CO JSTE DNESKA DĚLALI III

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
winch
Příspěvky: 2210
Registrován: stř bře 11, 2009 12:08 am
Bydliště: Pov. Bystrica

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12976 Nový příspěvek od winch »

Tiež som bol včera v lese, mám tam staré buky, ktoré treba zlikvidovať. Rastie okolo nich nový podrast, a ak by som ich nechal, tak neskôr pri rezaní by sa tá mladina zničila. Ten čo som dal včera dole mal dobre cez meter, ale mám tam ešte jeden asi o 10-15 cm hrubší. Dole ho nebol problém dať, no aj keď som nahodil dlhú lištu, Porezať na penky ho nešlo, ostávalo v strede kus nedorezaného. Musel som z každej penky štvrtinu krajom odrezať. Ten buk je samá hrča, no tak týždeň tam budem chodiť. Ale dreva z neho bude, myslím, že na jednu zimu bude dosť.
ObrázekObrázekObrázek
Starý, dobrý je to stroj, som rád že mám traktor môj.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12962
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12977 Nový příspěvek od Čárls »

Tak to bych měl odhadem na tři zejmy 8) Buk a dobře vyschlej to je topeníčko 8) 8)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12978 Nový příspěvek od staník »

Winch , to jsou hraniční buky ?? Nebo kolem cesty , že rostou tak v řadě ?
Já takovej , možná menší , dostal jednou od hajnýho. Jen haluzí bylo několik kár za trktor a kmen , necelej , mi vezl dom kamarád s vyvážečkou.
Kladku delší jak tři metry neunesl. Spodek byl steřelej a vzal si z něho kousek kamarád , prej na troud.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
winch
Příspěvky: 2210
Registrován: stř bře 11, 2009 12:08 am
Bydliště: Pov. Bystrica

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12979 Nový příspěvek od winch »

Je to hranica pozemkov. Tie pozemky boli hodne zanedbané, kupil asi pred 20 rokmi, ten horný- naľavo od tých bukov je vedený ako TTP (trávnatý porast), napravo orná pôda. No už keď som to kupoval, boli tam ostrovkovité nálety smreka a buka, spústa krovín a asi 50 starých stromov. Vyčistil som to od krovín, vysadil na les a postupne ťažím tie staré stromy pre svoju potrebu. Možno tam aj nejakú cestičku starí majitelia mali, no rástli tam iba trnky a hloh. Takto to vypadalo keď som to začal čistiť.
Obrázek
Starý, dobrý je to stroj, som rád že mám traktor môj.

cenda.t
Příspěvky: 1548
Registrován: pát dub 29, 2011 6:20 pm
Bydliště: Cavisov

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12980 Nový příspěvek od cenda.t »

Tak jsem se dneska konečně dohrabal a vyzkoušel nový sazeč - prvně nasucho po trávě s brambory a pak na poli (zatím) bez brambor - jen jak budou vypadat řádky - no, popravdě pár ovádů kolem poletovalo :-/ , ale nic neřešitelného, upraveno a je nachystaný na ostrý provoz - po zasazení půjde do barvy... Telefon jsem zapomněl doma, takže fotky příště... :typek: :friends:

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12981 Nový příspěvek od Britt »

Já se chystám hubit mech v trávě zelenou skalicí, postřikovačem na traktůrku. Kromě ramen mám i nástavec do ruky a konečně jsem se ho rozhodl zprovoznit. Koupil jsem 6m hadice a abych nemusel pořád rozebírat tu spojku, tak jsem si vytočil jinou. Tenhle materiál se tak krásně obrábí, že je radost z něj dělat. Je to POM-C černý, pokud to někomu něco říká. :)

Obrázek

Obrázek
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

pajik
Příspěvky: 720
Registrován: úte čer 08, 2010 9:08 pm
Bydliště: Sichelsdorf

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12982 Nový příspěvek od pajik »

Tak mi konečně přišlo ozubené kolo do bomara :) jeste prebastlim elektriku protoze je taky pochybna a snad bude zaye dlouho fungovat :)

Obrázek

Obrázek

Otik13
Příspěvky: 490
Registrován: stř dub 29, 2009 12:41 pm
Bydliště: Moravska Třebova

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12983 Nový příspěvek od Otik13 »

Včera jsem byl poprvé svědkem že někdo dal skoro kompletního krystala 8011 do šrotu :-/ (chyběly zadní kola, ramena, závěs asi startér, jezdil v jámě měl železný kola) , stalo se to v Březné dědina vedle Štítů, podařilo se mi zachnit pár věcí a pak frčel do šrotu prej Šumperk nebo Zábřeh, byla vysoká cena železa, pro mou obhajobu zjístil jsem to ve středu večer a ve čtvrtek jsem šel do práce a oniho hned ráno nakládali, krystala nemám tak jsem neměl ani zájem o díly nakonec soused si něco z toho bral, ale když jsem se potom ptal kluka co to likvidoval tak tak prej to byla hurá akce šéfa že se to dozvěděli den předem, tak bych chtěl apelovat neházejte tydle věci do šrotu dostanete max 6kc za kilo takže cca 20000kc ale když to prodáte do lidem dostanete víc za 30000 by šel určitě prej byl celkem zachovalej jo ještě prej letěla převodovka, přední náprava a motor směr šmelc :(
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Teď mi je to líto že jsem ho nevzal to komlet ale prostě nechápu co je to za problém hodit inzerát na BAzoš a myslím si že do pondělí by byl pryč.
Naposledy upravil(a) Otik13 dne pát dub 16, 2021 9:01 am, celkem upraveno 1 x.
Když chceš mít opičku, musíš mít na banány.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12984 Nový příspěvek od ota »

Na podzim tady vyklízeli kopřivy. Tedy traktory se do šrotu nedávají. Ale přívěsná zařízení. S čím se nejezdí pryč. Povídám tomu šéfíkovi, proč to nenafoťíš a nedáš na bazoš? A on že takhle jsem to udělal minule. Pár liďí volalo, pár se přijelo podívat. Každej hned ,,kolik bude sleva"? On že cena šrotu. A oni že tuhle na tom pluhu chybí jedna deska, tady je prázdný kolo, nebo tuhle chybí tohle. Slevte mi a já to odvezu. Nakonec se neprodalo nic. Už se nikdo neozval. Kupovali jsme se synem pár věcí. Luční válce, sběrací vůz, a 5 tunu valník. Zapřáhl, najel na váhu, vypsal papír a zaplatil. Tři sběrací horaly. Jeden mi, jeden kluk vedle ze vsi, třeťí do šrotu. Nikdo ho nechtěl. Ten náš byl za 10 000 Kč. I za tu cenu nikdo. Jedny válce mi, druhý šrot. Kdo by chtěl válce. Rumuny asi tři do šrotu. Kdo dneska chce rumuna valník za 10 000 Kč? Má dvě tuny. Ten šéfík povídal, než se s někým dohasovat, přijede šroťák, já mu ukážu co a do týdne je tu čisto. Vypsal všechny stroje na papír dal chlapům, kdyby měl někdo zájem. Pár věcí se zachránilo a zbytek odjel. Oni mají plac na další věci, které používají a stojí kdesi všude. Takhle dají k sobě na plac. Když pak přijede hlavní šéf, je uklizeno nikde žádnej zgarbák a nejebe toho kluka co to má na starost, že má bordel kolem placu.

Otik13
Příspěvky: 490
Registrován: stř dub 29, 2009 12:41 pm
Bydliště: Moravska Třebova

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12985 Nový příspěvek od Otik13 »

Jako chápu ŠT 180 má cca 8 tun a když ji prodáváš dostaneš jen o něco málo víc, ty horaly jsou taky pasé dnes to skoro nikdo nepoužívá, ale traktor tak mu dám šanci aspoň týden na bazoši on tam stál 15 let a do pondělí ta cena železa nespadne zas až tak
Když chceš mít opičku, musíš mít na banány.

Fizz
Příspěvky: 7855
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12986 Nový příspěvek od Fizz »

Kozel zahradníkem. Teda fizz polnohospodáříčkem.

V pondělí jsme z placu s trávou blbyho i na sečení zrobili bagrem políčko a pár záhonků. Vyhrabaný asi do 80cm, vypleto, srovnáno, navrch překatrovaná par let odpočata hlína, dnes fůra hnoje (zadarmo, prý to nikdo nechce), ještě ze mám uzávěrku, zapadl jsem v hnojisti předkem do rigolu a zadkem do mekyho az po napravu. Hnůj až na střeše a ještě se do nás sral místní krocan. Auto zasraný hrozně, ale hnuj luxusní, jak rašelina, ulezelej, tmavej. Umýval jsem snad dvě hodiny, tak třeba i oak cosi vyroste. :hm:
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12962
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12987 Nový příspěvek od Čárls »

Jak nikdo nechce hnůj :shock: U nas na bývalý hnojiště JZD nyní patří ZOO tak dali kamery neb jim i to svinstvo ze ZOO kradli :smich:
Ono po něm spíš roste plevel je to od všech zvířat ze zoo :smich: To sem zkusil jednou na malý rabátko na dýni sem kolečko dovez Dyně nerostla ale lebeda a ostaní plevel hojná uroda :smich: :smich:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Fizz
Příspěvky: 7855
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12988 Nový příspěvek od Fizz »

Ze statku:

Obrázek

Mě prijde cajk.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12962
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12989 Nový příspěvek od Čárls »

To už je skoro kompost 8)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12990 Nový příspěvek od ota »

Já jsem dneska byl ve firmě vyzvednout si dodávku s podvalem. Zítra jedeme se synem do Klatov pro pluh. Tak jsem si půjčil na to dodávku s podvalem. No masakr jako vždycky. Chtěl jsem jet po 15 hodině. Volám šéfovi a on že jede s podvalem pro konstrukci a pak do Prahy. Ale frk mrk, za chvíli je spátky. No v 16:30 jsem vzal auto a jel do firmy. Že si připravím zatím dvě palety kulatin které povezu domu. Jedu a šéf volá, teprve skládám v Praze. Nevadí já si to zatím připravím. dojel jsem do firmy a kluci šli nakládat kontejner. Tak jsem tam zůstal sám. Nařezal jsem si materiál na štěpkovač. zabalil ty dvě palety kulatin do strečky. Přibalil ten materiál co jsem si nařezal. Vyvezl za vrata paleťákem. Jdu se podívat na tu naší ještěrku, jestli ji nastartuju. No chytla. Raději nebudu popisovat. Moje ještěrka doma je zlatá proti téhle. Zjistil jsem že to snad naloží. Kluci přišli z nakládky tak jsme si dali kafe. Pokecali, pak přijel šéf. Nacouval jsem k ještěrce, zvedl palety položil na vlek zakurtoval a jel dom. Přijel jsem v 20:15 domů. Složil mojí ještěrkou palety, postavil je na dvůr, zaparkoval ještěrku. Zjistil jsem že na vleku nesvítí jedna pozička vzadu. Čelovku šroubovák zkoušečku. Nešel tam proud do žárovky. Někde bude přežvejkanej drát. Tedy nejrychlejší řešení. Vyšrouboval jsem na druhé straně plastovou krytku světla, vytáhl zedem kablík a propojil obě světla ,,externím" kablíkem. Zašrouboval krytky a svíťí!! 8) A šel dom. Ráno v 7:30 odjezd směr Klatovy, pak ještě Janovice nad Uhlavou a dom. Takže zítra bude plodný den! :vysmech:

Odpovědět

Zpět na „Putyka“