Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 14053
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#2176 Nový příspěvek od Čárls »

Sháněj https://www.kominy-obchod.cz/kartac-kom ... 4945459006 Pokud by se nahodou vytvořil dehet tak čistící poleno
Jinak klidně odspodu a tyhle tyče https://www.kominy-obchod.cz/cistici-ty ... t-d485.htm Mám je doma a jde to od spodu dobře akorád to chce ucpat hadrem dvířka až nastčíš kus štětky s tyčí a pak strkat štětku nahoru Další kartáče máš třeba tady https://www.aaakominy.cz/kartace-kominove-fibr-silon
Nesmí přijít ocel na nerez To bys pak vložky zničil Ty štosákový nerez bych použil jedině pokud by se vytvořil dehet a po použití čistícího polena
Pokud nebudeš kotel dusit nebude s dehtem problém a vymetat stačí tou silonovou a kdo ví jestli
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 16651
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#2177 Nový příspěvek od oco13 »

Video pre Drtikola (ale aj iných)
Všimnite si štartovaciu a pristavaciu dráhu :shock: :shock:

jean
Příspěvky: 3656
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#2178 Nový příspěvek od jean »

Oco13, toto dokazal aj fieseler fi 156 Storfh za druhej svetovej. Toto sa nan dost podoba. Ale bude to iny stroj, myslim.

Fizz
Příspěvky: 8413
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#2179 Nový příspěvek od Fizz »

To je super....
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 16651
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#2180 Nový příspěvek od oco13 »

A zase som tu hladanie mi pod pojmom odstredivá spojka nič nenašlo a tak sa musím pýtať. Máte to niekto na malom traktore? funguje to :-/ Na Varine sa s tým dá jazdiť ale štvorkolesový stroj? S výkonom tých 15Hp

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21726
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#2181 Nový příspěvek od ota »

Mám odstředivou spojku na špalíkovači. Na motoru. A přez řemeny žene převodovku. Je to na dva klínové 17 řemeny. Takže dost dimenzovaná a motor je 15 hp. Funguje to dobře. Na volnoběh se protáčí na ložisku a když přidám zabere. Akorát soudruh v Číně udělal malinko chybku. Jedna čelist ze tří měla malej cecek takovej asi od výroby nálitek. A nezapadávala do vybrání tělesa až jak by měla a trošku drhnulo to obložení. Rozebral jsem to a na frézce upravil. Teď to funguje jak má.
Když bys si objednal tuhle spojku s řemenicí rozebral ji a použil vnitřnosti, mohl by Jsi si místo toho tělesa řemenice osoustružit jiný unašeč přímo třeba nasadit na hřídel převodovky a vsadit ty vnitřnosti s čelistěma té spojky. Bo těleso řemenice je šedá litina a to by nešlo ani nikam přivařit. Jo ta litina je porovitá jak ementál. Asi je to z těch našejch shnilejch pletiv a korbyček z koleček. :D
Ale Oco pozor, ta spojka stojí ,,pénízééé"! I já jsem hodně dlouho kvičel jako čuně že budu muset vyšacovat prasátko! Dlouho jsem si ji prohlížel, než jsem se ji odhodlal koupit! Však jsem vrtkoleno. :smich:

Tomas6
Příspěvky: 5833
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#2182 Nový příspěvek od Tomas6 »

No já bych možná nekde ještě měl rozbehovou spojku z nějaké velké centrály. Byla na motoru co jsem kupoval do zetora. No ale mám taký dojem že by byla těžší jak celý motor co plánuješ do kuba. :smich:
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21726
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#2183 Nový příspěvek od ota »

Jo tak to něco podobného mám doma. Bylo to na motoru 2ST 120. Motor točil kdysi kompresorem. Pakny od 9 tuny valniku jsou tak poloviční! Byla to betelná soojka! Ale mám to kdesi pohozený bylo to nekompletní.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 14053
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#2184 Nový příspěvek od Čárls »

Ona jde i vyrobit stačí ti dobrej brzdovej buben a pak vyrobit 3 až 4 čelisti problém je a bude pružiny a unášení těch čelistí a bude to dost naročný na výrobu Vzorem muže být spojka z motorový pily a patřičně zvětšená Nebo namodit z Babety ale ta nebude mít tu sílu co potřebuješ
Kdysi hrozně dávno se pokušeli o tuhle spojku u nas na jeden stroj fungovala akorád to nebylo ono to pravý vořechový co potřebovali
Nakonec zvitězila magnetická spojka a s posunem mimo střed se zaroveň měnili otáčky na navíjení
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 16651
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#2185 Nový příspěvek od oco13 »

Ja ju mám aj s motorom , len mi ide o to či sa pohnem ak zastanem v kopci :-/

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 14053
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#2186 Nový příspěvek od Čárls »

do traktoru bych ji já osobně asi nedal vari a ostatní stroje je o něčem jiném když se zamastí bude prokluzovat vím co jsem s ní měl za problémy na pitomý babetě dvourychlostní musel by jsi k ní mít i nějakou uzavěrku nevím za mně i spojka na motorce 250 pokud nebyl ten správný olej dokázala potrápit :-/
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

fikejz
Příspěvky: 7104
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#2187 Nový příspěvek od fikejz »

Oco, jestli je ta spojka přímo k motoru tak přenese celý jeho výkon. Je na to stavěná. Ještě tedy záleží jaký za ní bude převod, jestli do rychla tak by to problém mohlo dělat. Když do pomala tak to spojka dá s prstem v nose
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 16651
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Rychlé otázky a odpovědi - nemoderováno, sem tam uklizeno :-)

#2188 Nový příspěvek od oco13 »

Veď to :-/ :-/ musím ísť do rychla inak japončíkov nepreštím :pistol: Samozrejme viem ísť s prevodom aj 1:1 a vopchať tam opačne otočenú prevodovku s žuka len to komplikuje konštrukciu. Takže kým začnem rezať skúmam možnosti. :typek:
zatial mi to z hladiska konštrukcie vychádza na ten motorkový motor, len je kua drahý (teda pre mňa) :vztek:
Edit ak tu zasieram temu sprostosťami tak ma treba kopnúť ...... :OT:

Odpovědět

Zpět na „Putyka“