přejezd mezi okresy

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
doca
Příspěvky: 472
Registrován: sob lis 15, 2008 10:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

přejezd mezi okresy

#1 Nový příspěvek od doca »

Sehnal jsem si na bazoši pístnici, ale je to v sousedním okresu, jak je to se soukromýma cestama, něco jsem pochytil že se nikam nesmí - jsem už z toho tak znechucenej že se snažím zprávám o covidu vyhýbat, tak nevím kam můžu a kam ne :)
děkuji

Uživatelský avatar
Jaryn82
Příspěvky: 2840
Registrován: sob črc 03, 2010 3:10 pm
Bydliště: Příbram

Re: přejezd mezi okresy

#2 Nový příspěvek od Jaryn82 »

Já dnes jel pro kolena k motorce do sousedního okresu a nic jsem nepsal a prostě jel. Policajti tam stáli, ale nestaveli.

ibanez5
Příspěvky: 1592
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: přejezd mezi okresy

#3 Nový příspěvek od ibanez5 »

Přejíždím denně mezi okresy pracovně Tatrou. Doporučuju se blízko zařadit za nákladní auto( bacha ať do něj nevpálíš). Pomáhači a vojáci většinou ustupujou před jedoucí Tatrou.
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

J.A.Y.
Příspěvky: 1989
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: přejezd mezi okresy

#4 Nový příspěvek od J.A.Y. »

já jezdím do práce přes dva a celej minulej tejden jsem nepotkal ani nohu, ale včera jednu hlídku a dneska tři. Asi budou přidávat.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8585
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: přejezd mezi okresy

#5 Nový příspěvek od bourač »

jsou to taky jenom lidi.
stojí a čumí
nebo sedí v autě a čumí do telefonů
(MB, CL, DC, PV, PZ)
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Juch
Příspěvky: 1526
Registrován: sob led 19, 2008 8:28 pm
Bydliště: Benešovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: přejezd mezi okresy

#6 Nový příspěvek od Juch »

Mě jednou zastavily, ale to jen proto že mám SPZ 2J6.... což nezní jako Benešov.Takže na pohodu.
Zetor 25K - http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 30&t=37088
Multicar 22 klub o.s. - http://www.multicar22.cz
Zetor 6718, špalíkovač Biboš, vleky...

chobotek
Příspěvky: 10612
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: přejezd mezi okresy

#7 Nový příspěvek od chobotek »

Soukromé cesty jsou zakázané. Zkušenost po 2500km od začátku zakazování přes desítky okresů je:
  • policajti se chovají slušně a neprudí
  • nestaví auta s řidičem v montérkách a evidentně vypadající jako pracovní (vyjímka je cesta do Špindlerova Mlýna, tam chtěli papíry i po řidiči DHL a České pošty, obojí označená auta (a zrovna tady se jim nedivím))
  • je nesmysl se s nima hádat nebo jim dokonce nadávat (včera přede mnou zastavil echt kretén a tomu bych snad lištil sám)
Co (zatím vždy) fungovalo "jedu tadu 15km daleko, vyzvednu pístnici, za půl hodiny se vám tu zase ohlásím". A pak to tak samozřejmě dodržet! Akorát mám strach, že jestli idiotů podle posledního bodu výše výrazně přibude, bude s podobným přivíráním očí konec. Jsou to taky lidi a nenechají se srát do nekonečna.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Vedra
Příspěvky: 1379
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: přejezd mezi okresy

#8 Nový příspěvek od Vedra »

Zemědělský podnikatel nejsi? Pak by to byla jízda za účelem podnikání.

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: přejezd mezi okresy

#9 Nový příspěvek od Leo »

Koukám se na fb. V jedné skupině si lidi radí, jak všechno ojebat a cestovat po světě. Ve druhé zase správce nemilosrdně maže a vyhazuje za tyto řeči. Takže co pozoruji, na lidi platí jen bič. Cukr už neplatí.
V 70.letech tu u nás byla epidemie slintavky a kulhavky. Otec byl u toho. Celá oblast se zavřela, nastoupila armáda, a hlídala. I v polích. Bylo to hermeticky uzavřené. Lidi, co tam zůstali, byli zásobováni, byl tam doktor, veterináři makali. A nikdo neskučel, jako dnes.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Fizz
Příspěvky: 7976
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: přejezd mezi okresy

#10 Nový příspěvek od Fizz »

Taky tomu nerozumím, zvlášť když dnes doručit lzr takřka cokoliv.

Vzhledem k tomu co dělám muzu cestovat prakticky neomezeně, no aktuálně jezdím akorát s manželkou k doktorovi.

Nevidím důvod proč ojebavat neco co chrání i mě a mé blízké.

S tou slintavkou mi to rikal děda, ten přístup veřejnosti byl diametrálně odlišný od dnešních revolucionářů a "bojovníků za svobodu".
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

chobotek
Příspěvky: 10612
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: přejezd mezi okresy

#11 Nový příspěvek od chobotek »

Co takhle tento případ brát jako něco, co chrání tebe i tvé blízké? Nebo ten balík letí nějak virtuálně, nikdo ho nikam neveze, předává se sám? Uvidí se jen prodávající a kupující, úplně vypadnou dva zaměstnanci přepravní společnosti. Nekupuje věc se zárukou, co když na ní bude nějaká vada? Nebo se předpokládá, že ti samí lidé, co ojebávají nařízení se najednou, pokud jde o prodej přes zásilkovou službu, chovají čestně?

A ještě k tomu příkladu se slintavkou; přístup veřejnosti byl i loni odlišný. Už není, ne že bych tomu tleskal, ale nedivím se.

Leo, hermeticky se žádná oblast uzavřít nedá, to je nevhodné slovo. A pozorovat na fb, že platí jen bič... Svět venku vypadá jinak ;-)
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Fizz
Příspěvky: 7976
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: přejezd mezi okresy

#12 Nový příspěvek od Fizz »

To by mohl být zajímavý statistický souboj.


Zda je lepší každý den 100lidi ke sto lidem pro 100 balíků (počítej ze po ceste někdo někde tankuje atd)

Nebo

1borec u 100lidi pro 100baliku ke 100lidem + depo 1 k 1 + 1borec 100baliku ke 100lifem.
Taky treba tankuje ake je jen 1

Myšlenkový experiment?
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

hobr
Příspěvky: 3888
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: přejezd mezi okresy

#13 Nový příspěvek od hobr »

Leo - slintavku a kulhavku pamatuji. Byla uzavřena střediska JZD, ale normálně se jezdilo do Brna do práce (já do učení). U "hladové zdi" (mezi Nosislaví a Židlemi) byla vana s desinfekcí, kterou projížděly nákladní auta a autobusy (vjezd do jiného okresu). Jak to bylo s osobními auty, to už si nepamatuji, ale asi se nesmělo. Tenkrát bylo o hodně lacinější jezdit do práce busem (vlakem), jak autem. Týdenní jízdenka na bus stála od nás do Brna 16,- Kčs, jednotlivá jízda 7,- Kčs.
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: přejezd mezi okresy

#14 Nový příspěvek od Leo »

Já jen píšu, co mi říkal tata a mama, když si na to vzpomenou. Vím, že otec tam nebydlel, ale dělal tam a už ho nepustili domů. Pak se dostal domů přes nemocnici, ale když vyjížděli ze zony, tak ho pořádně prolili dezinfekcí. Lidi prý seděli doma, aby nikam nejezdili, a zásobování fungovalo. Já v té době snad ani nebyl ještě.
Začátkem 90.let jsem jezdil do Klobouk do škole za 27Kčs měsíčně. Dneska je to jedna jízdenka. Do Brna od nás jedině autem nebo vlakem, autobus díky přestupům a dlouhým čekání už lidi nechtějí používat. A končí v Brně u hřbitova, takže ještě jet přes půl Brna do centra.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

hobr
Příspěvky: 3888
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: přejezd mezi okresy

#15 Nový příspěvek od hobr »

Už si to moc nepamatuji (je to 50 let), možná jsme byli chvílu doma (týden? nevím...) ale určitě ne moc dlouho.
Celá ta "sranda " se slintavkou byla (možná) k ničemu. Za soukroma když nějaká kráva chytla slintavku, tak hospodář vzal věchet slámy, otřel nakažené hubu a potom tím samým věchtem i ostatním kravám. Nakazily se všechny, za pár dní to přestály a bylo...
Podobně BSE. Vybilo se tisíce kusů relativně zdravých krav a proč? Pokud někdo nejedl syrový mozek a míchu, tak se nic nedělo. Celé to vraždění bylo zbytečné...
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Odpovědět

Zpět na „Putyka“