Zemšťani a jiné

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13213
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Zemšťani a jiné

#1426 Nový příspěvek od Čárls »

Co se týká tak učinný dostřel(zamíříš a trefíš) a kam až kulka dokáže dolétnout není to samý Jinak smrtící je projektil v celý dráze letu
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

duchodce
Příspěvky: 4453
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Zemšťani a jiné

#1427 Nový příspěvek od duchodce »

No nemáš tak úplně pravdu. Při max dostřelu je úhel výstřelu a dopadu vůči zemi střely tak velký že účinek je spíš záležitostí váhy střely.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Vedra
Příspěvky: 1384
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Zemšťani a jiné

#1428 Nový příspěvek od Vedra »

duchodce: budeš těžko hledat pušky v ráži těžkého kulometu bez úsťové brzdy. Z hlavy mě napadá jenom Mauser Tankgewehr z první světové války.

duchodce
Příspěvky: 4453
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Zemšťani a jiné

#1429 Nový příspěvek od duchodce »

No psal jsem tady jižpřed několika lety ,že jsem se dostali jako "podej přines" ke střelbám z ruské ostřelovačky Bylo to v roce 1967.. S tím že nás "divizní dělobuch" potom nechá vystřelit . První rány předváděl co to umí - na 200 m cíl velikosti větší kostky cukru druhou ránou /první rána spíš "čistící"/ Rány že to zvonilo v uších,nebyla to "běžná" ráže. No na nás se nedostalo protože nějaký poručík co tam byl nedbaje rad majora zalehl a po výstřelu popojel kousek dozadu ,zavyl a nemohl vstát ,přeražená klíční kost a asi něco s ramenem protože vůbec nemohl hnout rukou. No a bylo po legraci ,major se nám to bál půjčit,byla to asi akce tak trochu na černo. Ale tohle úsťovku nemělo a bylo to ruské výroby podle bedny v které to bylo při přepravě - těžké jako kráva....
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13213
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Zemšťani a jiné

#1430 Nový příspěvek od Čárls »

JJ jak si nevážil a neměl vycpávku tak byla klíční kost na dvě pulky Přirovnal bych to k 12 brokovnici když ti vyšly obě komory najednou Je už to hrozně dávno a měli sme v četě pořádnej dozor jak sem už psal Ono udržet odstřelovačku i s podpěrou je umění asi jako když střílíš maloražku libovolku pistoli Prostě musíš mít trening ale osobně s tou ruskou potvorou bych trenovat nechtěl :smich:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

fikejz
Příspěvky: 6179
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Zemšťani a jiné

#1431 Nový příspěvek od fikejz »

Ty ruský potvory, pokud jsou ve slušným stavu mají pořád taky dost slušnou cenu. Naposledy co jsem nějakou viděl tak dost nad 50kKč.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Vedra
Příspěvky: 1384
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Zemšťani a jiné

#1432 Nový příspěvek od Vedra »

Velkorážní ruské odstřelovací pušky jsou moderní záležitost (resp. obecně bez ohledu na zemi původu jde o záležitost posledních 30 let). V roce 67 to mohla být buď puška v ráži 7,62x54R, nebo protitanková PTRS/PTRD které nejsou z principu konstrukce odstřelovací a samozřejmě mají úsťové brzdy protože záměr byl aby ji voják byl schopen použít víc než jednou.

duchodce
Příspěvky: 4453
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Zemšťani a jiné

#1433 Nový příspěvek od duchodce »

7,62 to určitě nebylo. A úsťovou brzdu jako měli ty protitankové taky ne ,tolik jsem o zbraních taky věděl . Chodil jsem se Svazarmem závodně střílet a občas se tam střílelo po závodě vším možným. A proč mu to rozbilo hubu - když zalehl tak měl příliš blízko puškohled a místo toho aby použil příložku jakmu major radil tak si pušku poodsunul . No jak to dopadlo - mám takový dojem že nejen to rameno,ale že mu puškohled ještě orámoval obličej. Ale je to téměř 60 let, ale tohle mě utkvělo v paměti.Vzpoměl jsem si na to když kamarád začal střílet ládovačkama a já mu dělal zbrojíře. Tam také při plné dávce to koplo že to člověk neustál. To bylo myslím v jeho pušce asi 7g - záleželo na kvalitě prachu - ale běžně se střílelo tuším asi 2-3 gr. Řeknu vám že když se blblo a střílelo se na různé cíle a člověk viděl co ten kus olova dovede a uvědomil si že těch dávných válkách s tím stříleli po sobě v těch řadách ........
Dodatek - nedělali něco v r. 1967 Bulhaři? Uvědomil jsem si že na té bedně byla něco jako azbuka a z toho jsem vydedukoval že to bylo ruské...
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8588
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Zemšťani a jiné

#1434 Nový příspěvek od bourač »

duchodce píše: pát pro 08, 2023 8:06 pm něco s ramenem protože vůbec nemohl hnout rukou.
kdo chce kam pomožme mu tam :zapomel:
v tech dobách ještě nebyly dnešní metody laparoskopie atd. takž ten člověk musel být doživotní mrzák.
Nejen trvalá bolest ještě k tomu kvalita života uplně v prdeli. Něco o tom vím už 10 měsíců. :vysmech:
Od střelby to není. Stačí blbě upadnout když neseš něco cenného a nechceš to rozbít.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 828
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Zemšťani a jiné

#1435 Nový příspěvek od Navarson »

Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13213
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Zemšťani a jiné

#1436 Nový příspěvek od Čárls »

Hoši ty knedle olova co lítaj z ladovaček to muselo dělat díry jak vrata Pro porovnání kdo je myslivec a střílel brenekem tak ví co to udělá s prasetem pokud ten kus olova chytne kost
Ono to sice má pomalou rychlost střely ale dopadová energie + vaha a velikost udělá svoje vubec pokud to chytne kost :(
To takovej prustřel ze sapiku je proti tomu brnkačka Ten sem zažil na čáře když kluk blbec se střelil do břicha kvuli holce na zachodě Pruser to byl hroznej přežil ale byl bez ledviny zzadu jen malá dírka z předu to bylo hnusný opálený Obvazoval jsem ho tenkrát ještě s jedním lapiduchem :'(
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

hobr
Příspěvky: 3897
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Zemšťani a jiné

#1437 Nový příspěvek od hobr »

Mám také zážitky z vojny - střelil jsem sapíkem bažanta na stromě. Jdu pro něho a byla to jen půlka - hlava, krk, pravé křídlo, ocas. Zbytek nebyl... :-/
Jednou jsem "sejmul" zajíce - chytl to na klíční kost a byl "vyháčkovaný" - vnitřnosti za ním, jinak ani škrábnutí...
Záleží kudy střela prochází - jak vezme něco tvrdšího, tak dělá hroznou paseku... :des:
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

duchodce
Příspěvky: 4453
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Zemšťani a jiné

#1438 Nový příspěvek od duchodce »

Bourač napsal...."Od střelby to není. Stačí blbě upadnout když neseš něco cenného a nechceš to rozbít.".....
Moje ženská nesla čerstvě vyžehlené prádlo ,překračovala šňůru a ztratila rovnováhu a přisedla si nohu ,která praskla ... Vezl jsem ji do nemocnice kde dorazila doktora kterému na dotaz "ženská co jste dělala" ? S vážnou tváří odpověděla - "pane doktore přeci to vyžehlené prádlo nerozsypu"...
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

chobotek
Příspěvky: 10615
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Zemšťani a jiné

#1439 Nový příspěvek od chobotek »

Třetí integrovaný test Super Heavy B10 a Starship S28 se blíží 8)
225t oceli odplulo po Labi. Škoda, že to tam pak budou rozebírat nějací místní bourači.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8588
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Zemšťani a jiné

#1440 Nový příspěvek od bourač »

ale no tak :tone: to si pak vezme nějakej kosmonaut domů na dešťovku ;-)
Jinak kolem Chartferox jezdím často - valí tam obří nádrže pro nejrůznější zákazníky.
Jak píše jeden přispěvatel v diskuzi - díky za Labe. (jediná možnost dopravy)
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“