Počasí II

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 16551
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Počasí II

#13291 Nový příspěvek od oco13 »

včera som pozeral predpoveď počasia na september (září) ani jeden deň s dažďom - uschneme. :pistol:

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 1157
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Počasí II

#13292 Nový příspěvek od Dáva »

Ty brďo to jsou zase dnes nálety :zly: že je to baví :-/
Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21586
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Počasí II

#13293 Nový příspěvek od ota »

Tuhle jsem šel s hafanem na procházku. Schválně jsem spočítal, kolik letadel v tu jednu cvíli uvidím na obloze. A bylo jich přez 24. Napočítal jsem podle těch čár a nad hlavou asi dvě letadla odstartovaly asi z Práglu, ty byly nízko ještě. No jinak mazec co toho létá. S kolegou v práci jsme vždycky na odpolední říkali ,,heleď lidi jak si lítaj na dovolenou"!
U nás přez den polojasno. Teď trochu prší! Zase mrak a fousínek nás trefil. Chtěl jsem jít jestě připravit cinkulár na zítra ke štosu se dřevem. Vyklidil jsem dřevník od krámu co se tam vždycky po skončení topné sezony nacpou. Vyjel s minibagrem, špalíkovačem a že bych zítra říznul nějaké palivo do dřevníku. Mám i dopravník na místě v dřevníku. Až přstane mrholit skočím ještě potáhnout cinkulár a donesu si kabel do dílny. A zítra na to! 8)

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13892
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Počasí II

#13294 Nový příspěvek od Čárls »

Dnes polojasno Max23°akorýd na práci Posekal sem okolo bytovky a v pátek maj dovézt dříví Tak bude co dělat a až dodělám tak muže přijít zejma :smich: tohle budu topit až za 4 roky :)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Tomas6
Příspěvky: 5768
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Počasí II

#13295 Nový příspěvek od Tomas6 »

Dneska bylo trochu chladnějc jak včera. Jen 26. A sucho jak na sahaře.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

duchodce
Příspěvky: 4561
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Počasí II

#13296 Nový příspěvek od duchodce »

Citace -
"Sahara ale nebyla vždy horkou pustinou, jak ji známe dnes. Ještě před několika tisíci lety (6-11 tisíci lety) se jednalo o zelenou oblast s jezery, řekami a bujnou vegetací. Nicméně změny v atmosféře naší planety způsobily posuny ve světových vzorcích počasí, což postupně přeměnilo zelenou oblast na jednu z nejsušších."

Že by naši předci neměli EU aby je vyvedla na tu pravou a jedinou cestu????? :D
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13892
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Počasí II

#13297 Nový příspěvek od Čárls »

Vše už jednou bylo akorád my lidé asi jen jednou akolik toho maj na svědomí kvuli oteplení planety to se nikdy nikdo nedoví akorad zelený šilenci maj jasno
Odeznívá malá doba ledová a pokračuje oteplování co už kdysi dávno začlo Jestli na tom má lidstvo podíl ano má ale stejně to nezastaví a tak zas na gronsku se bude pěstovat obilí jak dokazují vykopávky na usecích co odkryly ledovce
ať si to každý přebere
V komínu hučí meluzína a osto 6 Takže Hlasej teplo a já tomu moc už nevěřím Pokud přijde zejma Tak bude mít hodně rychlý nástup
Venku 23°jasno
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

fikejz
Příspěvky: 6941
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Počasí II

#13298 Nový příspěvek od fikejz »

Ráno 15°C a jasno. Jsem zvědav jak dlouho takhle pěkně vydrží.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

fikejz
Příspěvky: 6941
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Počasí II

#13299 Nový příspěvek od fikejz »

Dnes ráno na kopci +18°C, tady dole ve městě 15, jasno.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21586
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Počasí II

#13300 Nový příspěvek od ota »

Ráno bylo 17°C. Oproti včerejšku by lo tepleji. Včera jsem myslel, že si budu muset ráno vzít tryčko s rukávem. Docela to foukalo studený. Dneska to bylo o poznání lepší. Přez den krásně slunečno, teplo. Pracoval jsem celej den na sluníčku. Od oběda to pralo rovnou na mě. Nejdřív jsem si říkal, že si dojdu pro slunečník a dám si ho nad sebe. A pak to bylo v pohodě, bylo 26°C tak se to dalo. Nemám problém, že by mě to spálilo. Nevadí mi celej den na slunci. Občas mám akorát červenou hubu. Jinak jsem se nespálil od slunka roky. A můžu na něm bejt celej den. No krásné dny teď na práci venku ideální! 8)

Joe66
Příspěvky: 1577
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Počasí II

#13301 Nový příspěvek od Joe66 »

Co by som dal zeby bolo u nas 26 :smich: Poondatych 35 dnes na obed :pistol:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21586
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Počasí II

#13302 Nový příspěvek od ota »

Teď momentálně 28°C. Tavidlo vytavilo dva rámečky a pak jsem tam dal voští co jsem měl z medobraní odvíčkovávání rámečků. No to je bájo žluťonkej vosk! Natavilo to tak polovičku a už to netaví. Krásnej slunnej den! Uklidil jsem si v místnosti co děláme med. Vše poumýval, dal jsem dvě myčky. A po obědě jsem srovnal tu fůru štěpin co jsem měl tuhle na obrázku. Pěkně to šlo rovnat o štok vejš. Ještě tak půlkára se vleze do toho štosu. A pak přijde přikrejt linem na zimu.
Venku teplonko, na tílko. Teď jdu ještě s Haliusem nahoru za plot k Arýčkovi opravit řetěz u traktůrku. Všimnul jsem si, jak běhá po kolečkách, že tam cosi vždyky poskočí. Tak jsem se na to zaměřil a jeden článek je rozlisovanej čep. Tak to jdu vyndat a opravit. Když je na to takové ideální počasíčko! 8)

Tomas6
Příspěvky: 5768
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Počasí II

#13303 Nový příspěvek od Tomas6 »

Oto a co děláš s tím voskem? Kolik homtak od těch včel za tu sezonu je?
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21586
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Počasí II

#13304 Nový příspěvek od ota »

Letos ho bude víc. Protže bylo hodně rámečků pokurvených při medobraní. Jak byla medovice ztuhlá v rámečkách dost se jich zbortilo v medometu.
Ten vosk vytavím v slunečním tavidle. Ten s melizitózou musím tavit třeba 3x. Je v něm pořát to sladké. To se v tavidle při vícerém tavení oddělí.
Nejvíc vosku je právě z těch víček. Je to vlastně nevjíc čistej vosk. Z rámečku když vytavím, tak je maloučko.
Ten přetavenej vosk v zimě rozehřeju znova a přecedím přez jemné nerez sítko do takové formy asi 3 kg. Potom v těhle kostkách ho dovezu do obchodu pro včelaře. Tam si vyměním za mezistěny. Mezistěny jsou takové ,,šablony" co se vkládají včelkám do toho dřevěného rámečku a oni na tom pak postaví nové dílo, nové buňky pěkně podle toho vzoru co to má ta mezistěna.
Běžně za rok sezonu vytavím tak 3 až 4 ty kostky. Řekněme 2 kg od jednoho včelstva. Je to každou sezonu jné. Každou sezonu dám vystavět včelkám min 1/3 díla nového. Včelařím na 44 rámečcích u každého včelstva a tak postaví klidně 15 rámečků za sezonu. Třeba vloni bylo míň, protže když je největší stavební pud včelstva, tak kvetly ovocné stromy. A oni když mají velkej přísun sladiny, tak ji nacpou do těch novejch postavenejch rámečků a při medobraní se hodně jich poláme. Proto třeba uberu ve vkládání nových mezistěn. A pak když není tolik přísun sladiny lifruju jim to tam.

fikejz
Příspěvky: 6941
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Počasí II

#13305 Nový příspěvek od fikejz »

U nás dnes ráno bylo 19°C, dole ve městě 18 a teď je ještě 24. Přes den jsem nestihl kouknout kolik je, ale zima nebyla ;-) Trochu se v podvečer honili mraky, ale nic z toho nespadlo. Krásný letní den 8)
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“