přejezd mezi okresy

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
jbb
Příspěvky: 148
Registrován: ned srp 17, 2014 8:51 pm
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: přejezd mezi okresy

#106 Nový příspěvek od jbb »

pavell píše: pát bře 19, 2021 9:28 pm Boj s uradem -boj predem prohrany
Ale nikoliv, jen se holt nesmíš dát. Pan "architekt" na územním plánování měl třeba pocit, že přesně ví, jak má architektura v naší vsi vypadat. Přišel s takovou převratnou myšlenkou, že u nás ve vsi nemají domy výškové členění a že tedy není možné mít jedno křídlo objektu o patro vyšší než to druhé. A největší legrace na tom byla, že jsem nechtěl to křídlo stavět znova, ale že šlo o rekonstrukci.
Tedy sice můj záměr neporušoval územní plán, ale podle něj porušoval prostředky a cíle územního plánování. Takže podle zákona byl dotyčný v právu. Opravdu máme takovéhle zákony a když územní plánování nepovolí, tak máte smůlu.
Podle vyšších zákonů mravních jsem ovšem byl v právu já, což pan architekt po tříhodinovém jednání uznal. (nejsem na to hrdý, ale podařilo se mi ho rozbrečet).
No a výsledek - já mám svou pracovnu pod střechou v druhém patře a náš územní obvod byl předán nově nastoupivší slečně "Bc", která sice při telefonickém rozhovoru se mnou koktá, ale další stavební záměry mi už pouští bez nutnosti osobních schůzek.

Fizz
Příspěvky: 7928
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: přejezd mezi okresy

#107 Nový příspěvek od Fizz »

Vždyť to říkám jsi nejlepší, každý s kým jednáš z tebe při nejmenším koktá nebo brečí, skods ze se nejspíš nedozvíme jak by dopadlo jednání treba se mnou, snad bych jen koktal. :red:
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

jbb
Příspěvky: 148
Registrován: ned srp 17, 2014 8:51 pm
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: přejezd mezi okresy

#108 Nový příspěvek od jbb »

Fizz píše: sob bře 20, 2021 9:32 am Vždyť to říkám jsi nejlepší, každý s kým jednáš z tebe při nejmenším koktá nebo brečí, skods ze se nejspíš nedozvíme jak by dopadlo jednání treba se mnou, snad bych jen koktal. :red:
Proč bych s Tebou měl jednat o čemkoliv? U nás na úřadě nesedíš, můj kolega ani můj student nejsi... Já nevyhledávám spory a když už nějaký je, tak 99 % se dá řešit s úsměvem obou stran. A pak je tu to 1 %, u toho to bývá náročnější.

Fizz
Příspěvky: 7928
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: přejezd mezi okresy

#109 Nový příspěvek od Fizz »

Kolega nejsem studen už taky né, k akademické půdě nemam úplně daleko,...

Víš co je comfirmation bias?
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

jbb
Příspěvky: 148
Registrován: ned srp 17, 2014 8:51 pm
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: přejezd mezi okresy

#110 Nový příspěvek od jbb »

Fizz píše: sob bře 20, 2021 9:49 am Kolega nejsem studen už taky né, k akademické půdě nemam úplně daleko,...

Víš co je comfirmation bias?
Ano, psychologie byla také součástí našeho curricula. Ale já nikoho nepotřebuji o ničem přesvědčovat. Pro mne a za mne, klidně kontrole na okresní hranici ukazujte i obsah kapes. Pouze jsem konstatoval, že já bych to nedělal - ovšem já zatím hlídku viděl jednou (a to předjíždím při cestě do práce denně).

Fizz
Příspěvky: 7928
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: přejezd mezi okresy

#111 Nový příspěvek od Fizz »

Jo rozumím, znám svý práva, a nehledám zbytečně problémy. Vím ze lidi jsou jen lidi. Vážím si nejen dobré práce ale i snahy o ní, umím ocenit i špatně odvedenou práci s dobrým úmyslem. Možná jsi slyšel že snaha se cení, .....

Jednoduše nemám chuť zbytečně mrhat časem jak jsem psal výše raději ho strávím třeba s rodinou. Kapsy, tělní dutiny ani obsah žaludku nikomu neukazuju, prostě stačí jeden papír.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

jbb
Příspěvky: 148
Registrován: ned srp 17, 2014 8:51 pm
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: přejezd mezi okresy

#112 Nový příspěvek od jbb »

Fizz píše: sob bře 20, 2021 12:43 pm Vážím si nejen dobré práce ale i snahy o ní, umím ocenit i špatně odvedenou práci s dobrým úmyslem. Možná jsi slyšel že snaha se cení, .....
Mno, snaha je sice fajn, ale zkus to říci pozůstalým... "Fakt se dneska chirurg snažil, moc moc chtěl, ale nějak mu to nešlo a tohle je výsledek." Jasně, občas to nevyjde, ale asi bych tu kauzalitu očekával spíše v oblasti "bylo to neřešitelné" než "odvedli jsme špatnou práci, ale mysleli jsme to dobře".

Uživatelský avatar
Novis
Příspěvky: 858
Registrován: pát úno 21, 2014 6:36 pm
Bydliště: Velke Hamry

Re: přejezd mezi okresy

#113 Nový příspěvek od Novis »

Pánové v neděli bych potřeboval dojet přes půl republiky pro naviják za traktor, co a jak si vyplnit? táta má živnosťák na lesní práce tak si napíše čestný prohlášení, co ale já když OSVČ nejsem s pojedu sním?

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20805
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: přejezd mezi okresy

#114 Nový příspěvek od ota »

Taky se optám, aby to bylo třeba na jednu odpověď s předchozím dotazem.
Mám delší dobu objednáno včelstvo u pána asi 50km od baráku. Včelstvo jak známo nelze odebírat kdykoli. Teď je ideální doba. Takže nelze čekat, až pandemie a zákaz přejezdu poleví. Pojedu sám s ůlem. Vytisknu si prohlášení a vyplním. To není problém. Má někdo zkušenost třeba s nákupem živých zvířat momo okres? Co napsat, vyplnit?
Děkuji za případné postřehy a rady.

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3795
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: přejezd mezi okresy

#115 Nový příspěvek od exot »

Vyplnim cestne prohlaseni kde zaskrtnu nezbytnou peci o zvirata a jedu.At policajt zkusi vyslechnout kraliky slepice kone nebo vcely!!
Samozrejme na tom co vyplnim musim skalopevne trvat a nerikat mu ani o slovo víc.
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

Fizz
Příspěvky: 7928
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: přejezd mezi okresy

#116 Nový příspěvek od Fizz »

Jo taky bych napsal stěhování včelstva.

Já si byl vyzvednout svý věci co už kluci nepotřebují k práci a zavazely. Prostě stěhování.

Plus vyklidit kancl, též moje verky ale Pha. No prostě stěhování. No 480km a nikoho jsem ani nezaujal.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8571
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: přejezd mezi okresy

#117 Nový příspěvek od bourač »

jezdím denně přes nějaké hranice, mám výhodu v tom že jsem jednatelem s.r.o. a jedu služebním autem. Toto dokážu i ozbrojencovi s IQ 80 a méně.
Ihned na místě. Kam jak a proč jedu nemíním vysvětlovat, jsem v práci stejně jako ten hraničář. Mám nadepsané lejstro kde ráno vyplním datum a dopíšu nějaký cíl cesty.
Pokud s sebou beru někoho kdo není mým zaměstnancem, mám sebou prázdné formuláře které v případě nutnosti při kontrole ihned doplním - brigádník, spolupracující osoba nebo něco podobného - dle urputného dodržování zákona ze strany ozbrojence.
Většinou pohraničníci jen stojí a koukají, málokdy vidím že by někoho stavěli. Mě ještě ani jednou.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

fikejz
Příspěvky: 6090
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: přejezd mezi okresy

#118 Nový příspěvek od fikejz »

Novis píše: stř bře 31, 2021 9:14 am Pánové v neděli bych potřeboval dojet přes půl republiky pro naviják za traktor, co a jak si vyplnit? táta má živnosťák na lesní práce tak si napíše čestný prohlášení, co ale já když OSVČ nejsem s pojedu sním?
Tady je generátor čestných prohlášení: https://prohlaseni.altair.blog/Vyjimky Novis si vybere pomoc příbuzným, Ota, péči o zvířata.
V obou případech se na cestu vztahuje výjimka ve smyslu bodu II, odst. 2 usnesení vlády ČR ze dne 18. března 2021 č. 299.
Policajtům se říká jen: "jedu za účelem specifikovaným výjimkou dle bodu II odst. 2 usnesení vlády ČR ze dne 18. března 2021 č. 299" víc není potřeba.
PČR není oprávněna zkoumat nutnost ani neodkladnost důvodů, to jim totiž ono usnesení vlády, ani žádný jiný právní předpis neumožnil. A co není orgánům státu předpisy výslovně umožněno, to činit nesmí!
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: přejezd mezi okresy

#119 Nový příspěvek od Veteranista! »

A koupě traktoru?
Není to krizová situace, neboť jestli ho nebudu mít tak se zblázdním :vysmech:
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Tomas6
Příspěvky: 5372
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: přejezd mezi okresy

#120 Nový příspěvek od Tomas6 »

Tak asi jsem byl jen já koho prudili. A ještě kolega, dodávkou, sebou měl syna, chtěl občanku po obou aby si ověřil že bydlí ve stejné domácnosti když neměli na hubě respirátor. Papír že jede něco dělat mimo okres a že kluk pro něj dělá v rámci dohody o provedení práce taky měli...
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Odpovědět

Zpět na „Putyka“