šarkáň a ostatné ocove hračky

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 16543
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5731 Nový příspěvek od oco13 »

Dnes musím nažalovať sám na seba :pohlavek: Tolko som odkladal ťahanie káblov ku svetlám až prišla fakt zima a dnes ráno chúďa japonka vyzerala takto
Obrázek Obrázek
nešlo to ani omiesť ani ofukať kompresorom a tak som len narýchlo oprášil sedačku a ráno o pol siedmej som už zobúdzal okolie :typek:Aspoň takto som ju upratal Obrázek a celý deň z nej doloval sneh len rukami, bol všade.
Obrázek
Dosť ma to naštvalo lebo vlani nebol vobec a vraj sa otepluje, :vztek: toto svet nevidel kusok od rovníka a sneh. :shock:

fikejz
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5732 Nový příspěvek od fikejz »

Nestíháš sledovat politickou situaci. Jinak bys věděl, že globální oteplování už bylo přejmenováno na "klimatickou změnu", v rámci níž se může i (krátkodobě . max na několik desetiletí) ochladit. :jazyk:
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

honzaPP
Příspěvky: 802
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5733 Nový příspěvek od honzaPP »

Teda Oči styď se! :jazyk: :smich:
Hinomoto N249

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 16543
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5734 Nový příspěvek od oco13 »

Nie že sa hanbím , som nasratý :vztek: :vztek: toto sa so mnou ťahá už od decka . Všetky prázdniny a sviatky som premarodil. Aj teraz- vyhnali ma na dovolenku a ja som hneď druhý deň chytil chripku alebo covida - proste nejakú cctinu , že mám sopel jak kravatu kýcham kašlem a z roboty je...... Ledva som podrvil jeden bag ihličnanov od suseda a dokončil tie paletizačné vidly. Jasné ako sa blíži nástup do práce tak aj chripka sa nejako stráca. :vztek:

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13841
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5735 Nový příspěvek od Čárls »

A to se neumíš hodit marod a poslat do práce neschopenku když si nemocný :smich:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 16543
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5736 Nový příspěvek od oco13 »

Tak a začínam so svetlami
Obrázek
Len ešte budem musieť pohladať miesto na ďalší alternátor. :typek:

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 15098
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5737 Nový příspěvek od DanculSK »

a k čomu ti je další alternator?
:zapomel:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 16543
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5738 Nový příspěvek od oco13 »

Danko každé svetlo berie cca 50w a mám ich nachystaných zatial ešte 8 plus dve rampy po 180W , s majákom a obryskami mi to vyšlo viac ako kilowat :typek: To bude inakšie ufo :jazyk:
Ale aby to bolo zase objektívne , niektoré svetlá budú aj na náradí a teda budú sa odpájať. :ano:
Vieš našiel som čínsky obchod kde je to lacnejšie ešte aj oproti Lídlu, tak si nakupujem hračky. :pohlavek: (temu.com)

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14578
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5739 Nový příspěvek od Vladimír2 »

:friends: Oco , Ty musíš jít vždycky do extrému ! :smich:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 16543
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5740 Nový příspěvek od oco13 »

Láďo to je ako keď je Ota v kovošrote :pohlavek: už len toto, a hneď vyskočí ďalšie ešte lacnejšie. Ja sa hanbím, ale fakt som nevedel odolať :'( Za 50kaček 100 konektorov, krimpovacie kliešte len za 2 stovky a tak sa to sype. :-/ A na tých fotkách to tak dobre vyzerá.

Joe66
Příspěvky: 1576
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5741 Nový příspěvek od Joe66 »

Didoy su super ale nimi som uz presiel .Kedze za tie roky co ich od zaciatku pouzivam na terenakoch,ci kamaratovych firemnych dodavkach,kamionoch. Tak vsetky cinske lacne sa zacnu po case rosit !!!!!! Vsetky az na par stastnych kusov. Ze ked led tak kvalitu a ta stoji k.ur.evske peniaze :jazyk: :vysmech: Ale zaruka 5rokov + svietivost pri rovnakej watazi celkom inde . Oco skor ako druhy altik ti treba druhu baterku a tu sem tam aj dobit :vysmech:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 16543
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5742 Nový příspěvek od oco13 »

Shiba má 105Ah a ono to sice napohlad a na fotkách bude vyzerať ako vesmírna loď, ale realita bude skromnejšia. Na čelák mám tri lopaty to je hneď 6 svetiel z ktorých ale realne pripojené môžu byť len dve. :typek: tiež to má byť rozdelené na predok a zadok a ešte znova svetlá na cestu a tie mimo. Ak pojdem do dediny tak pekne len predpisové, načo pútať pozornosť pomáhačov.
U mňa tie svetlá budú plniť aj bezpečnostnú funkciu , lebo vyjsť u nás z dvora je krok do tmy aj na pravé poludnie. :-/
Obrázek
Predstav si že ideš po takomto terene dolu kopcom a zrazu sa ti z dvora vystrčí lopata nakladača :pistol: Šťastie že tu o mne všetci vedia, už aj kurieri. Sused si kúpil to gulaté zrkadlo, ale mne sa 80eur zdá moc.

Joe66
Příspěvky: 1576
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5743 Nový příspěvek od Joe66 »

No idealny altik by bol z mercedesa 150Amperovy alebo z vw 180az 200Amperovy ale musis hladat ci bude pasovat prehodit remenica a aby nebol vodou chladeny. Ale ked bude pretazovy tak sa prehereje.Tiez som takto par altikov odfajcil ked som navijakov a mal vsetky svetla casto naraz v lese pozapinane. Ten 105Amperovy altik ti bude s odretymi usami stacit len daj ku nemu alebo 2 rovnake baterky -rovnakej kapacity ,rovnako stare
zapojene paralelne. Alebo druhy trakcnu cez odpojovac.Ale kedze nejazdis s tym traktorom vela tak sa druha nebude stacit nabijat ,ze bude ju treba nabijat sem tam s nabijackou a vsetky svetla by som zapojil na nu .A zapojis ju len ked nastartujes traktor a potom odpojis -manualne . Lebo inteligentny odpojovac je drahy pre teba :jazyk:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 16543
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5744 Nový příspěvek od oco13 »

Pomerám odbery keď to bude všetko nahodené , a v pláne je ešte aj merák do palubovky. Japončíci zabudli na obyčajný voltmeter.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21545
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: šarkáň a ostatné ocove hračky

#5745 Nový příspěvek od ota »

Tak Oco abys věděl už je to pár týdnů. Možná tak 5 měsíců naspátek. Šmejdím se sousedem v kovošrotě. Tam co vozím špony. A v plechách na hromadě dvě takový obdelníkový světla. Jakože hliníková krabička a uvnitř 3 diody. Jedna z boku odřená a držáky zohýbané. Sklíčka v pořádku. Myslím si, že opravovali nabourané nákladní auto a dali ty světla nový. No co už budou mít 2 kg dohromady? Ani ne. Tedy 20 Kč za obě. Strčil jsem je do kýble k dalším pokladům. Dojel jsem dom a kýbl postavil v dílně. O víkendu jsem to šel rozebrat. Vyndám ta světla a zkusil jsem je na baterii. Obě svítí jako fík! Paráda fungují. A měl jsem otevřenej noťas. Namačkal jsem čísla ze světla do vyhledávače. Nu a měl jsem otevřenou hubu! Jsou to přídavný ledkový světla pro nákladní auta a kamiony. A víš co? Jedno stojí od 5000 Kč vejš! To jsem se smál!

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“