CO JSTE DNESKA DĚLALI III

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
fikejz
Příspěvky: 6179
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20176 Nový příspěvek od fikejz »

V noci spím a vedle mne můžou střílet z kanónu a já o tom ráno nevím. Ale že vedle mně leží jak mrtvola to mě sere, že ani kloudně spát nemůžu. Asi zavedu oddělený ložnice a půjdu spát do patra.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20177 Nový příspěvek od Tomas6 »

To je potřeba takové babě řéct že jestli sa jí to nelíbí, tak půjdeš tam kde baba není lakomá a protivná. U nás to zabralo. Sic eště dva dny bylo větší ticho jak předtým, než ji to docvaklo, ale potom úplně jiná baba.
To trhání pařezu mi připomnělo jak ve výcvikáči když měl někdo průšvih, tak místo basy dostal polní lopatku, pařez kaštanu o průměru asi metr a bez vycházek než pařez vykopal. Jeden sa snažili vyškubat 8x8 VVN pomocí navijáku. Ani pi.u. Tatra sa navijákem potahovala k pařezu a pařez nic. Mosel ho poctivě obkopat a pak teda šel. Jak to zjistil jakýsi gumák, že brali tatru bez rozkazu tak dostal eště jeden a ten co řídil tu Tatru druhý. A ten co je pustil z parku, tak třetí.... Si pomohli.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8588
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20178 Nový příspěvek od bourač »

bych se přihlásil do Novy, do výměny manželek - M. Svatoňovice / slušovicko :D
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20179 Nový příspěvek od Tomas6 »

Teď je zrovna období kdy nedám. Ale bývá období kdy bych ju dal zadarmo a ten druhý by ju vrátil a eště zaplatil. Ale nedělám si iluze, že su na tom líp. Aj ti chlapi majů svoje dny a kolikrát nemožu vydržat sám se sebou.
Důležité je si to přiznat....
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Fizz
Příspěvky: 7988
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20180 Nový příspěvek od Fizz »

Jj chyba je často na obou stranách, jak na straně manželky tak na straně tchýně...
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20181 Nový příspěvek od Tomas6 »

Bourači leda..... Leda že by byla smíšená výměna. Fikejz dem do toho? Gořalku tu eště nejaků najdu. :smich:
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20182 Nový příspěvek od ota »

Mi měli záložní prostor. Po poplachu se vyjíždělo tam. Byla hlavní cesta lesem a z ní vedlejsí. Jen vyřezali stromy a tam. Jednou nějakou gumu napadlo, že by se ty pařezy co tam zbyly mohly vykopat. Statný smrkový les. V sobotu ráno že PHD v záložáku. Naša rota vyrazila po snídani vyzbrojená nářadím. To se ví, moc nám to nepřibejvalo. Kluci ve vedlejší uličce tehdy 5 rota že ten pařez obkopou a zkusí vycuknout Zilem. To se ví antéňák Zil ten starej s čumákem. Obkopali uvázali lano. Klučina sednul za volant nařadil tam co tam nařadit šlo a zatáhl. Pařez se ani neoklepal. Tak že to zkusí s rozjezdem. Párkrát tedy zacukal a nic. Všichni ho podporovali, tak zacukal festově. Najednou nějaké ,,prask" a ta nástavba, ta dřevěno oplechovaná boudička na podvozku sjela bokem. Byla na rámu na dřevěnejch spalkách a ty se ulomily. No kurva to byl průser! Musela přijet AV8 a namordovat to spátky na podvozek a odvezli do kasína. Pak napadlo nějakého ženyjního náčelníla, použít třaslavinu. Jakousi bleskovici. Ten chlapík to s tím uměl! Všechny pařezy se trochu z vrchu odkopaly, očistili. On namotal kus toho potvorce a všechny ty pařezy tím zlikvidoval. Pak se jen jelo s hráběma a lopatama začistit po odstřelech.
Jinak když jsme prvně začali sekat škarpu za vsí bylo tam asi 10 pařezů po švestkách. Pařez se vždy trhá na opačnou stranu než nejčasteji fouká vítr. U nás směrem na západ. Vzali jsme dva traktory za sebe a uvázali pařez a nejdřív nám ,,zmrznul ten řetěz z posuvu dna RUR 5. Tedy se vzal silnější řetěz a postupně jsme ty pařezy vymordovali. Pak okopali a začistili. No pak už sekání bylo jiná práce!
Jinak jak je v kovošrotě pořádnej řetěz jde dom. Máme tu asi 6 fortelnejch řetězů. Jeden mám oko hák a asi 4m dlouhej a sám ho neunesu. Ten je fakt betelnej. Jinak na Crystalu je odzkoušenej. S ním syn 16145 pár pařezů už vyndal. A nepřetrhnul se ještě. Podobný máme doma asi 4. Ono se člověk poučí slabej řetěz praskne jak nic. Když pantatík zapřahnul řetěz od 4611 v cestě za Steira a ten zabral, řetěz prdnul a vytřískal čelní sklo. Pantatík měl na čele pár skob od skla. Hned namotal na traktor pořádnej řetěz! Jinak tady mají takové lano. Asi 3,5 cm tlustý. To mají když zapadne kombajn, nebo velkej traktor s nějakým přípojným verkem.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7914
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20183 Nový příspěvek od Chose11 »

Doma furt říkám že spokojený muž má prázdný pytel a plný žaludek ani ta moje to stále nechápe. To má po její matce.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Fizz
Příspěvky: 7988
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20184 Nový příspěvek od Fizz »

Všechny to mají po svých matkách.... :smich:
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Joe66
Příspěvky: 1532
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20185 Nový příspěvek od Joe66 »

Ota moj otec co bol u zenistov tusim v Ceskych Budejovicich stale spominal na tu bleskovicu ako dobre porazala stromy ked trebalo vycistit ,,prostor,, :jazyk: :vysmech: Si mi to pripomenul :D

fikejz
Příspěvky: 6179
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20186 Nový příspěvek od fikejz »

No a už je po "bouřce". Proběhla výměna, nikoliv tedy manželek, ale jen názorů a zas svítí slunko i když je venku zataženo a po dešti. V noci jsem toho sice moc nenaspal, ale ono se to dožene. Ten řetěz co mám je kupovaný přímo na tuhle práci, jestli si to dobře pamatuji tak je to ten nejsilnější co obchod nabízel G10. Má garantovanou minimální sílu při přetržení 17000kg. Ten jsem koupil, když jsem poprvé trhal pařezy Zetorem. Domamont mi nikdy řetěz nevytáhnul, aby byl jak ukazovátko. A když jsem řetěz Zetorem přetrhl jak šňůrku od bot a viděl v jakém je ten řetěz stavu koupil jsem čtyři metry tohohle i s dvěma háky. Už se něco natahal a natrhal a pořád je tedy až na odřený lak jak nový 8) Akorát teď si musím dávat pozor abych něco neuškubnul na traktoře podobně jak v tom Otově příběhu vojáci nástavbu Zila :smich:
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20187 Nový příspěvek od Tomas6 »

Na hádání je nejlepší to usmiřování. A jestli jsi celou noc nespal, tak to moselo stát za to....
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14736
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20188 Nový příspěvek od DanculSK »

Chose11 píše: pát bře 15, 2024 10:13 pm Doma furt říkám že spokojený muž má prázdný pytel a plný žaludek ani ta moje to stále nechápe. To má po její matce.
:friends:
Ja furt neviem o čom je reč... :typek:
:red:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20189 Nový příspěvek od ota »

Fikejz s těma sílama při tahu břemen. Kdysi už je to drahně roků jsme koupili před pantatíkova domem takovej trojuhelnik pozemku od sousedů. Asi 300m2. Tam bylo narostlejch asi 60 stromů. Od slabších po pořádný letitý jasan. Všechno se vyřezalo a zbyly pařezy. Pantatík domluvil v družstvu s chlápkem že vezme o víkendu hona a podkopem vyhrabe pařezy. Všechny vyrval, vyhrabal. Jen jasan a dvojče břízy zbyly. Jasan dokola obbagroval ale nevyvalil ho. Přijel kluk s lesnim traktorem a urval obě lana. Prej ještě ho obbagrujte. Tedy pán s honem znovu hlouběji obbagroval. A srovnal plac po odvežení pařezů. To dvojče břízy bylo vrostlí v plotě. To tam zůstalo. Jasan tak 70 cm průměr a břízy 40 cm. Potom přijel chlápek s traktorem. Ale opravdu velkej traktor, musel si sklopit zrcátka, měl je v urovni střechy, aby tam projel vratama. Zapřáhl jsem pařez a během 10 vteřin byl traktor po nápravy. Přejel a znovu asi 10x. Povídal nastav lano. Přinesl jsem dvojháček lano co je na jeřáb. Prej kolik je tam nosnost? Koukám a 2500 kg. Tak jsem dal oko do závěsu a oba háčky do oka lana kolem pařezu. Chlápek v traktoru povídal, že displei traktoru píše, že tahá 60 tunama. Povídal, že traktor je sice vymakanej, ale neumí zacukat. Rozjíždí se plynule. Jak jsme dali to delší lano, tak couvnul k pařezu a rozjel se, jakože cukem zatáhl. Asi po 15 min se pařez konečně pohnul a pak už ho vyvalil ven. Dole byl tak 4 cm tlustej kořen a ten když prasknul, tak už pařez šel. Všechny lana vydržely. Potom mi ho soused s tatínkem v rámci pohybu odreagování ze sedavého pracovního zaměstnání celej okopali motykama. Znovu problém, jak ten pařez odvézt. Jedině jeřáb. Nakonec ho chlápek s tím honem vytáhl ven z té zahrady a srovnal tu díru. Uvázal ho řetězem za hona, lžící zvedl co mohl a naplavecko po silnici ho odtáhl na čarodejnice. Vydržel tam min 7 čarodejnic.
Mám tu teď právě řetězy většinou vazáky od jeřábů. Občas se ve šrotě objeví a ty něco snesou. Jinak ten z RU5 ten ti zmrzne jako nic. Není to na tahání stavěnej řetěz. Ale mám tu min 4.

Sadra17
Příspěvky: 6133
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#20190 Nový příspěvek od Sadra17 »

v podniku jsme používali řetěz z RMA8 vcelku dospělý řetízek ale tahali jsem s nim akorát zapadlý zetory :smich:
malej traktorista v malým traktoru

Odpovědět

Zpět na „Putyka“