CO JSTE DNESKA DĚLALI III

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12966
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12916 Nový příspěvek od Čárls »

Jo Oto vejpalky to je raubírna na kudly a 300 pruměr i na sv 18 Já to dělával tak že sem vzal starou desku do nože nabrousil ji negativ a najel pod to ztvrdlý vypálený malý točky posuv a proud vody
No a ohruboval 18 brečela na předlohu ale jak se ta šlupka sjela už to bylo dobrý Pak jak sem se zaučil na su 63 tak už to šlo daleko líp všechny vejpalky sem hruboval tam a na 18 to už byla po generálce všechno jen na čisto Nyní když už koupili před lety velkou pásovku tak tyhle kola 300 se nepálí ale řežou z kulatiny tak už to je pohoda
Já budu muset vymyslet nějaký to topení ve sklepě až přijde kominický tak to proberem jak kouřovod tak zda povolí ještě jedny malý kaminka na pruduch
No a já si na https://eportal.cssz.cz/web/portal/-/sl ... ho-duchodu po přihlášení přes bankovní identitu spočítal důchod a už mám jasno pokud to nezmění tak dělám do konce prosince a končím U nás je to jak na houpačce a nyní se 4 soustružníci perou o 2 zakázky po 5 kusech + nějaká ta havárka Prostě běs
a to mě nebaví připadám si jak žužlal v 1 ročníku učení ale běda když tě chytnou fušovat to je řevu jak na vojně ve výcvikáči :( No snad se to zlepší :-/
Takže přežít tenhle rok a davaj pryč . Pak asi ke kamarádovi na výpomoc dyž bude potřebovat stoupnout si za NC a měnit kusy to tak na zejmu na nějaký ten týden v měsící a dost
Jinak už mám vybranou rybařinu takže léto příští rok je naplánovaný 8)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12917 Nový příspěvek od vitex »

Od čtvrtku jsem makal jak voteklej,tak dnes mám zákaz:
Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12918 Nový příspěvek od ota »

Čárlsi naštěsťí z toho odebírám jen málo. Z čela z každé strany 0,5 mm. Průměr neobrábím. A uvnitř je vypálená 120 mm díra a já dělám jen 2 mm osazení. Problém je že jedu přez vypálené díry pro přišroubování kotouče na náboj. Osazení je 2 mm z čela a průměr 157H7. Děr je 12 a ještě 2 pro montáž. Je to podobné jako kotouč brzd auta. Přez ty vypálené díry mi to jebe destičku. A vlastně nájezd a výjezd z čela. Je to takovej ten šupinkovej blbej plech. Všude černo od toho. Destička samozřejmě hrubovací nabroušená už jetá. Načisto mám novou. Vodu nemám v mašině. Ale byly by z toho plechu stejně černá jak vix. :vysmech:
Výpalek je o hodně levnější než řezaný materiál. Proto se to dává pálit, kvůli ceně. Některé věci co vyrábím jsou běžně ke koupi. Ale ceny astronomické. Dělám občas příruby. Originál příruba se závitama 12x závit M 16 vyjde třeba na 2000 Kč. Hladká s dírama průměr 20 mm je za 180 Kč. Takže kolega svářeč vyvložkuje a zavaří díry. Já pak podle vzorku odůlčikuju zavařenou přírubu vyvrtám vyzávituju. Když nakupujeme 50 přírub, je to už celkem znát ta ůspora. A to je jen jedna součástka.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12966
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12919 Nový příspěvek od Čárls »

Jo jak je to ve výpalku přes díry a vypálený tak to je teda vopruz a pokud bereš tak málo tak s vodou víc škody jak užitku U nás se pálilo autogenem maj na to kopírovací mašinu nic přesnýho vždy se muselo obrábět a 15 mm na pruměru přídavek v létěto šlo to to hladlo pomalu ale v zimě :-/ to to byl svařeč co pálil hodit do sněhu kvuli vychladnutí a to byl pak masakr na soustruhu :'( to mašina a kudla jen kvílela
o tak sme nakonec vyrazili na procházku do lesa jen na hoďku ale zděsil sem se tam co byl na podzim ještě les nic holo oplocenky a ať sem koukal jak koukal sazenice sem neviděl asi budou teprv sázet
Tak nevím kam budu chodit na houby asi k zátluckýmu rybníku a tam okolo je mladý les a bývá tam vlhko je tam hromada pramenů No uvidíme
Du do sklepa venkuse rozfučelo ještě víc a vypadá že opravdu něco přijde .
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12920 Nový příspěvek od bourač »

tohle forum má od poslední rekonstrukce jednu vychytávku - přidat fotku přes postimages integrovaným tlačítkem - 8) vyslovuji pochvalu adminovi.
Mám tyto skládací schůdky také, jsou perfektní, nezabírají vůbec žádné místo.
Jen si Vítku nejsem jistý jestli nejsou konstruovaný na lidi s obvyklými parametry. Teda měřím 175, vážím 75. ;-) :smich:
Obrázek
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12966
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12921 Nový příspěvek od Čárls »

Ty by unesli i mě se 180cm a porážkovou váhou 8) Nedávno sem po podobných lezl a vydržely bez uhony 8)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12922 Nový příspěvek od vitex »

Má maličkost hmotní docentůrou a nosnost schůdků je 150kg.Navíc tam chodit nebudu,je to pro mladý.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12923 Nový příspěvek od ota »

S ťím lesem jsem to tady popisoval. Každý 4 den vychází procházka přez náš les. Chodíme každý den s Axisem na procházku. A ten náš les byl v měsíci pryč. Přez zimu ptáci sakumprdum oloupaly kůru. Některé stromy mají ještě zelené větve a kůra všechna dole. Teď nam to kámoš vykácel a tahá to k cestě ve 12m. Mám domluveno že mi to zase kámoš vykoupí. Do 5m délky bere. Maximálku ale chce v 12m. Přebere to u sebe na pile a pékné si nechá na pořez a horší vyveze. Vše je třeba co nejrychleji, pak to prej hodně popraská a je velký prořez.
Brouk na podzim vzal v tom místě celý pás lesa. Třeba kilometr délky a 100m šířky. Od kraje po kraj. Teď se klepeme, aby nešel do hloubky. Jaro to ukáže. Asi z 10 majitelů jsme vykácel tak 5. 4 soukromý a jeden státní. Jinak to ostatní tam zůstane stát. Jsou to s.r.o a nebo liďi co ani nevědí že tu mají les. Ten co mi kácí dělá toho správce těch lesů. Obesílá majitele a někdo udržuje, někdo raději plaťí pokuty a někeří si obsílky nevyzvedávají. Říkal, že je to na hlavu. Půlka se stará a půlka na to prdí. Mám vedle našeho dva hektarový pásy nestaračů. No je to pak práce! Mám obavy, až osázíme, přijde vítr a ty jejich suchary mi do toho spadají a zničí.
Jinak nevím jak kde, ale u nás se to dělá tak, že přez zimu vytěží, vyčisťí a dva roky nechá ležet a pak se z jara sází. Nebo se nechá rok klest tak jak je, přez zimu sklidí a pak z jara sázi. Nikdy nesázeji hned po těžbě.
Mi budeme asi za dva roky sázet. Konzultoval jsem to právě s ťím lesákem. Letos se ukáže co brouk ještě požere. Případně se to dokácí zase v zimě. Klesťí zůstane rok ležet, nebo se odvozí. To ještě uvidíme. A pak sázet. Radili mi smrk a modřín. Ty modříny jsou v předku lesa a jsou parádní. No a ještě bych chtěl ty douglasky. Ale listnáče mi rozmlouvají. Je to uvnitř v lese a prej by to byly košťata, jak by šly za světlem. A je pracnější to připravit a udržovat. Uvidím, je čas. Každopádně se sázet bude. Jak říká ten lesák, není to jako dřív. Komu to není jedno zaplať pánbu za každej strom co vyroste a nejlíp uplně sám. Vždycky když kaceli les ,,lítaly třísky" Dneska je to uplně jiný. Každej zdravej strom opatrují a dávají na něj bacha. U mě nechal stát všechny krajový od sousedů od státního. Ptám se proč? A on no aby mi tam nahodou nesletěl strom a nepolámal ty malí smrčky vedle. Nakonec ty opěrný nakácel na druhou stranu aby ty prcky maximálně uhlídal! 8)

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12924 Nový příspěvek od bourač »

ty schůdky vypadají křehce ale unesou, mám je na půdu a stěhoval jsem jimi bojler 160l kombinovanej Dražice.
Dostal sem ho na místo, zapojil a udělal tlakovku topnýho systemu vzduchem z kompresoru 8Bar.
Protože jsem ho nenapustil vodou :evil: tlakem se mi provalil dovnitř.
Tak opět po schodech dolu. Nový bojler nahoru... Doufám že se nedožiju až prorezne, už ho těmi schůdky fakt nechci znovu stěhovat.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12925 Nový příspěvek od ota »

Bourači zase se mi v hlavě našla příhoda také s kombinovaným bojlerem. Z doby když jsem byl ještě mladej a bydlel u rodičů. Ten co jsme tenkrát instalovali vydržel 35 roků, než jsme ho sundavali. Šla voda do vody šneku ustředního topení. Taťíkovi začala na půdě přetejkat expanzní nádoba. Tak na to přišel. Ale příhoda jak z montáže, tak sundavání je výživná. :D

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12926 Nový příspěvek od Britt »

Mě ruplo mosazné prodloužení u baterky v kuchyni. Závit samozřejmě zůstal uvnitř a byl jak zavařenej. Vytočil jsem si vytahovák a ani ň. Dostával jsem ho ven 2 hodiny. Pak už to byla brnkačka vytočit z mosazi nové prodloužení. Oba závity jsem musel točit kudlama, přeházet ozubená kola na předloze, no sraní na půl dne. Zákon schválnosti je, že se to muselo podělat ve svátek, kdy nekoupím ani ň, jinak by to bylo opravené za chvíli.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12966
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12927 Nový příspěvek od Čárls »

Bojlery a vyplavený byt :smich: zážitky z mládí Prvni bojler prask a my byly u rodičů ženy vyplavená koupelna a kus bytu ti bblbci co to stavěli neudělali v bytech kanál baskuli v koupelně
Naštěstí pod náma sklepy s uhlím vše vytopený :( No pak v 90 se předělala koupelna a bojler do sklepa pohoda jaksi sem si ale neuvědomil že větračkou ke kotli táhne a zamrzl pojišťovák naštěstí sem na to přišl včas tak stěhování kotelnička je mrňavá a šlo to hodně blbě skr60 futra opruz nynější stav je tam zas ale už jen vyměník a ohřívá plynový kotel po zkušenostech sem dal expanzomat na výměník a hlavně stacionár na zem a mám klid ,žádný pojišťovák neukapává vše pohltí expanzomat No a větrašku tu sem vypěnil a kašlu na ni vyboural sem pruduch do velký chodby a to plynovýmu kotli stačí jak řekl projektant
Od tý doby mám klid Výměník má 6 let a letos měl kontrolu na elektrodu proti kamenu a ve vnitř byl jak nový i když máme tvrdou vodu ohřejvám jen na 47°a stačí to kotel spína max 2x za den na ohřev vody
Ten expanzomat musí být na pitnou vodu a vypočet velikosti vám poradí na podpoře Dražice https://www.gas.cz/refix-dd-810---bila- ... 13124/494/
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12928 Nový příspěvek od hobr »

Britt - zalomené závity u napaječek jsem hodně dělal v kravíně. https://encrypted-tbn0.gstatic.com/imag ... w&usqp=CAU Tato má "tělo" z nerezu, ale bývaly litinové. Když to nešlo vytočit (vytahovák byl zub z brán), tak pilový list a proříznout. Pak jen malý majzlík a hotovo.
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12929 Nový příspěvek od Britt »

Jo, ale nesmí to být 5 cm pod omítkou. Přístup jak jeptišce do prdele a bobky, aby mi neprdla dlaždička.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#12930 Nový příspěvek od hobr »

Na to bych neměl nervy :pistol: . Většinu problémů už řeším "dodavatelsky". Naštěstí je u nás "pár" ochotných řemeslníků :ano: .
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Odpovědět

Zpět na „Putyka“