Rs-09 par dotazu

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
slamic
Příspěvky: 55
Registrován: úte čer 28, 2016 11:29 am
Bydliště: Kryry

Rs-09 par dotazu

#1 Nový příspěvek od slamic »

Ahoj kuci, no nechal jsem se ukecat a od známého jsem koupil nepojizdne ereso 2valec a druhého jsem k tomu dostal na nd kompletní. Na tom prvním je slozeny motor s tím že byl koupen jako po repasy. No hodil jsem ho na něj a motor nechytne. Tak jsem prostudoval návody a zde příspěvky na fóru a měl bych pár dotazů ohledně nastavení čerpadla. Jestli jsem pochopil správně :
Za 1: před instalací čerpadla musím nastavit rozvodova kola do roviny jak píší v příručce ? Je to tak
Za 2: pochopil jsem princip nastavení predvstriku alespoň doufám nasazení kapilary tocení motoru na rysku atd... Pokud zjistím ze je predvstrik špatný víc se v tom hrabat nebudu a seženu někoho kdo umí čerpadlo nastavit než abych udělal ještě větší bordel. Mám dvě tak zkusím obě. Ale dotaz je takový nemáte někdo fotku jak máte udelanou tu kapilaru ? Trubičku jsem koupil ale nevím jak ji správně upravit aby vše bylo jak má být.
A za 3: jak otestuji tesnost palivové soustavy jestli tam nelita vzduch ? Krom toho ze jsem všude vyměnil podložky tak nevím co můžu více dělat a jak zjistit kde je problém.
Za 4: vstriky jsou ok ty jsem nechal otestovat. Takže téma to není ale ani neblafne max pod plným plynem nějaká min snaha

Děkuji vím že těch diskuzi na toto téma je tu až až ale když nevíš zeptej se :-)

AlexTc
Příspěvky: 1418
Registrován: sob říj 25, 2008 2:45 pm
Bydliště: okr. Tachov

Re: Rs-09 par dotazu

#2 Nový příspěvek od AlexTc »

Odvzdušnil jsi vstřiky?

slamic
Příspěvky: 55
Registrován: úte čer 28, 2016 11:29 am
Bydliště: Kryry

Re: Rs-09 par dotazu

#3 Nový příspěvek od slamic »

No odvzdusnoval jsem dle příručky na dvou místech pomocí pumpicky je to správne?

AlexTc
Příspěvky: 1418
Registrován: sob říj 25, 2008 2:45 pm
Bydliště: okr. Tachov

Re: Rs-09 par dotazu

#4 Nový příspěvek od AlexTc »

Ne, tím jsi natáhnul naftu do čerpadla, teď trochu musíš povolit trubky na vstřikách. Dej plný plyn a začni startovat až začne jít z trubek nafta tak je dotáhni. A zkus to nastartovat. Co máš za motor ten starý dvouválec s dekompresem nebo ten novější stejný jako Multicar 22 nebo jako čtyřválec?

slamic
Příspěvky: 55
Registrován: úte čer 28, 2016 11:29 am
Bydliště: Kryry

Re: Rs-09 par dotazu

#5 Nový příspěvek od slamic »

Nevím jestli to poznas z fotky ale myslím že tam ta packa z na válci jako jsem viděl na you tube není. A k té montáží čerpadla ty kola musí být vždy v te označené poloze ze ano ? Nevím jestli to tak udělali. A ještě jeden dotaz když už tě tu mám, mám dvě traverzy s převodovkou jednu tu nejstarší a pak novější jak má více pacek u sloupku řízení a nevím případně jakou použít která bude pro provoz lepší, u té novější jsem koukal ze to teče kolem spojkoveho loziska ale to by asi nebyl takový problém ta starší je celá zrepasovana.

slamic
Příspěvky: 55
Registrován: úte čer 28, 2016 11:29 am
Bydliště: Kryry

Re: Rs-09 par dotazu

#6 Nový příspěvek od slamic »


AlexTc
Příspěvky: 1418
Registrován: sob říj 25, 2008 2:45 pm
Bydliště: okr. Tachov

Re: Rs-09 par dotazu

#7 Nový příspěvek od AlexTc »

Tohle vypadá na ten starší motor, u toho ti s čerpadlem neporadím. Jestli je jedna zrepasovaná tak bych šel do ní. Některé převodovky měly vypínání pojezdu, některý neměly vypínání hydr. čerpadla.

slamic
Příspěvky: 55
Registrován: úte čer 28, 2016 11:29 am
Bydliště: Kryry

Re: Rs-09 par dotazu

#8 Nový příspěvek od slamic »

No tvrdí zš je zrepasovana bohužel kromě toho ze jsou všude nové matky a šrouby moc toho nepoznam. A jak poznám jaká je jaká ? Ta starší má o dvě páky méně a místo toho má dvě mini packy vpravo na podlaze. S jednou se jen pootaci. Tak já počítám ze s tím odvzdusnenim je to všude stejně a s tím cerpadlem to bude asi taky podobně jakože to základní nastavení případně ta instalace čerpadla na motor. Jinak bych se ještě zeptal hodně se tu psalo ohledně podložek pod vstrikama a cerpadlem a to jsem nějak nepochopil.

AlexTc
Příspěvky: 1418
Registrován: sob říj 25, 2008 2:45 pm
Bydliště: okr. Tachov

Re: Rs-09 par dotazu

#9 Nový příspěvek od AlexTc »

Ty dvě páčky na podlaze je ovládání vývodových hřídelů . Stav převodovky takhle z venku asi moc nepoznáš. Jedině si s ní zkusit zatočit vyzkoušet všechny funkce. Sundat víko kouknout jak vypadá vevnitř. Změnou tloušťky podložky ve vstřiku ho seřizuješ na daný tlak. Tloušťka podložek pod čerpadlem určuje počátek vstřiku. Tady najdeš odkazy asi na veškerou literaturu co se k RS dá stahnout http://forumrs09.sodek.cz

slamic
Příspěvky: 55
Registrován: úte čer 28, 2016 11:29 am
Bydliště: Kryry

Re: Rs-09 par dotazu

#10 Nový příspěvek od slamic »

Jo to vsechno mám chlape. A nemohl by jsi n napsat jaké podložky mají být pod vstrikama a cerpadlem myslím velikost abych si ověřil ze tam dali správne?

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Rs-09 par dotazu

#11 Nový příspěvek od duchodce »

Nechci do toho zasahovat , ale pokud nejsi alespoň trochu od fochu tak první krok - stáhnout příručku ,druhý- sehnat nějakého staršího opraváře který ti poradí . Totiž tohle je specifické provedení a seřízení jednoho ovlivňuje druhé a stolici na které se to dá seřidit má málokdo.Mladí autmechanici a tím nechci urážet ,prostě to měli ve škole jako teorii, tohle neumí. Vyjímky jsou většinou ti kteří se zabývají veterány.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

slamic
Příspěvky: 55
Registrován: úte čer 28, 2016 11:29 am
Bydliště: Kryry

Re: Rs-09 par dotazu

#12 Nový příspěvek od slamic »

Ne to zasahujes dobře .... Ten motor dělali starý jezedaci ale pak mu to nejelo a zkoušeli to zprovoznit mladý kluci co tu dělají auta a to se právě bojím co vše tam pozměnili rozházeli. Bojím se ze uz tu palivovou soustavu nedám sám dohromady

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Rs-09 par dotazu

#13 Nový příspěvek od duchodce »

Člověk který se zabýval starýmí traktory - Z-25 který má podobně řešené čerpadlo /ale daleko přívětivější na seřízení/ by za pomoci příručky si s tím mohl poradit. Na netu je těch příruček víc postahuj si je všecky, někde některé údaje chybí nebo je to tam trochu jinak popsáno .
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

slamic
Příspěvky: 55
Registrován: úte čer 28, 2016 11:29 am
Bydliště: Kryry

Re: Rs-09 par dotazu

#14 Nový příspěvek od slamic »

Tak jsem nad tím strávil den, a k ničemu, dal jsem do kupy elektriku zhaveni jede jako blázen vše pretesnil vyměnil filtry odvzdusnil a nic, do čerpadla nafta de ale dál do vstriku ani kapka.

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Rs-09 par dotazu

#15 Nový příspěvek od duchodce »

Sundej kryt válců /sací kanály/- pokud ho nemáš, a zjisti jestli při pohybu plynového pedálu se pohybuje tyčka která vede do čerpadla ovládá ji ten talířek od plynového pedálu. Musíš ale odhrnout tu gumovou průchodku mezi stěnou a vývod pro tu tyčku .Za tu tyčku tahá pero a ne přímo tyčka na které je ten talířek. Pokud je čerpadlo přirezlé tak se tyčka nepohybuje a nejde přidat nafta . Dál , pokud si stáhneš schema naftové soustavy , tak jsou tam dva přetlakové ventilky. Jsou v těch průtokových šroubech. Profouknout a zjistit zda nejsou prasklé -shnilé- pružinky co přidržují kuličky v sedlech . Samotné odvzdušnění - jít šroub po šroubu až k čerpadlu , teprve potom samotné čerpadlo . Pokud je vše v pořádku musí se při ručním rychlejším čerpání ozvat takové povrzávání právě těch přetlakových ventilků.
A ještě jedna zrada , měl jsem ji napsat první - ta ruční pumpička často přisává vzduch a ten se usadí ve formě bublin v čerpadle,nahraď výtlak z čerpadla kusem průhledné hadice. Lumpárna je v tom že podávací čerpadlo hnané motorem to nedělá a do doby než zasáhnem do palivové soustavy je vše v pořádku. Ale ručně to potom nejde odvzdušnit. A ještě něco , sání- nepromáčklá hadice, nafta v té výšce připojení k čerpadlu musí bohatě vytékat v sání nesmí nic vadit , jinak to přisává vzduch .
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - ostatní“