Volný pokec - nemoderováno

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Tomas6
Příspěvky: 5768
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Volný pokec - nemoderováno

#2131 Nový příspěvek od Tomas6 »

No vlaštovku už tuhle šikovaly. Tak je možné že už jsou pryč
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

fikejz
Příspěvky: 6941
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Volný pokec - nemoderováno

#2132 Nový příspěvek od fikejz »

Vlaštovky jsou pryč a ostatní ptáci ráno normálně švitoří, ale jen brzo ráno než se pořádně rozední. To voni asi nadávají, že už zase svítá a musí vstávat, protože pak přes den už jsou ticho ;-)
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13892
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Volný pokec - nemoderováno

#2133 Nový příspěvek od Čárls »

No vstávám brzo ale taky nějak ten zpěv utichl ne jak v létě a to chodím ven už mezi 5-6 hodinou s Elfinnou na ranní špacír
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13892
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Volný pokec - nemoderováno

#2134 Nový příspěvek od Čárls »

Kluci :friends: je tu kovanej elektrikář Potřebuji poradit se schematem a případně nakreslit v pořádným programu abych měl dokumentaci Chceme dát tenhle tlakový spínač čerpadlo je na 400V a HRN je proti vypadku fáze aby čerpadlo nemohlo sepnout Dost často jak fouká se to u nas stane sousedi jsou .... nevyřezávají větve a pak jdou jen 2 faze
Bude tam tenhle spínač a nebo klasický pokud se neosvědčí https://www.cerpadlabezstarosti.cz/tlak ... -kabel-15m
Odborníci nesmějte se já to líp neumím nakreslit v tom co mám https://postlmg.cc/34yhhz5F
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

mastnacek
Příspěvky: 7973
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Volný pokec - nemoderováno

#2135 Nový příspěvek od mastnacek »

Vlastouvky se sikovaly minulou sobotu u nas. Hromadne chlastaly z bazenu. Ted jsem mimo domov a tady zadny nevidet. Hadam ze uz budou pryc.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21586
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Volný pokec - nemoderováno

#2136 Nový příspěvek od ota »

U nás s tím štěbetáním ptactva. Teď jsem poklízel venku piliny. Tak od 18:30 jiřiček mrak. Poletují si v určité výšce. Vcelku hejno. Asi už jsou zformovaný na odlet. Jinak v hnízdě ve štítě jsou ještě mladé ale už létají standart. V hnízdě u trámu z boku baráku to stejný. Teď navečer kolem 6 jiřiček nalítává na hnízdo. Takže až budou odlétat tak to zmáknou všechny. Někdy se stávalo, že tady mladé zůstaly a nezvládly odletět.
Neím jak to kde máte s vlaštovkama. Tady je vlaštovek opravdu hrstka. Co vím tady kolem domu tak asi jeden pár. Teď možná 2x vyseděly. Ale nejsou moc vidět. Ty mraky to jsou jiřičky. Těch tu je hejno. Myslím si, co lidi zrušili doma chlévy a přestavěli je na jiné prostory velmi se snížil počet vlaštovek tady u nás.

boleslav
Příspěvky: 131
Registrován: úte led 30, 2024 6:04 pm
Bydliště: HOŘICE

Re: Volný pokec - nemoderováno

#2137 Nový příspěvek od boleslav »

U nás jsem vlaštovku neviděl ani nepamatuji ,ale vrabčáků je hodně to vidím u slepic jak nasypu už to cétěj at si daj včera mě jeden vletěl do obývaku otevřeným oknem už byla skoro tma ven se mu nechtělo ,ale musel byl to nějaký mladas jak furt lítal tak se unavil až jsem ho normálně chytil.

boleslav
Příspěvky: 131
Registrován: úte led 30, 2024 6:04 pm
Bydliště: HOŘICE

Re: Volný pokec - nemoderováno

#2138 Nový příspěvek od boleslav »

Tak ted musím pochválit našeho pana premiéra zasadil se oto ,že by příští rok se jelo mistrovství světa motorek v Brně já jsem velký fanda snad jediná věc za kterou ho chválím ted byla 5 let pauza no stojí to hromadu peněz,ale stojí to za to .

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21586
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Volný pokec - nemoderováno

#2139 Nový příspěvek od ota »

Kdysi jsem o té velké ceně Brna četl. Je to hrozná investice. Kecal bych z hlavy, kolik to stojí. Ale nesmysl. Něco dá nějaké sdružení či jak se to jmenuje od těch motorek. Velkou část město Brno a velkou část stát. Je to všechno v milionech Korun.
Zase z mého pohledu nemotorkáře je to nesmyslná akce. Ale co už. Stejně jako tu vcera byl kámoš a honem, honem dělej musím k telce. Čumím na něj je to myslivec jako tele! Jako to je nějakej mysliveckej film či co? On kouká a ty nevíš co je dneska v telce? No já to moc nesleduju tak nevím. No přeci ,,mi" hrajem! Co to je že hrajem? No Sparta ne! A už letěl dom. No tak to je taky za mě zbytečná věc. Ale jo někdo to má rád.
Z jiného soudku, teď tu koukám na Zoom a je tam parádně udělanej dokument ,,ze života včely". Opravdu pěkně vysvětlené zpracované poučné a pěkně polopaticky. Super! To zase já můžu. Stojí to na to koukat.

mastnacek
Příspěvky: 7973
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Volný pokec - nemoderováno

#2140 Nový příspěvek od mastnacek »

Motosport je zhovadilost nejvetsiho kalibru. Matka priroda place, ze par posahancu lita pulku svyho zivota porad dokola. Atletika to je neco jiyho. Motorecky a autika uz dneska muzou zavodit na trenazerech. To bych jim i pofandil.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13892
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Volný pokec - nemoderováno

#2141 Nový příspěvek od Čárls »

No závody na motorkách Kdysi sem klukovi dělal pul mechanika vše co bylo potřeba vytočit Jezdi 125 měl MZetu a 300zatáček v Hořicích Tam jezdím každej rok na čumendu
Jo za mládí sme tam obdivovali na náměsti zahraniční motorky 600 obsah a vice Nejvic mě tam tenkrát zaujala motorka valce do boku a na každý straně 3 To si pamatuji jak sme ji očumovali ze všech stran Pak přišel fousatej papprda natočil klíčkem a ten zvuk To se nedá zapomenout :friends:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

boleslav
Příspěvky: 131
Registrován: úte led 30, 2024 6:04 pm
Bydliště: HOŘICE

Re: Volný pokec - nemoderováno

#2142 Nový příspěvek od boleslav »

Čárlsi tam jezdili 125 ccm Kolářové bráchové ted už jezdí myslím jednoho z nich syn Patrik nebo mám v tom už bordel,dělal jsem do motorek byl to můj koníček spoustu závodníků jsem znal osobně ze DVORA jezdil Jarda Valenta ten byl v mém věku z Hořic Šafránek,Bareš,Bíma,Podlipný,Hercík,Pecen,atd. podle pana Mastného je motosport zhovadilost ,ale každého baví něco jiného já třeba nemusím fotbal můžu říct honí se za kulatým nesmyslem .Dlouhou dobu jsem byl v AMK-v Hořicích a dělal pořadatele Hořických závodů po revoluci přišla jiná sestava a já už do toho nešel už jen pasivně.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21586
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Volný pokec - nemoderováno

#2143 Nový příspěvek od ota »

Čárlsi zase Jsi mě vytáhl zezadu z hlavy vzpomínku na motorky a dávné časy.
Kámoš vedle na frézce v nástrojárně měl kámoše a ten jezdil na motorce jakési rychlostní závody. Pamatuju se, jednou přivlekl do nástrojárny motor z toho jeho stroje. Půlka dílny se jala motor opravovat. Maník v káře pod motorem měl basu 12% piva a bokem 2l rumu. To nejednou bylo pomocníků! Motor rozebrali do šroubku. V možnostech nástrojárny bylo levou zadní zgenerálkovat celej motor od šroubku. Tedy se asi dva dni kutili na tom motoru. Maník se myslím 2x ještě otočil s károu s basou do ,,skleníku" dotankoval potřebné množství ,,paliva" pro žíznichtivé nástrojaře. Nějak ve čtvrtek byl motor vzadu u Mírka smontovanej na ponku, vyleštěnej připravenej na vsazení do rámu stroje. Bylo na čase, v sobotu byl v K. Hoře na hlavní ulici mumraj. Rychlostní závod! Maník vytáhl svého Nortona Eso s nagrémovanejma gumama, vyleštěným lakem a čerstvě sestaveným motorem. Nebyl moc zajetej. On to celou noc skládal a v pátek to projel. Paráda motor šel jak hodinky! No odjelo několik motórek a na start stoupnul Norton. Vtlačili jsme se v davu sledujících diváků do první řady, však to jel ,,náš kůň"! No to se ví ta ulice je tak kilometr dlouhá. Už si nepamatuju kolik se toho jelo. Jestli celá ulice, přesná délka, třeba 500m , nevím. No to se ví maník za ni vzal, musel ležet na nádrži, mašina by šla hned na zadní. No ,,voltů" to mělo kurva! Po odjetí skoro 4/5 useku rána jako prase! Z motoru hulán jako cyp! A hroznej herberk. Motor se kousnul a nějaké věci vyletěly bokem! Motor totál v piče! Olej zflákal pozorovatele v okolí. Tenkrát žádný mlíko nebylo, aby lidi nelezli do dráhy. Tak to byl asi jedinej závod motorek, kterého jsem se zůčastnil. :smich:
No klucí vždycky když náhodou najdu na youtubku nějaké podobné video, jak třeba závodníkovi vyletí motor z rámu, hned si na ten závod vzpomenu! :D

mastnacek
Příspěvky: 7973
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Volný pokec - nemoderováno

#2144 Nový příspěvek od mastnacek »

Boleslave cti pozorne, nez napises blbost.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13892
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Volný pokec - nemoderováno

#2145 Nový příspěvek od Čárls »

Boleslav a kdo myslíš že jim klukům Kolářovým točil ty jejich ptákovinky v 84 na soustruhu Co vejfuků se nastáčeli a dalši třeba vytočit 6levej na hřidelku aby se udělal vodník na chlazení Těch válců a pístů co sem se natočil a lapoval na soustruhu v přidružence a Jak sme zakládali SSM v83 na podzim aby dostali od JZD sponzoring Jo to bylo tenkrát pozdvižení Nikdo tam nechtěl a co by sme pro kluky neudělali aby to bylo To sem byl ještě mladej Berte to tak že do tý doby vše táhli z vlastní kapsy Na závody sem chodil solo a ne do depa tam si to Kluci už obhospodařovali sami Já byl jen druhotnej na výrobu co sami nevytočili na soustruhu
Jinak Patrik Kolářu syn Jirky pokračuje v závodění 8) Má motoopravnu ve Verdece a hrozně hodný kluk o motorkách ví snad vše
Oni tenkrát zajížděli mašiny směr přehrada a zpět tenkrát slušná silnice a okolo bez stromů to byla vždy čumenda a starej předseda Puhlovák nadával že je pracovní doba a držkoval jak pohan Jo tenkrat to šlo a Když kluci někde vyhráli to bylo slávy Jen vymejšlení loga byl voříšek ale nakonec to vyřešili už nevím jak
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Odpovědět

Zpět na „Putyka“