CO JSTE DNESKA DĚLALI III

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
traktoristaPB
Příspěvky: 317
Registrován: sob kvě 14, 2011 8:08 pm
Bydliště: PB

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#21046 Nový příspěvek od traktoristaPB »

Aky je prakticky rozdiel medzi týmito dvoma vaše skusenosti?

MOGUL PZO P NLGI 0 1KG
https://www.eoil.sk/mogul-pzo-p-nlgi-0-1kg/4849

MOGUL A 00 / 1kg MOGUL .
https://www.arkov.sk/psk/mogul-a-00-1kg ... aAEALw_wcB

Ktorú do šnekových prevodoviek ktorú do rozbrusky a ktorú do diferaku alebo prevodovky?

mastnacek
Příspěvky: 7973
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#21047 Nový příspěvek od mastnacek »

Nova pracka AEG chybovej kod nizkej pritok nebo ucpanej odtok. Vsechno cisty. Zkusil jsem jak tece voda skrz hadici...curkem! Otocil jsem a plnym proudem. Zahada. Hadice na jedny strane rovna na druhy do L. Logicky jsem dal lko na pracku a rovnou stranu na rohacek. Navody jsou fuj, ale pro zajimavost ho budu muset najit. Zajistovaci srouby jsme se synkem zkusene vysroubovali :))

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21610
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#21048 Nový příspěvek od ota »

Kdo by řekl, že Roudnickej troják pluh se skládá z tolika dílů, když se rozebere do šroubku a opískuje a pak stříká! Už 2 nástrik základovkou. Pro dnešek stačí. Teď nechám pár dnů zaschnout a pak zelenou barvou. Akorát nemám žlutou na kolečko. To budu muset asi plechovičku obyčejné barvy koupit.
Asistent byl celou dobu se mnou. Buďto chrněl u kompresoru, nebo v trávě a nebo hned vedle mě, když jsem lezl s pistolí po čtyřech.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

chobotek
Příspěvky: 11232
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#21049 Nový příspěvek od chobotek »

Líbí se mě, jak jsou ty želka a krojidla poctivě dostříkané až do kraje. Doufám, že to je otěruvzdorná barva :vysmech:
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

jean
Příspěvky: 3571
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#21050 Nový příspěvek od jean »

Stahoval som veci do novej dielne, nainstaloval som ezs. Zajtra donesiem cnc. Mozno by bolo fajn doniest aj sustruh, ale to sa mi nechce stahovat. Asi donesiem len ten maly.

Tomas6
Příspěvky: 5776
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#21051 Nový příspěvek od Tomas6 »

A to ho budeš mít i na práci? Spíš na výstavu viď?
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21610
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#21052 Nový příspěvek od ota »

Klucí ten pluh bude spíš na akce. Však se tumluju, abych to stihnul do Starokolínský brázdy. No já chtěl naložit ještě ten náš ,,medailovej" dvoják dělanej. A ten prej počká. Možná, že se pojede dvouma traktorama s pluhem. Paráda by byl ten taženej a Super s ním. Ale Super není stále tak aby mohl jet na technickou. Tenhle troják bude za Crystala asi myslím. Ten jezdí tak aby měl co tahat. Dneska jsem viděl v inzerci Privát čtyřradličnej. Ten by mastil za Crystala. Ale momentálně jsem vycucanej s Korunama. Ve čtvrtek jedu pro motor na Z 25 po kompletní generálce. A to jsem plakal, když mi řekli cenu! No průser, byl prasklej blok mezi válcema a ta oprava byla nejdražší položka. :( Ale na druhou stranu jsem s tím tak nějak počítal, že to bude rachot cena.
Chobotku a ta barva do krajů, to něco znamená? Víš jak to bylo v tom filmu Marečku podejte mi pero. Tam se na nějakou barvu nekoukají! Taky mají asi do kraje. Barva je dvousložkovej epoxid a vrchní bude polyuretan a na rám půjde Mobylhel dvousložkový lak na vrch po hodině odtěkání polyuretanu. Samozřejmě desky, želka jsou z ,,činné " strany jen základovkou. Na první pohled aby to nebylo rezavé hned.

chobotek
Příspěvky: 11232
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#21053 Nový příspěvek od chobotek »

No právě sem si na to vzpomněl, když jsem viděl fotky. Máte to zalepený barvou! No snad naoře tolik, aby se to očistilo a práce za něco stála. Víš jak, práce zkurvená, pěkně natřená :D Ten polyuretanový vrch se na tom bude lesknout, jak psí kule. Akorát doufám, že ty barvy budou podle vzorníku ČSN a né RAL, aby to nevypadalo, jako za Honzu Jelena. Prostě zeleň střední a žluť na traktory. Když už to má být zeleno-žluté.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21610
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#21054 Nový příspěvek od ota »

Samozřejmě barvy RAL. Nemám v dosahu barvy dle ČSN. Můj skládek disponuje pouze RAL odstíny. Už ale pomalu docházejí zásoby. A až budu muset koupit, tak opět RAL. Mám tu vzorník. Ani nevím, jestli ROKO dělá dle ČSN. Zase na tom tak nebazíruju. Prostě barva.
Tady máš vzorek, nebo těžšího bráchu, kterej je už pár pátků hotovej, nastříkanej poskládanej. Tak bude i tenhle troják. Jo ty všechny čepy jsou z nerezu. Aby to nerezlo.
Spíš jde o to, aby ty věci byly ,,odfajfkovaný. Že jsou načisto hotový a jen zapřáhneš a jedeš.

Obrázek

Obrázek

chobotek
Příspěvky: 11232
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#21055 Nový příspěvek od chobotek »

Já tu zelenou podle ČSN v polyuretanu mám. Snad ještě 5kg toho zbývá. I žluť na traktory. Kdyby byl zájem, no :-/
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

boleslav
Příspěvky: 133
Registrován: úte led 30, 2024 6:04 pm
Bydliště: HOŘICE

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#21056 Nový příspěvek od boleslav »

Jo taženej troják s ním jsem taky oral tahal jsem to za DT-54 i čtyrák jme měli dobře oraly držely v brázdě i na svahu dávali jsme do zadu na pluh nějakou zátěž překlad nebo něco podobného,aby to šlo lepší do země tahalo se za provázek žádná hydraulika nebyla potřeba někdy to zdvihání zlobylo,když bylo mokro a padalo na to mechanické zdvihání bláto.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21610
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#21057 Nový příspěvek od ota »

Pantatík jezdil taky s DT 54 a tahal paterák. Ten profilovej. Měl s ním pár příhod. Jednou oral v noci a usnul. Přeoral cestu. Vzbudil se a už jel loukou. Krucinál co je? Zastavil a zjisil že z pole přejel cestu a už oral louku. Zvedl pluh, vyjel spátky a pokračoval na poli kde měl. Měl provázek dírkou do kabiny. Na konci kroužek na klíče. Ten nasazenej na prst a už to drandil. Co čert nechtěl, vypadl mu kolík ze závěsu a pluh zůstal stát a déťík jel dál, než stihnul zastavit, málem mu kroužek protáhnul psrt skrz díru v kabině! Nakonec jsme ten pluh po mnoha letech stání v kopřivách odkoupili za cenu šrotu a kámoš z něj udělal nám nesenej dvoják a jemu nesenej troják. Oba pluhy orají jedna báseň!
Jo tenhle na obrázku jsme se synem taky tahali z kopřiv zarostlej bezama. Pán ho tahal kdysi za Suprem.

Uživatelský avatar
drtikol
Příspěvky: 1461
Registrován: úte zář 25, 2007 1:25 pm
Bydliště: Františkovy Lázně

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#21058 Nový příspěvek od drtikol »

Ahoj, přerušil jsem doma zednický práce a už jsem zase mastnej .

Fizz
Příspěvky: 8362
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#21059 Nový příspěvek od Fizz »

Seznamování s technikou. Mixokret.

Maká to, dělá to kravál, pumpuje beton atd...

8)

Obrázek
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Sadra17
Příspěvky: 6270
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#21060 Nový příspěvek od Sadra17 »

to zvládá i ten štěrk ? :shock:
malej traktorista v malým traktoru

Odpovědět

Zpět na „Putyka“