Traktor Moribundus 4x2

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Mikro
Příspěvky: 2318
Registrován: stř črc 04, 2007 11:36 am
Bydliště: Dětmarovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor Moribundus 4x2

#196 Nový příspěvek od Mikro »

Moribundus píše:Ceny jsou takové:

_výbrus kliky- nové šály 3000 Kč

-Výbrus válců- nové pí..............
Děkuji za info, mám totiž takový pocit, že se otci podařilo za dvě sezóny umrtvit Fiatí 1.7 td přesně tak, jak popisuješ.
Bohužel cena GO se rovná ceně vozu :-/

Uživatelský avatar
novak
Příspěvky: 140
Registrován: čtv úno 23, 2012 7:38 am
Bydliště: Kolín

Re: Traktor Moribundus 4x2

#197 Nový příspěvek od novak »

Zdravím, moc povedenej traktůrek. Taky něco pácháme se zeťákem. Možná to sem taky dám.
Ctěl jsem se zeptat, máš tam teploměr. Jak je to osazeno a z čeho. Čidlo je ve vaně ?. Zdravím.

Uživatelský avatar
Moribundus
Příspěvky: 313
Registrován: čtv led 31, 2008 7:36 pm
Bydliště: Chrudim

Re: Traktor Moribundus 4x2

#198 Nový příspěvek od Moribundus »

Teploměr tam mám. Je ze Š 120 a čidlo taky. Na původním motoru (Slavia 1D80) jsem čidlo měl přišroubované na hlavě (na tu železnou platli, co je na hlavě jsem navařil matici se stejným závitem, co má čidlo a to jsem do něj našrouboval) . Ukazovalo to dobře, i když jde o vzduchem chlazený motor. Na Fiatu je normálně do vody. Skusím asi původní čidlo Fiat, jak si sním poradí škodovácký budík. Pokud to nepůjde, tak tam našroubuju ze Skody.ˇ
Jinak novinka. Koupil jsem nové vnitřky do vstřiků. Origo BOSCH. Cena: 470 Kč kus. Mám už nastavené i správné tlaky. Jenom našroubovat a prubnout.


Nebo jsi se spíše ptal na ten budík, co je vidět na videu. Tak to není teploměr, ale tlakoměr tlaku mazání. Uno Diesel ho normálně má. Tenhle budík je však český. Asi Praga V3S.

Uživatelský avatar
novak
Příspěvky: 140
Registrován: čtv úno 23, 2012 7:38 am
Bydliště: Kolín

Re: Traktor Moribundus 4x2

#199 Nový příspěvek od novak »

Díky za odpověď, já chci do traktoru, kde jsem měl motor Octavia, dát Slavii 2S90A. A chtěl bych tam co nejlépe vyřešit teploměr. Motor je z nějaké centrály a nemá olej chlazení. Nevím zda se jenom vzduchem v traktoru uchladí. Traktor ma asi 1 t. Tak tím teploměrem bych to měl asi pod kontrolou.
Když si měl to čidlo na hlavě, kolik to tam asi ukazovalo ? Jestli není lepší dát ho do vany ??

Uživatelský avatar
Moribundus
Příspěvky: 313
Registrován: čtv led 31, 2008 7:36 pm
Bydliště: Chrudim

Re: Traktor Moribundus 4x2

#200 Nový příspěvek od Moribundus »

Ukazuje to celkem slušně. Při normálním provozu a zahřátí cca 80-90 . Když už ručička šla k 100 a více, tak bylo třeba ubrat.
Myslím , že měřit teplotu oleje není nejvhodnější. Na hlavě je podle mě nárůst teploty nejvíce a nejdříve patrný a je možno podle teploty dost pružně reagovat na její nárůst.

Jo a ještě jeden postřeh. Slavia nemá oběhové mazání, ale ztrátové. Kdyby měla oběhové, tak nárůst teploty bude dost rychlý. Ale při ztátovém je olej přiváděn z nádržky(byť je součástí motoru), ale než se ten olej ohřeje, tak to bude trvat určitě déle. Takže pak by možná mohlo být už pozdě.
Pokud je však u Slavie v pořádku řemen a ventilátor a žebra chlazení nejsou moc zasraná, tak chlazení je dost účinné. Teploměr pro kontrolu však nemůže škodit. 8)
Jinak originál TK se Slavií moc k 800 Kg chybět nebude. Neměl bych strach. Odmění Tě dobrá spotřeba PHM.

Uživatelský avatar
novak
Příspěvky: 140
Registrován: čtv úno 23, 2012 7:38 am
Bydliště: Kolín

Re: Traktor Moribundus 4x2

#201 Nový příspěvek od novak »

Moc děkuji za odpověď, omlouvám se, že tak pozdě.
Fakt má motor Slavia 2S90A ztrátové mazání? Je tam čerpadlo, filtr ...? Pod pojmem ztrátové si představuji, že olej někam mizí.

Uživatelský avatar
Moribundus
Příspěvky: 313
Registrován: čtv led 31, 2008 7:36 pm
Bydliště: Chrudim

Re: Traktor Moribundus 4x2

#202 Nový příspěvek od Moribundus »

Žádný filtr to nemá.Jelikož motor je dvoutakt ale Diesel k tomu, tak to funguje trošku jinak. Benínový dvoutakt jest mazán směsí benzínu a oleje, který je rozpuštěn v palivu.
U nafty však není možno přidat olej do paliva(nafty). Zde je olej k ložiskům dodáván čerpadlem (mazacím lisem) a válec je mazán rozstřikem. Kliková skříň je suchá (výplach pomocí kanálů) jako u klasického dvoutaktu. Přebytečný olej je spálen ve spalovacím prostoru. Do nádržky (cca 1l) je třeba spotřebovaný olej třeba doplňovat. Olej M6AD.

Uživatelský avatar
Moribundus
Příspěvky: 313
Registrován: čtv led 31, 2008 7:36 pm
Bydliště: Chrudim

Re: Traktor Moribundus 4x2

#203 Nový příspěvek od Moribundus »

Pár obrázků z implantace motoru do traktoru.

-Výroba příruby
-Instalace motoru
-Polotovar nové nádrže
Fiat 1.3D 006.jpg
Fiat 1.3D 007.jpg
Fiat 1.3D 008.jpg
Fiat 1.3D 009.jpg
Fiat 1.3D 010.jpg
Fiat 1.3D 011.jpg
Fiat 1.3D 012.jpg
Fiat 1.3D 013.jpg

Uživatelský avatar
novak
Příspěvky: 140
Registrován: čtv úno 23, 2012 7:38 am
Bydliště: Kolín

Re: Traktor Moribundus 4x2

#204 Nový příspěvek od novak »

Asi budu nesouhlasit. Mám motor Slavia 2S90A, jak jsem již o trochu výše uváděl, je to čtyřtakt, dvouválec, vana plná oleje, olejové čerpadlo, olejový filtr, jde tam jednoduše přidat i olejové chlazení. Založil jsem nový traktor v sekci "traktory dom. výroby 4 x 2" - Traktor od Novak. Je tam ten motor vyfocen s napasovanou převodovkou Multicar 25. Minulý týden jsem byl u p. Jiruše Slavservis v Napajedlích, kde mi tam napasoval hydraulické čerpadlo. Když jsem s ním konzultoval otázku měření teploty, tak říkal, že je zbytečný.
Zdravím.

Uživatelský avatar
zdeněk 1
Příspěvky: 2915
Registrován: úte črc 17, 2007 2:46 pm
Bydliště: Velká nad Veličkou

Re: Traktor Moribundus 4x2

#205 Nový příspěvek od zdeněk 1 »

Moribundus píše:Pár obrázků z implantace motoru do traktoru.
Čekal jsem že motor už bude moc veliký do této sestavy ale teď vidím že tam pěkně pasuje 8) 8)
Schopný autor tvoří,neschopný poučuje

Uživatelský avatar
Moribundus
Příspěvky: 313
Registrován: čtv led 31, 2008 7:36 pm
Bydliště: Chrudim

Re: Traktor Moribundus 4x2

#206 Nový příspěvek od Moribundus »

novak píše:Asi budu nesouhlasit. Mám motor Slavia 2S90A, jak jsem již o trochu výše uváděl, je to čtyřtakt, dvouválec, vana plná oleje, olejové čerpadlo, olejový filtr, jde tam jednoduše přidat i olejové chlazení. Založil jsem nový traktor v sekci "traktory dom. výroby 4 x 2" - Traktor od Novak. Je tam ten motor vyfocen s napasovanou převodovkou Multicar 25. Minulý týden jsem byl u p. Jiruše Slavservis v Napajedlích, kde mi tam napasoval hydraulické čerpadlo. Když jsem s ním konzultoval otázku měření teploty, tak říkal, že je zbytečný.
Zdravím.
Aha, tak to mi nedošlo. Žil jsem v domění, že se jedná o dvoutakt. Pokud je to čtyřtakt, tak tam ztrátové mazání nebude, ale normálně tlakové i s filtrem. Spletl jdem si ho s 1D90.

Uživatelský avatar
Moribundus
Příspěvky: 313
Registrován: čtv led 31, 2008 7:36 pm
Bydliště: Chrudim

Re: Traktor Moribundus 4x2

#207 Nový příspěvek od Moribundus »

zdeněk 1 píše:
Moribundus píše:Pár obrázků z implantace motoru do traktoru.
Čekal jsem že motor už bude moc veliký do této sestavy ale teď vidím že tam pěkně pasuje 8) 8)
Jo, jo. velikost je dobrá a váha taky srovnatelná. Možná, že Fiat bude dokonce i o něco lehčí, ale nevážil jsem. Akorát se mi tam nevejde původní dvojnádrž na palivo a hydraul. olej. Už ale pracuju na změně.

Uživatelský avatar
Moribundus
Příspěvky: 313
Registrován: čtv led 31, 2008 7:36 pm
Bydliště: Chrudim

Re: Traktor Moribundus 4x2

#208 Nový příspěvek od Moribundus »

Další menší pokrok:
- Umístění cladiče
-Nádrž na svém místě
-Něco vymyslet na vzduchový filtr
Přílohy
fiat 1.3d 014.jpg
fiat 1.3d 016.jpg
fiat 1.3d 015.jpg

Uživatelský avatar
zdeněk 1
Příspěvky: 2915
Registrován: úte črc 17, 2007 2:46 pm
Bydliště: Velká nad Veličkou

Re: Traktor Moribundus 4x2

#209 Nový příspěvek od zdeněk 1 »

ten chladič by se do předu nevešel?
Schopný autor tvoří,neschopný poučuje

Uživatelský avatar
Moribundus
Příspěvky: 313
Registrován: čtv led 31, 2008 7:36 pm
Bydliště: Chrudim

Re: Traktor Moribundus 4x2

#210 Nový příspěvek od Moribundus »

zdeněk 1 píše:ten chladič by se do předu nevešel?
Člověče nevešel. Mám tam totiž pístnici na radlici a ještě budu muset upravit původní kapotáž. Taky mi mnohem výhodněji vycházejí vodní hadice.

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“