Černá kronika

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15817
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Černá kronika

#3841 Nový příspěvek od oco13 »

Karle, psychotesty a reakcie neriešia doktori ale profesaci, školitelia. Teraz ti dá lajstro tvoj obvodak, tak to treba prehodiť na umelú inteligenciu, tá nemá zľutovanie

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Černá kronika

#3842 Nový příspěvek od ota »

Oco zase chceš tahat peníze z lidí? Pantatík měl kdysi bouračku. Nezavinil ji. V obci do nich vlítnul 20letej kluk. Kluk měl 1,9 promile. Podle brzdné dráhy a výpočtu jel 90+ a nebyl připoutanej. Pantatík stál na krajnici a on vletěl do plotu a odrazil se a třísknul to do nich čelně. Obě auta totálka. Pantatík, panimáma oba připoutaný oba měli pohmožděniny hrudníku od pásů. Hlavně zevnitř. Při kontrole policistka zjistila, že měl pantatík propadlé osvědčení od lékaře asi 4 dny. Neuvědomil si to a i když byl den před tím u doktora, kterej mu papír napsal nebylo to nic platný. Neuvěřitelně byl za viníka označen pantatík. Jezdili jsme potom k výslechům. Oni tomu říkají ,,podat vysvětlení". Po skončení řízení pantatíkovi sebrali na půl roku papíry. Chlapec vytáhl jiné auto a jezdil dál, bez ztráty kytičky. No celkově asi ne, bo si nárazem hlavou do skla překousl jazyk. No a pantatík si po 3,5 měsících mohl zažádat o psychotesty. Na základě výsledku byla šance že mu papíry vrátí. Tedy zaplatil nejdřív 5000 Kč pokutu za nehodu. Poté mu přišel papír že si může zažádat o psychotesty. Vše jsem vyřizoval já, bo on nemá počítač ani moderní mobil. Dále zaplatil myslím kolem 2000 Kč aby mu přidělili termín psychotestů. Termín byl a pantatík nervy jako prase, co tam budou chtít! Na netu jsem našel co a jak tam asi bude. No problém byl s počítačem. Pán pantatíka posadil k počítači a on to nikdy neměl v ruce. Vysvětlil mu co a jak a testy mají jen do 75 roků. To je podle obtížnosti. Tak mu dal ten poslední pro 75 leté. To pantatík zvládl lehce. Akorát toho stresu před tím. Tuším, že poté ještě něco platil. Za provedení testů. Něco mi říká že 1500 Kč. Poté se šlo několikrát na uřad s potvrzením. Chodím po uřadech s ním. On špatně slyší a tak jsem jeho ucho. Počítačově vyřizuju všechno za něj.Jinak je vitální s autem najezdil asi tolik co mi dva dohromady. A jezdí opatrně a jsem rád že jezdí. Jak to tu vejš někdo píše, je to pak starost. Min 1x týdně on někam jede. Je sám ale i tak. Do marketů nejezdí. Ale má auto a řidičák tak se obstará sám. Říkám kdo to nezažije že rodiče, nebo prarodiče jsou závislí na mladejch s ježděním, tak má tyhle blbý řeči. S panimámou jsem jezdil já. Někdy to bylo třeba na plicním 5 hodin. Ráno brzo vstát a jet. A po obědě doma. Už jsem ten den udělal prd! A to bylo každej tejden něco.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15817
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Černá kronika

#3843 Nový příspěvek od oco13 »

Oto ono je to celkom ľahké, treba dostať ľudí z ciest, teda z áut do vlakov a električiek,, aby sme bolí ekologicki.
Nie starých, nie mladých, nie bielych ani čiernych ale všetkých.
Nedá sa to cez peniaze ani cez nedostupnosť áut, tak treba nastaviť podmienky tak aby šoférovať mohol jeden zo sto.
Ak to niekto nespraví tak jedno ráno nebude kam ísť lebo cesty budú jedna súvislá kolóna, plne áut. :typek:

Joe66
Příspěvky: 1530
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Černá kronika

#3844 Nový příspěvek od Joe66 »

Oco dnes vlaky nejazdia tak casto a autobusy este menej + vychadza to cenovo skoro rovnako ked uz len dvaja sa skladaju na cestu do roboty . Ze zabudni na take fantasmagorie. Casy sa zmenili :jazyk: :vysmech: Ale mozes ist prikladom .Predaj vsetky svoje zgarby + nech aj tvoja gazdina chodi do roboty na autobuse a mozno budes spokojnejsi :smich:

chobotek
Příspěvky: 10615
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Černá kronika

#3845 Nový příspěvek od chobotek »

To je asi myšlené jako revoluce shora. Zrušíš auta a vyplatí se posílit veřejnou dopravu. Chce to ovšem silné vedoucí postavení vládnoucí strany. Teď máte, myslím, slušnou šanci.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

malotraktor
Příspěvky: 2070
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Černá kronika

#3846 Nový příspěvek od malotraktor »

Doslova fantasmagorie! Jel jsem třikrát se synem vlakem cca Třebíč-Tábor. On má invalidní slevu já fosilní. Po čtvrté jsme jeli raději autem. Za cenu jízdného jsem pořídil PHM a ještě cukrárnu.
Nevěř všemu co si myslíš

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Černá kronika

#3847 Nový příspěvek od ota »

Joe66 tady jezdí autobus podle jízdního řádu, když jako autobus jezdila Erena. Švagr v ní začínal a má ten původní jízdní řád. 22 km moderní autobus jede hodinu. A koukal jsem cena jízdenky 50 Kč. Tedy do práce a domů 100 Kč a dvě hodiny kodrcání autobusem. Ten autobus jede a je prázdnej. Je svátek, když v něm někdo sedí. Jedině ,,školní" autobus jede a v něm třeba 5 dětí. Jinak pořát prázdnej. Už jsem tu psal že 1x za rok jedu na sešlost bývalých zaměstnanců a jedu v celém autobuse sám. Max v Malešově přistoupila starší paní a na ČKD vystoupila. Cca 5 km ujela. Když se domluví dva lidi a vezmou auto jedou kdy potřebují do práce. Domů je to 15 km. Za chvilku to přejedou. A náklady? Že by projeli 200 Kč za 30 km denně?
Kdo by jezdil tedy autobusem? Blázen.

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Černá kronika

#3848 Nový příspěvek od Tomas6 »

Nevím. Máte divné počty nebo ceny. Já když bych jezdil busem tak jedna cesta by byla včetně trajflu 55kč. Tj 110kč denně. 25km tam 25 zpět. Auto se dneska počítá 5.6kč na kilometr, to je za ten den 280kč. Takže víc jak jednou tolik. A jestli někdo tady bude psát, že to tak počítat nemůžu, tak ať nefňuká že musí do servisu a kolik ti servisáci nechcou peněz a jak jsou drahé gumy a pojištění.... Když by jezdili dva a nějak se střídali nebo kompenzovali, tak dejme tomu, ale co jezdím ráno a odpoledne, tak většinou je v autě jen řidič.
Já bych jezdil busem moc rád, nicméně já když mám fajront v půl 3. tak nejpozději ve čtvrt na 4 su doma. Spíš dřív, páč ten fajront může být i ve čtvrt. Busem bych musel asi 1,5km pěšky na trajfl, trajflem do města na bus a ten bych stíhal až ve 4. Dřív nic nejede. Jízda těch 45 minut potom pěšky dalších 600m což je dalších 10 minut, takže doma bych byl v tom lepším případě až kolem páté odpoledne. Takže dvě hodiny v háji. Jo kdyby mi bus zastavoval u brány od fabriky cca 5 minut po tom co odbije konec pracovní směny, to by byla jiná situace. Tož tak můj pohled na ekonomiku cestování do rachoty.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13208
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Černá kronika

#3849 Nový příspěvek od Čárls »

Oto ja to tak nyní mám obstarává polovička K doktorovi nákupy atd Já zas topení nanosit uhlí dříví vždy na tejden vynosit popel a vše okolo baráku Není to jednoduchý ale jde to Pokud je leto zbalím Elfinu a jedem autobusem na celej den k mámě a podělat vše nutný Jo sem v duchodu a mámě 85 Ještě si uvaří a zatopí v kotli naloží co ja se nashaněl malejch belíčku 5L aby je uzvedla a nasypala do kotle to maš vždy 40 jich nabrat a odnosit na 5 -6 dní podle počasí a dřevo na zatop Jo mamka je vitalní oba kyčle vyměněný před 10 lety ale už ji to prostě nejde Naštěstí se letos rozhodla že skleník dělat nebude ale moc ji nevěřím vyděl sem pucláky a s paprikama a rajčatama Při tom je ráda že se dobelhá do sklepa a po bytě :'(
Ještě pře 3 rokam než se prodalo auto si chtěla obnovit řidičák přitom neřídila dobře 30 let co jen to mi dalo práce ji to rozmluvit
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8588
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Černá kronika

#3850 Nový příspěvek od bourač »

ota píše: čtv bře 21, 2024 11:35 am policistka zjistila, že měl pantatík propadlé osvědčení od lékaře asi 4 dny. Neuvědomil si to a i když byl den před tím u doktora, kterej mu papír napsal nebylo to nic platný. Neuvěřitelně byl za viníka označen pantatík.
policejní vyšetřovatel přemýšlí jinak než normální člověk :-/
pokud pantatík neměl platné doklady (*) neměl na silnici co dělat, kdyby tam nebyl - k nehodě by nedošlo :evil:
(*) pantatík platné doklady měl, pouze je neměl při sobě. Pokud mu tedy doktor dal den předtím potvrzení.

zažil jsem nedavno hodně podobnou situaci a svým slušným jednáním + inteligentní, rozumný úředník jsem o ŘP na 1/2 roku nepřišel.
Uložení pokuty za porušení povinosti mít u sebe doklady, je na uvážení úředníka. Dal mi pokutu 0,-Kč
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

sekalsemmalo
Příspěvky: 4265
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Černá kronika

#3851 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

to je mýtus.a ten teďka padne s tím ,co prohlásil bourač..jsou to totiž dva přestupky,co policie řeší, každej zvlášť. nehoda,kdo zavinil. a pak že neměl potvrzení od doktora. viz.třeba tady,nejde dávat vinu automaticky nebo hypoteticky,neměl jste tu bejt,nehoda by se nestala. https://www.autoweb.cz/muze-byt-ucastni ... tomaticky/
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8588
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Černá kronika

#3852 Nový příspěvek od bourač »

jakýpak "Urbanlegend" vždyť tyto situace zažívá na silnici spousty lidí - viz Otuv pantatík, já atd.
Mě kontrolovala policistka, nafoukaná, drzá, (nejspíš menses) z auta jí sledovali 3 její nabušení kolegové.
Umím ovládat emoce, sdělil sem jí že případ pošlem do správního řízení, nic jiného jí nezbylo a výsledek - viz výše.
Nechtěla mi vrátit ŘP, byla se několikrát poradit do auta :smich: nakonec ho přinesla.
Tys to sem stejně dal jen proto že v tom článku je zmínka o cyklistech že? :vysmech:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

sekalsemmalo
Příspěvky: 4265
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Černá kronika

#3853 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

tak nám asi neřekl Ota všechno.protože jinak je to mýtus...
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

malotraktor
Příspěvky: 2070
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Černá kronika

#3854 Nový příspěvek od malotraktor »

Pro pobavení. Kdysi jsem jel s bratrem. Zastavila nás hlídka VB. Doklady atd. Bratr nic nemám všechno jsem ztratil. Na stanici mi řekli ať počkám že to třeba někdo vrátí. Příslušník šel za kolegou co že s námi má dělat? Pošli je do prdele! Vrátil se povídá Slyšeli jste!
Tak jsme odjeli.
Nevěř všemu co si myslíš

pavel233
Příspěvky: 252
Registrován: ned črc 14, 2019 12:04 am
Bydliště: tabor

Re: Černá kronika

#3855 Nový příspěvek od pavel233 »

Řidič od 65 let věku je povinen vozit sebou lékařské osvědčení. Je to dané zákonem. Bez něj je hodnocen jako nezpůsobilý řídit motorové vozidlo.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“