Druhý - Saratov II

Moderátoři: rezis, zdeněk 1

Zpráva
Autor
palobobo
Příspěvky: 2062
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Druhý - Saratov II

#916 Nový příspěvek od palobobo »

Krasny matetial. Kde chodite na ten kompost? U nas kompostaren ziadna a moja produkcia je nic moc. Tento rok budem preosievat z mojho kompostoviska tak uvidim kolko toho bude.

Uživatelský avatar
Marián
Příspěvky: 1370
Registrován: čtv říj 23, 2008 10:19 pm
Bydliště: Nové Mesto n.V.

Re: Druhý - Saratov II

#917 Nový příspěvek od Marián »

Ani u nas nie je kompostaren a tak som bol na radu kolegu v mestskej.Pri stvrtej nakladke mi povedali ze to je uz posledna, ale este jednu som ukecal. Vraj je to len pre miestnych. Doma kompostujem vsetko, ale to je samozrejme malo.

Uživatelský avatar
brano936
Příspěvky: 215
Registrován: stř lis 09, 2016 6:23 pm
Bydliště: Trnava

Re: Druhý - Saratov II

#918 Nový příspěvek od brano936 »

Si spokojný s kvalitou kompostu? Vyzerá parádne, ja len že som čítal aj príspevky, kedy si v tom ľudia naťahali na pozemok kopu buriny. Ale predpokladám, že ten kompost nebol dobre spracovaný.

Uživatelský avatar
Marián
Příspěvky: 1370
Registrován: čtv říj 23, 2008 10:19 pm
Bydliště: Nové Mesto n.V.

Re: Druhý - Saratov II

#919 Nový příspěvek od Marián »

Tento vyzera pekne, aj ked obsahuje drobne drievka, ale to mi nevadi, skôr vyhovuje. Do tej mojej tazkej glejovkyy je to fajn, aspon sa to bude trocha rosypat. Teda ak to budem niekolko rokov riedit kompostom. Ci bude burina neviem, uvidime na rok. Ale kompost bol spracovany tepelne, bral som ho este teply, tak snad burinu znicilo. Z mojho vlastneho kompostu byva dost buriny, ale nevadi, treba ju zamladi znicit a je to zelene hnojenie. :) A ti co kompost nedavaju nemaju burinu?? :smich:
Obrázek

Uživatelský avatar
Marián
Příspěvky: 1370
Registrován: čtv říj 23, 2008 10:19 pm
Bydliště: Nové Mesto n.V.

Re: Druhý - Saratov II

#920 Nový příspěvek od Marián »

Obrázek

Uživatelský avatar
Marián
Příspěvky: 1370
Registrován: čtv říj 23, 2008 10:19 pm
Bydliště: Nové Mesto n.V.

Re: Druhý - Saratov II

#921 Nový příspěvek od Marián »

Polovicu urody mrkvy mi zozrali mysi. Ale aj tak jej mam dost.

Obrázekbp finder station

Krumple sadene po cesnaku sa moc navydarili, jednak to nebola vhodna odroda a bolo aj ukrutne sucho. Sice som ich polieval, ale dazd je dazd.

Obrázek

Aj ked zvycajne vsetko kompostujem, tentokrat som nieco predsa len vyhodil na zberny dvor. Zatlacit tam karu rucne by mozno bolo rychlejsie, lebo je to len cca 250 metrov, ale chcel som sa odviezt na traktore. :)

Obrázek

Ked sa vycasi, este rozvozim zajaci hnoj a mozem orat. Ale musim pockat az bude mat zorane Vladimir. :smich:

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14639
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Druhý - Saratov II

#922 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...zkusím ještě měsíc vydržet , ale nevím , nevím ... :smich:

Uživatelský avatar
Marián
Příspěvky: 1370
Registrován: čtv říj 23, 2008 10:19 pm
Bydliště: Nové Mesto n.V.

Re: Druhý - Saratov II

#923 Nový příspěvek od Marián »

Kompost bol rozhadzany.
Obrázekhtml image host

Chcel som ho zapravit rotavatorom za ktorym ale treba chodit. :tyty:
Kedze kolega zdedil traktor aj s naradim a potrebuje sa s tym naucit robit, tak som ho pozval ku mne na trening. Nakoniec to prebehol dva krat (aj ja som sa povozil) a zrejme nebudem ani orat.
ObrázekObrázekhost picture onlineObrázek

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4590
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Druhý - Saratov II

#924 Nový příspěvek od Peter768 »

Paráda, radosť sa pozerať na tak pekné políčko. 8)

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14639
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Druhý - Saratov II

#925 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...orat , či neorat , toť otázka . Neznám vlastnosti Tvojí půdy . I když to mám nachystané stejně , orat budu . Stačí , aby byla mírná zima s více deštěm a zem mi se tak srazila , že to na jaře nešlo připravit ...Vyzkoušeno .

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2987
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Druhý - Saratov II

#926 Nový příspěvek od murár »

niekde na vrchu stránky má napísané že ma ťažkú glejovku-pôdu. Možno by som takú pôdu upravil pár kubíkmi piesku. Trebalo by to najprv vyskúšať na menšej ploche. Ja som mal piesčitú pôdu z kameňmi tak som si dal doviesť pred ôsmimi rokmi asi 25 M3 ornice na osem árovú rolu. Vtedy sa zo mňa ľudia smiali že hlinu vozím na roľu ale teraz už ľutujú že to neurobili. Vtedy ma stalo do kopy 60€ a dnes už 80-120€ pýtajú za jedno auto zeminy.

Uživatelský avatar
Marián
Příspěvky: 1370
Registrován: čtv říj 23, 2008 10:19 pm
Bydliště: Nové Mesto n.V.

Re: Druhý - Saratov II

#927 Nový příspěvek od Marián »

Vlastnosti pody- miestami lepsie trochu kypre a miestami glej. Okrem pody zavisi aj od zimy, ak dobre vymrzne, tak ta glejovka sa rozsype na frakciu hrubeho piesku. Staci zarovnat hrablami a rovno siat, kapilarita je neporusena, drobne semena ako mrkva paradne klicia a nevysychaju - vyskusane. Ak nevymrzne je nevyhnutne rozrobit, to ale uz nie je taka jemna struktura. A ak potom po vyseve neprsi, tak to nevyklici, alebo vyklici a uschne, tiez vyskusane. Chcem to skusit bez orby, ak to nebude dobre, tak to na jar rozrobim. Na vrchu mam 10 az 30 cm navazky z kopania pivnic pod dom, boli to vrstvy naplavenin, v celku pekna zem ale mistami glejova. Zas ta tazka zem dobre drzi vlgkost. Rozmyslal som aj nad pieskom, ale zatial to riesim kompostom. Pomaha to, ale to je na dlho.

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x2“