jsem jednoosák motor JAWA.....

#11 Nový příspěvek od Ličnák »

ještě jednou pěkný jednoosak taky jsem tedka zacal makat na motoru mam to uz rozpuleny budu menit loziska chtel sem vydet jestli to je uvnitr v poradnku komplet pretesnit tmele gufera a uvidime jestli to pojede jsem ten z ICQ GR-epik :) máš to ale pěkné 8)

Uživatelský avatar
zdeněk 1
Příspěvky: 2915
Registrován: úte črc 17, 2007 2:46 pm
Bydliště: Velká nad Veličkou

Re: Koupil jsem jednoosák motor JAWA.....

#12 Nový příspěvek od zdeněk 1 »

Pěkně si nafotil postup oprav na motoru 8) 8) 8) Motorů jsem dělal už hodně ale nenapadlo mě to takto nafotit 8)
Taky jsem musel ložiska přilepit do bloku moturu.Hlavně mě udělal radost že vše těsní a nikde žádný olej neteče.Protože to mě dokáže vždy pěkně nas.. :vztek: :vztek: když je vše potečené od oleje.Jen o převodovce se to říct nedá -tam mě to truchu teče :vztek:

Pluh na orání tedy dopadl :D :D :D chce to silnější material.Taky by se mě hodil taková pluh -abych mohl skusit jestli je schopný něco orat ten můj traktůrek.

Přední náprava je super :shock:
Schopný autor tvoří,neschopný poučuje

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15217
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupil jsem jednoosák motor JAWA.....

#13 Nový příspěvek od kenybz »

prave jsem byl ve sberu kde jsem si rano dolozil konsky pluh z ktereho jsem vyrezal kovany u profil a taky kovane krojidlo fotky vlozim vecer...material je opravdu kvalitne vykovany jak jsem to rezal flexou odletovali malinke jiskricky jako kdyby to bylo kalene. ted uz to snad vydrzi. Maximalne se urvou kola z ramu a odjedou si na projizdku a pluh zustane v zemi hahaha :smich: :D

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15217
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupil jsem jednoosák motor JAWA.....

#14 Nový příspěvek od kenybz »

Ličnák píše:ještě jednou pěkný jednoosak taky jsem tedka zacal makat na motoru mam to uz rozpuleny budu menit loziska chtel sem vydet jestli to je uvnitr v poradnku komplet pretesnit tmele gufera a uvidime jestli to pojede jsem ten z ICQ GR-epik :) máš to ale pěkné 8)
nazdar a uz ti ten motor bezel?

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Koupil jsem jednoosák motor JAWA.....

#15 Nový příspěvek od Toreto »

mal výfuk prestne tak jako mam ja na traktore tieto motory maju nádherný zvuk z takým výfukom :jazyk:

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“