CO JSTE DNESKA DĚLALI III

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13397
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#18871 Nový příspěvek od Čárls »

Kdes byl na burze Kamarád od nás jezdí cca 100Km za hranice Párkrát sem na tý burze s ním byl vyjížděli jsme okolo 3 ráno a vraceli se až po 12 hodině
On je tak trochu kšeftař vozí klukum Pneu a zahradní trakturky docela si vybírá co a jak koupit zná se s těma prodejcema nekoupí kde co No ja tam tenkrát byl vždy jen na čumendu a spolujezdec aby si měl s kým popovídat při cestě :)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19330
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#18872 Nový příspěvek od Britt »

Já tam byl snad po 30 letech a zas tak moc se to nezměnilo. Čínské zboží, přebalené do pšonského obalu ( vercajk, nářadí a některé hadry ), ale dají se tam sehnat opravdu značkové věci a mnohem levněji než u nás. Zašel jsem na čumendu i do Biedronky a tam jsem valil bulvy. To, co se u nás prodává jako nejvyšší kvalita je tam jako póvl a tak kvalitní uzeniny u nás nikde oficiálně nekoupíš. To samé je s masem. Tak krásné maso jsem už dlouho neviděl.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21068
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#18873 Nový příspěvek od ota »

A Jardo co ty ,,rakvářský hřebíky" :D koupils? Kámoš vždycky valí tašku kartonů. Cosi povídal že jsou tam dost levnější. A on ,,slupne" krabku za den a někdy i dvě. Tak povídal, že dobré tam.
No celkově masné výrobky, nebo samotné maso odtamtud vždy bylo dobré. Babička vozívala a docela jsme to sežrali dome než se kdo rozkoukal! :smich: No však jsme doma samí masácí! :smich:

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19330
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#18874 Nový příspěvek od Britt »

Koupil. Ušetřil jsem na 8 kartonech 4,5 tisíce a není to žádné Ukrajinské seno.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Sadra17
Příspěvky: 6183
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#18875 Nový příspěvek od Sadra17 »

tak hlavně opatrně na celníky 8) ofiko můžeš jen těch 8 kartonů 8)
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19330
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#18876 Nový příspěvek od Britt »

Já vím, ale lidi to tam brali po bednách. :)
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13397
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#18877 Nový příspěvek od Čárls »

Běžně to převáží tak že jeden jede napřed a hlídá zda jsou celníci na hranici a jinak se to počítá na osobu v autě ne na auto ale záleží na celníkach jak jsou hodný ono zas 8 kartonů pokud nejsi jak muj děda máš na dost dlouho Ten hulil 60desátku denně
Jo poláci uměj vyrobit dobrý žrádýlko ale kdo tam má jezdit Stará nechce a mě se tam samotnýmu taky nechce a sme sami dva taky pokud je teplo to nemusí maso pokud nemáš autoledničku přežít ve zdraví. a hlavně maj to lacnější díky vládě Ne jak u nás a to je celý ten problém
Jinak na těch bazarech musí bejt člověk hoodně opatrnej a ne prachy či peněženku jen vzadu v kapse :smich: Na to mě kamoš hned upozorňoval když sme tam jeli poprvý ;-)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19330
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#18878 Nový příspěvek od Britt »

Hlídat si kapsy je pro mne samozřejmostí a nejen v polsku. Na burze v Chotusicích taky šmejdí kapsáři a většinou právě z polska.
Co se týká výběru kvality potravin, tak můžeme jen tiše závidět a ceny totéž. Uzená makrela bez hlavy, jednou taková co se prodávají u nás za 40kč, rybičky na 100 způsobů, zase do 50kč. Já si vybral šproty.

Obrázek
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

fikejz
Příspěvky: 6448
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#18879 Nový příspěvek od fikejz »

Jo nejen ryby mají luxusní. My dnes byli ráno od osmi hodin s mrňousky na plavání, ale před tím jsme ještě zajeli do Polska, mají otevřeno od šesti, na nákup. Drahá šla do Lidlu a já byl pro naftu u nás je za +-39 a tam i za 32! Po obědě jsem odpojil a dočistil sekačku od Dakru, připřáhl vozík, dělal takovou běžnou údržbu všeho možnýho a najednou je večer.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Tomas6
Příspěvky: 5515
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#18880 Nový příspěvek od Tomas6 »

Tady dneska přeprchalo pomalu celý den. Tak jsem si hrál se synem. No odpoledne po 15 hod přestalo, tak jsem šel ven na chvíli, nachystal auto s vozíkem na zítřejší cestu a začal jsem skládat konstrukci skleníku. Mám tak třetinu, budu potřebovat pomocníka, tak jestli se vrátím zítra nějak rozumně, tak budu pokračovat.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Sadra17
Příspěvky: 6183
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#18881 Nový příspěvek od Sadra17 »

Čárls píše: sob zář 23, 2023 4:47 pm hlavně maj to lacnější díky vládě Ne jak u nás a to je celý ten problém
jo je to super pro ted, ale v budounu za to těžce zaplatí :-/ :-/
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21068
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#18882 Nový příspěvek od ota »

Po obědě jsem se hrabal v honovi. Vymordoval jsem konečně podlahu v kabině. Nahlédl pod kabinu. A říkám si, mám se jebat s tím pod kabinou? Nebo se pustit do odstrojování kvůli sundání kabiny? Tak jsem vyndal ten hydraulickej přepínač pojezdu. A vůbec v něm ani trubkách co k němu vedou nebyl olej. Nachystal jsem si všude záchytný škopky, až povolím šroubení a ani kapka! No turva to je divné. No svítím baterkou po trubkách kde je k tomu čerpadlo. Hm kolem zpátečky do nádrže všede olej a marast. Tolik, že by se dal škrábat špachtlí. No jezdilo to v uhelných skladech a ta zpátečková tlustá hadice asi pouští a motexy málo těsní. Bylo rozhodnuto, kabina půjde dolů. Vše se pak napajcuje odmašťovadlem omeje wapkou a povyměňuje se co třeba. Snad se na to bez té kabiny kloudně dostanu. No a myslím, že to čerpadlo co posílá tlak do výkonové regulace nebude fungovat dobře. Proto hon nechce jet. Takže jsem si hrál s přípravou sundání kabiny. Bohužel na levé straně jsou oba čepy co drží kabinu totál zarezlí. Na pravé straně jsem je po přirvednutí vytáhl rukou. Takže zítra pokračování. Odpojit elektriku popsat ji. A pak zkusím vyvrtat a vyřezat závit do těch dvou čepů a reverzační kladivo a zkusit vytlouct je ven. Dneska jsem to všechno nastříkal rezojedem ve spreji.
Po kafíčku jsem vzal Halíčka na procházku. Cestou domů jsme potkali bývalého švagra a kecali jsme dobu. Byla skoro tma. Přišli jsme dom, poklidili vercajk kolem hona a chvilku do dílny. A pak šup dom.

hobr
Příspěvky: 3924
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#18883 Nový příspěvek od hobr »

Včera byl plodný den. S japončíkem jsem mulčoval, pak vzal druhého "kocoura" s radličkami. Poježděna všechna pole. :pohar:
Zítra ještě nějaké mulčování a bude hotovo (než se bude vyvážet hnůj a orat)...
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Sadra17
Příspěvky: 6183
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#18884 Nový příspěvek od Sadra17 »

Pustil jsem se do opravy komínu, no původní plán byl rozebrat 4-5 řad a znovu vyzdít, trochu se to zvrtlo a padla celá nadstřešní část :smich: :smich: no aspon to bude pořádně
malej traktorista v malým traktoru

Fizz
Příspěvky: 8153
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#18885 Nový příspěvek od Fizz »

Dneska jsem se hrabal v té vyjiskřovačce. Číňan je hovad, všecko volný, povolený. Pájený na dva chlupy z 20ti. Izolace kabelů je pružná jako z cementu atd. Ale zas jako polotovar dobry....

Už se těším až to prubnu i automatickým krmením vody.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Odpovědět

Zpět na „Putyka“