traktor kronholec - škoda 1202

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kronholec.sk
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 10, 2011 6:37 pm
Bydliště: Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Re: traktor kronholec - škoda 1202

#421 Nový příspěvek od kronholec.sk »

Pozdravujem všetkých, nebol som tu veru zopár rokov. Traktor zdedil syn, už tu má svoj profil.
Zobral stroj do parády a robí generálku. Takže po 8 rokoch hlásim, že traktor stále žije :)

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: traktor kronholec - škoda 1202

#422 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...tak to je dobrá zpráva ! Vítej nazpět :friends: Jsem tu pořád .

Viliam
Příspěvky: 33
Registrován: ned led 21, 2024 7:34 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: traktor kronholec - škoda 1202

#423 Nový příspěvek od Viliam »

Traktor funguje už viac menej pod mojim velením ;-) , čo bolo potrebné sa pomenilo, dostal nový kabát a aktuálne prebieha oprava diferenciálu pretože nefungovala uzávierka..... môžete sledovať v príspevku kat. staviame traktor dom. v. -traktor- pokazený diferenciál. Pridávam tam posun práce.
Keď to bude celé fungovať fotky z práce a všetko ohladne traktoru budem pridávať asi sem.

Uživatelský avatar
kronholec.sk
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 10, 2011 6:37 pm
Bydliště: Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Re: traktor kronholec - škoda 1202

#424 Nový příspěvek od kronholec.sk »

Vladimír pozdravujem ťa, som rád, že si na mňa spomínaš. Sem už bude viac prispievať syn, ja sa presúvam medzi Japoncov
Obrázek

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: traktor kronholec - škoda 1202

#425 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...tak proto jsi ho předal mladému ! 8) Já už mám KUBOTU 5 roků viewtopic.php?f=72&t=106493 Tak ať slouží k plné spokojenosti . V tom vlákně , jak jsi dal MICINU , najdeš hodně rad , včetně manuálu ... :friends:

Uživatelský avatar
kronholec.sk
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 10, 2011 6:37 pm
Bydliště: Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Re: traktor kronholec - škoda 1202

#426 Nový příspěvek od kronholec.sk »

Treba mi doliat olej do prevodovky a neviem aký tam je, tak vymením celú náplň, len hľadám čo konkrétne je tam najlepšie dať (aký olej)

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: traktor kronholec - škoda 1202

#427 Nový příspěvek od Vladimír2 »

:friends: ...tak zavolej prodejci , ať Ti to řekne . Pokud Ti při prodeji řekl , že je olej vyměněný , tak musí vědět , co tam dal . To je tady už taková nemoc , že se nikdo nezeptá , co tam je . Až to zjistíš , doporučuji napsat si to fixem pod kapotu : Datum , počet motohodin , jaký olej , jaký filtr , protože do další výměny všechno zapomeneš . Dělám to taky tak , protože už mám taky HO SI PA v pokročilém stádiu... :smich:

Viliam
Příspěvky: 33
Registrován: ned led 21, 2024 7:34 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: traktor kronholec - škoda 1202

#428 Nový příspěvek od Viliam »

Dnes vyvážanie hnoja všetko vlastne v poriadku, uzávierka ide super, ale mám dva "väčšie" problémy:
Na prevodovke zo skody 1202 to na jednotke robí veľmi nepríjemné zvuky, išiel som radšej na vyšších rýchlostiach tie idú pekne. Jeden zub vyzerá byť zváraný, no noviem či to je problém. Ono by mi to bolo jedno keď ostatné rýchlosti idú pekne, lenže aj keď mám na druhej prevodovke jednotku traktor ide rýchlo.
A druhý problém, neviem čo mam robiť z brzdami. Teraz ich mám nastavené tak aby to dobre brzdilo lenže počujem ako to brzdí aj keď je pedál volný. Nebol by problém povoliť to lenže potom mi traktor začne brzdiť keď už mám pedál opretý o podlahu. Neviem si s tým dáko poradiť. Brzdené sú zadné kolesá ako je proste na v3ske ale cez tiahla/ závitovú tyč kde sa to dá matkou nastaviť.
Budem rád za akékoľvek rady.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Viliam
Příspěvky: 33
Registrován: ned led 21, 2024 7:34 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: traktor kronholec - škoda 1202

#429 Nový příspěvek od Viliam »

Z vyvážania hnoja mám dve fotky(mam nejake video) :vztek:
A ešte ma mrzí že sa mi nedalo natočiť to keď to boli najzaujímavejšie, pretože som tam bol sám a bohužial neviem aj šoferovať, aj natáčať.
Ale musím vám to aspoň povedať :smich:. Hnoj od jesene bol ešte aj namoknutý a ťažký ale ani nebolo treba uzávierku iba raz do poriadnej ale krátkej šikminy. Tam som však nevišiel ani z uzávierkou, na to som lahký :vztek: :smich: . Nešiel som to viac pokúšať, radšej som to obišiel menej strmím svahom, ináč všetko išlo hladko.
Keď tak videá by som ako nahral? Na youtube a dať odkaz?

Obrázek

Obrázek

Viliam
Příspěvky: 33
Registrován: ned led 21, 2024 7:34 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: traktor kronholec - škoda 1202

#430 Nový příspěvek od Viliam »

Ťahanie starého stromu... nakoniec to zachraňoval mitsubishi ktorý ma ťahal aj so stromom :) Tie gumy sú slabé a ešte keď je mokro ako teraz, tak to má problémy, zatre dezén a nepomôže ani uzávierka. Zase si myslím že je to pre tento traktor (ešte do kopca) dosť veľké sústo.Obrázek

peter bendr
Příspěvky: 2513
Registrován: pát bře 25, 2011 11:02 am
Bydliště: Sk

Re: traktor kronholec - škoda 1202

#431 Nový příspěvek od peter bendr »

Vymen tie gumy za sipaky a uvidis ten rozdiel bude to novy stroj 👍😁

Viliam
Příspěvky: 33
Registrován: ned led 21, 2024 7:34 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: traktor kronholec - škoda 1202

#432 Nový příspěvek od Viliam »

Budem vidieť, tieto šipaky by boli fajn (v strede sú akoby aj prerezané) len su husté a nalepí sa tam blato a je koniec. A cúvať s tým do kopca :tyty: vtedy to fakt nemá záber....
Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14736
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: traktor kronholec - škoda 1202

#433 Nový příspěvek od DanculSK »

Tak toto na traktor nemdobre
Daj šípy, a bude to OK
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“