SKLÍZECÍ MLÁTIČKY FORTSCHRITT

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Chudej farmar
Příspěvky: 875
Registrován: čtv črc 05, 2007 10:42 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: SKLÍZECÍ MLÁTIČKY FORTSCHRITT

#121 Nový příspěvek od Chudej farmar »

Johny1490 píše:
E512: Pojezdový variátor když se posere, je to lepení s nejistým výsledkem nebo vůči hodnotě mlátičky nehorázná investice - dost lidí jezdí bez pojezdového variátoru . Díly sehnat je střelba, buď polácký bláto na týden nebo německý originál za podstatně vyšší cenu(http://www.agrozetshop.cz/exec/search.a ... e=Fulltext). Pokud 512ku kupovat, tak jedině pokud člověk ví, do čeho jde, pokud ne, tak samozřejmě zjistit stav motoru(klepání, úniky provozních kapalin za tepla), pustit mlátičku a dát plný plyn, zda něco nepíská, nemlátí, nehučí víc než je zdrávo. Zkusit v jakém stavu je "korčák" (vynášecí deska), rošty ve vytřásadlech, kabinu raději novější typ, zkusit řízení, vůle zadní nápravy, stav pojezdové spojky, stav plochého řemenu pohonu mlátičky, stav pojezdových řemenů, unašeče variátoru mlátícího bubnu , funkčnost převodovky, funkčnost pojezdového variátoru, stav žacího stolu - házení průběžného dopravníku (šnek) + pohony, stav předních, popřípadě zadních pneumatik, ty brzdy no a pak vybrat ten nejlepší. Ale pokud tu mlátičku vyloženě akutně nepotřebuješ, radši bych ji být tebou nekupoval, jinak solidní E512 minimálně 2000€.
Práve to som hovoril že pokial najdem niekde nejaki solidny a bude všecko relatívne v pohode tak do toho pojdem ale inač sa nato vyserem to je jasne že to nemá význam.

Co ten variator pojazdový a mlatačkoví viem ich obidva pri obhliadke stroja skontrolovat či funguju spravne?



A ešte by ma zajimalo jak náročne a zdlhave je zhodit/nahodit žacie a čo všecko sa odpája??

Diki hoši za rady 8) všecko je zatím iba v hlave uvidiíme čo bude :zapomel:
hele pokud jsi v tom nikdy nesedel tak tezko neco poznas a z internetu rady vis jak to je.. zkus se poptat po známích nebo pribuzných jestli s tim nekdo nekdy nejezdil aspon jednu sezonu nebo na 514 protoze ten clovek bude vedet, takle muzes akorat paradne naletet nebo si koupis masinu ze ktery budes nestastny a jen do toho budes sypat penize aby ti to poseklo aspon 15ha (nevim kolik s tim planujes makat... ) kdyz jsem sel kupovat TXko tak jsem mel sebou taky kluka co na tom jezdil...

je to stejny jako kdybych ja si sel kupovat letadlo :-D to by se neodlepilo ani od zeme :smich:
Studoval jsem fakt rád miloval jsem Suchdol CZU - Holky, chlast, pohoda :-) ted uz jen práce ale dělám jako jeden z mála to co me baví :-)

5 traktorů, 170ha, 40ks dobytka... vše v podstatě dělám sám :-)

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: SKLÍZECÍ MLÁTIČKY FORTSCHRITT

#122 Nový příspěvek od Johny1490 »

hele pokud jsi v tom nikdy nesedel tak tezko neco poznas a z internetu rady vis jak to je.. zkus se poptat po známích nebo pribuzných jestli s tim nekdo nekdy nejezdil aspon jednu sezonu nebo na 514 protoze ten clovek bude vedet, takle muzes akorat paradne naletet nebo si koupis masinu ze ktery budes nestastny a jen do toho budes sypat penize aby ti to poseklo aspon 15ha (nevim kolik s tim planujes makat... ) kdyz jsem sel kupovat TXko tak jsem mel sebou taky kluka co na tom jezdil...

je to stejny jako kdybych ja si sel kupovat letadlo :-D to by se neodlepilo ani od zeme
Neboj mam človeka ktorí stim jazdil na drustve dlhé roky a ma aj doma jeden takže ten by ke kúpe išiel somnou to je jasne. Ale dobrých rád neni nikdy dost človek si na všecko beztak nespomene 8)

jano
Příspěvky: 1038
Registrován: ned črc 08, 2007 9:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: SKLÍZECÍ MLÁTIČKY FORTSCHRITT

#123 Nový příspěvek od jano »

No ono to chce super odvahu :-/ Ten rostelmaš je super delo a vytre prdel všetkým strojom z tej doby (1995). ale také západné stroje sú ďaleko drahšie (z tej doby) a súčiastky tiež nie sú lacné. Majiteľ ma moc nepresvedčil, kombajn som jeho nevidel... No ale kombajn E 512, čo sa nevyrába takmer 40 rokov? Svet pokročil, stroje už vydržia menej... :shock: Ak musíš odpájať val je jedno čí 4m alebo 6m. 10t€ neni málo, ale už máš moderný kombajn síce z východu, ale opravíš si sám, žiadne kalibrácie a iné veci o ničom čo hodne stoja a v podstate nič nerieša. Neviem prečo ho predáva, možno sú tam iné závažné technické problémy..., samozrejme sa nechválil..., možno chcel kúpiť aj ten za 3500€. No ale cena bola taká, že aj z Lotišska reagovali. No a na Ukrajine je cena zvyčajne vyššia ako za Class a pod. v tej triede. No asi vedia prečo :) -

Uživatelský avatar
CBS
Příspěvky: 2351
Registrován: pon úno 16, 2009 1:37 pm
Bydliště: Levice

Re: SKLÍZECÍ MLÁTIČKY FORTSCHRITT

#124 Nový příspěvek od CBS »

Spotrebu som možno trochu prestrelil, ale vlani nám tak vyšla aj zo slnečnicami. Ale 20l mi príde celkom dosť. Keď sa kosievali hektáre, vzduchoví filter sa čistil každý druhý deň, na kabíne tiež, chladič podla potrety ako sa pohybovala teplota motora, ale bežne stačilo raz do týždňa, pár krát sa stalo, že sa nezatvorili dole dvierka a teplomer na konci dňa bol už na konci modrého políčka.
Odkedy máme 512 raz bol rozobratý motor, z nejakého dôvodu vypadli axiálne ložiská a skončilo to zlomenou kľukou a prasknutým blokom. okrem toho sa asi 2x opravovala vodná pumpa. Mláťačkový variátor sme raz rozoberasli, vtedi sa menili unášače, ale kolega ho rozoberá každú druhú sezónu. Na pojazdovom sa 2x menili ložiská a raz aj s hriadeľou a asi 2x sa menili manžety na piestikoch. Spojku sme rozoberali niekoľko krát, keď do nej naprší, a kombajn pár dní stojí, zvykne sa prilepiť lamela. V kabíne sa to dá vydržať, ak sa trocha utesní molitanom a podlahovou gumou, na ventilátor treba namontovať na sanie filter a ťiež ho aspoň každý druhý deň čistiť.
Zakladaniue žacieho stola trvá dvom zohratým ľuďom asi 3/4 hodinu, treba si nato nájsť rovnú plochu. Sitá, horné je nastaviteľné, dolné sa mení.

Uživatelský avatar
Miro
Příspěvky: 209
Registrován: úte říj 21, 2008 12:36 pm
Bydliště: Myjava
Kontaktovat uživatele:

Re: SKLÍZECÍ MLÁTIČKY FORTSCHRITT

#125 Nový příspěvek od Miro »

pre Chudeja - posledné TXka sa poznajú na pohlad podľa nálepky s označením, býva čierna a modrá, podľa roku, podobná ako majú CXká. Lišta čierny kryt motáka a centrálna rychlospojka. Na FW sa dajú nájsť medzi fotkama aj v česku alebo u nás.
Motor Iveco to má na kryte ventilov aj napísané "Iveco Aifo"a je ryhovaný, Ford má kryt hlavy hladký.

DONa prirovnávať k modernému niečomu chce hodne fantázie :nene: konkrétne s ním som býval na jednej roli a teda nič moc. Spotreba okolo 300 denne, pripínanie lišty tak polhodina, bez rukavíc bez šance, vozíkom hladať jamu pre koleso, drtič skladať hore, dole zo zdvižkou.... :shock: meranie hektárov nijaké...komín dočiahne tak nad autovlek, vyšší náves nemôže voziť, komfort v tej budke podobný ako v 516tke, akurát tá klima....a výkonovo mega alebo môj oblúbený masejko :) mu to vysvetlí každý krát. Sranda bola keď sa deklarovaná 6 metrová lišta zmerala metrom a 40 centi chýbalo :jazyk: Cenu neriešim, v žatve je stále lepší drahý diel v ten deň, alebo do 24 hodín ako trojdňový prestoj :hm:

A tej spotrebe 512tky, vykúri denne tak 80 až 100 litrov maximálne a spraví 6-8 ha orientačne podľa podmienok, tak si to prepočítajte.

Uživatelský avatar
Chudej farmar
Příspěvky: 875
Registrován: čtv črc 05, 2007 10:42 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: SKLÍZECÍ MLÁTIČKY FORTSCHRITT

#126 Nový příspěvek od Chudej farmar »

Miro píše:pre Chudeja - posledné TXka sa poznajú na pohlad podľa nálepky s označením, býva čierna a modrá, podľa roku, podobná ako majú CXká. Lišta čierny kryt motáka a centrálna rychlospojka. Na FW sa dajú nájsť medzi fotkama aj v česku alebo u nás.
Motor Iveco to má na kryte ventilov aj napísané "Iveco Aifo"a je ryhovaný, Ford má kryt hlavy hladký.

DONa prirovnávať k modernému niečomu chce hodne fantázie :nene: konkrétne s ním som býval na jednej roli a teda nič moc. Spotreba okolo 300 denne, pripínanie lišty tak polhodina, bez rukavíc bez šance, vozíkom hladať jamu pre koleso, drtič skladať hore, dole zo zdvižkou.... :shock: meranie hektárov nijaké...komín dočiahne tak nad autovlek, vyšší náves nemôže voziť, komfort v tej budke podobný ako v 516tke, akurát tá klima....a výkonovo mega alebo môj oblúbený masejko :) mu to vysvetlí každý krát. Sranda bola keď sa deklarovaná 6 metrová lišta zmerala metrom a 40 centi chýbalo :jazyk: Cenu neriešim, v žatve je stále lepší drahý diel v ten deň, alebo do 24 hodín ako trojdňový prestoj :hm:

A tej spotrebe 512tky, vykúri denne tak 80 až 100 litrov maximálne a spraví 6-8 ha orientačne podľa podmienok, tak si to prepočítajte.
miro nemyslel jsi uz CSXo? ty mivali tusím oznaceni 660 jako tx66 a nebo 680. chvilku to taky vyrabel case v cerveny barve ale bylo to tozny.

jak pise miro cenu nahradních dilu neresim ted potrebuju a ted tu proste bude... ale ceny me prekvapily, nevim jak je to u jinech ale letos kdyz mi odesel v repce hlavni mlatickovej remen (na variatoru) tak jsem ho mel za 2h na poli a stal 5000kč (cca uz si to presne nepamatuju mozna jsem to tu nekde psal..) a v soboptu vecer mi klenul alternator (bezva vec protoze ta mrcha plna eletriky jede asi tak 15 min nez vycuca baterky :-((( no a v nedeli v poledne jsem ho mel na stole za 9tis kč.... takže mi to zas nepřijde tak strasny ty ceny... ;-)
Studoval jsem fakt rád miloval jsem Suchdol CZU - Holky, chlast, pohoda :-) ted uz jen práce ale dělám jako jeden z mála to co me baví :-)

5 traktorů, 170ha, 40ks dobytka... vše v podstatě dělám sám :-)

jano
Příspěvky: 1038
Registrován: ned črc 08, 2007 9:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: SKLÍZECÍ MLÁTIČKY FORTSCHRITT

#127 Nový příspěvek od jano »

Miro píše:
DONa prirovnávať k modernému niečomu chce hodne fantázie :nene: konkrétne s ním som býval na jednej roli a teda nič moc. Spotreba okolo 300 denne, pripínanie lišty tak polhodina, bez rukavíc bez šance, vozíkom hladať jamu pre koleso, drtič skladať hore, dole zo zdvižkou.... :shock: meranie hektárov nijaké...komín dočiahne tak nad autovlek, vyšší náves nemôže voziť, komfort v tej budke podobný ako v 516tke, akurát tá klima.....
A to Ty nemáš GPS? A chceš vyprávať o modernom kombajni? A podľa čoho zakladáš záhony? A žacie si premeraj, najmenšie je cez 6m, ale nevidím potrebu užívať širššie...
Samozrejme model 2013 u hociakej firmy či je to Rostelmaš alebo Inýje už zásadne inde ako 1995! Enem je rozdiel o nom básniť alebo ho mať doma...

Uživatelský avatar
Miro
Příspěvky: 209
Registrován: úte říj 21, 2008 12:36 pm
Bydliště: Myjava
Kontaktovat uživatele:

Re: SKLÍZECÍ MLÁTIČKY FORTSCHRITT

#128 Nový příspěvek od Miro »

prvé chudejovi - nene cs je niečo iné, na inom základe. námatkovo prvý odkaz čo vyplul google
http://simtractor.fr/forum/viewtopic.ph ... c6178643e9
to je posledný model

a pre jana - nepochopil si kam mierim. Narážka na lištu bola kvôli tomu, že pár rokov to bolo prezentované ako 6 m lišta,k tomu sa nastavil samodomo počítač a pri zúčtovaní lietali hektáre hore dole.....vieš kam mierim. nebola to chyba kombajna. Darmo sa tu budeme dohadovať, už vtedy bola technika niekde inde a vhodnosť použitia bola silne odmedzená, viem že raz keď sa niečo drtilo a niečo nie tak bol radšej odstavený, proste to nemalo zmysel sa s tým lopotit denne hore dole. Presne tak to bolo pri presunoch, vozíkovať 3-4x denne - neskutočná drina. Repkové adapéry neboli.
Viem že na to pozeráš cez cenovku, za takú cenu je to OK, na domáce použitie, ale zrovnával by som ho k 516/ 517tkam, kam výkonovo aj cenovo dnes patrí.
A pre srandu - gps modul mi bol ponúkaný vlani aj s monitorom za 1/4 ceny, skladový kus. odmietol som. Dôvod - na používanie je nutné byť v skupine rovnako vybavenými a nastavenými mašinami. Inak to nemá význam v službách, jeden prejde krivo a je to v háji, to samé s počítaním výmery. :-/

premo
Příspěvky: 194
Registrován: stř bře 25, 2009 5:45 pm
Bydliště: ostrava

Re: SKLÍZECÍ MLÁTIČKY FORTSCHRITT

#129 Nový příspěvek od premo »

pro Johny1490:rozdíly mezi 514a512 :514má lepší pohon kosy přes šavle není tak problém vlchčí obilí nebo pýr,vytahování přiháněče na hydrauliku z kabiny,pohon lišty řemenem 512řetězem,jiné lišty na šikmém dopravníku ,pohon mlátičky troják řemen místo plochého na 512 a řekl bych že to je ten nejdůležitější rozdíl buben pak sežere vše,dále větší zásobník ,výsipník ovládaný hydraulikou z kabiny,lepší širší zadní nápravu,větší plochu sít a trochu lepší kabinu .Jinak nahození lišty na 512 max do 10minut jenom zapojíš hydrauliku lišty a pohon lišty ,mě to časově vychází stejně jestli na 514ce nebo teď na JD musíš se naučit akorát dobře si najet při nabírání lišty z vozíku.

jano
Příspěvky: 1038
Registrován: ned črc 08, 2007 9:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: SKLÍZECÍ MLÁTIČKY FORTSCHRITT

#130 Nový příspěvek od jano »

Miro píše:p

DONa prirovnávať k modernému niečomu chce hodne fantázie :nene: konkrétne s ním som býval na jednej roli a teda nič moc. Spotreba okolo 300 denne, pripínanie lišty tak polhodina, bez rukavíc bez šance, vozíkom hladať jamu pre koleso, drtič skladať hore, dole zo zdvižkou.... :shock: meranie hektárov nijaké...komín dočiahne tak nad autovlek, vyšší náves nemôže voziť, komfort v tej budke podobný ako v 516tke, akurát tá klima....a výkonovo mega alebo môj oblúbený masejko :) mu to vysvetlí každý krát. Sranda bola keď sa deklarovaná 6 metrová lišta zmerala metrom a 40 centi chýbalo :jazyk: Cenu neriešim, v žatve je stále lepší drahý diel v ten deň, alebo do 24 hodín ako trojdňový prestoj :hm:

.
V susedstve majú cca 5 ročného Deutza a nadbehy z fošien pre odpojenie valu vozia slále zo sebou. Na služby nechodia, nestíhajú ani svoje a občas pri ňom treba aj žeriav, no na čo tam ho treba utajujú. drtič na DONe je posuvný, takže neviem prečo ho dávali dolu a späť...
Meranie hektárov na kombajne je vždy kameňom sváru, jedine cez GPS a z možným grafickým výstupom, kde je jasné prekrytie i úvrate. Hektárometre vždy ukážu viac ako má parcela a platí sa za parcelu...
Nuž a ND je kapitola sama o sebe, poznám prípad, že za alternátor chceli 200, slovom dvestotisíc Sk. Alebo diel nedokázali dodať a kombajn vrátili leasingovke...

Uživatelský avatar
Miro
Příspěvky: 209
Registrován: úte říj 21, 2008 12:36 pm
Bydliště: Myjava
Kontaktovat uživatele:

Re: SKLÍZECÍ MLÁTIČKY FORTSCHRITT

#131 Nový příspěvek od Miro »

Tvojich susedov nepoznám, ja si myslím že je tam problém medzi volantom a sedačkou, DF má zdvih lišty cez meter, ak už toto nestačí tak fakt neviem.......snád len naštudovať v manuále čo je to elektrický a mechanický doraz a ako sa ovláda.
Altík za dve kilá, no čest práci, díler asi nejaký "dobrý oddíl", dnes je taká konkurencia že je taká cenovka nonsens.
Však vy na to všetko prídete ako čo funguje a čo ako kedy prečo treba spraviť. 8) Len tomu daj trochu času ;-)

4011-6945 TURBO
Příspěvky: 61
Registrován: úte úno 22, 2011 2:19 pm
Bydliště: levice

Re: SKLÍZECÍ MLÁTIČKY FORTSCHRITT

#132 Nový příspěvek od 4011-6945 TURBO »

Zdravíčko všetkým!! všímam že som neni jediný nadšenec 512stiek,toto bola moja druhá sezóna na e-512.Som spokojný s týmto strojom ,ide bez väčších porúch ,nestál ani raz cez žatvu ked mal mlátiť.Je mnoho vecí prerobených ako napríklad ,nemá prevodovku ani variator ale hydrostatický pohon z rezačky toron,prerobený kosohon ako má 514 ,mláťačkový remeň má ako 514,drvič slamy,výsypník sa otvára hydraulicky z kabíny,tento rok sme dokúpili aj kukuričnú výbavu.Jediný problém je ten nešťastný ifácky motor,pod 10 stupnov problém naštartovať a podobné . Ale chcel by som radu ,kde sa dá zohnať nejaký schopný hektáromer,ktorý sa dá prispôsobiť do 512ky. ďakujem za rady prajem bezporuchové hektáre :)
Přílohy
IMAG0086.jpg

jano
Příspěvky: 1038
Registrován: ned črc 08, 2007 9:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: SKLÍZECÍ MLÁTIČKY FORTSCHRITT

#133 Nový příspěvek od jano »

hektáromer nahradíš GPS om, ten má zásadne iné možnosti a meranie je presné

4011-6945 TURBO
Příspěvky: 61
Registrován: úte úno 22, 2011 2:19 pm
Bydliště: levice

Re: SKLÍZECÍ MLÁTIČKY FORTSCHRITT

#134 Nový příspěvek od 4011-6945 TURBO »

no hej ,ale čo by ma vyšlo také gps ??? ide o to že my v podstate službárčíme ,na menších výmerách a stále behať so siahou už je fakt na zbláznenie lebo dosť klamú niektorý ludia

jano
Příspěvky: 1038
Registrován: ned črc 08, 2007 9:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: SKLÍZECÍ MLÁTIČKY FORTSCHRITT

#135 Nový příspěvek od jano »

GPS je stroj presný, a ak ho dokážeš ovládať, spraví Ti mapu rovno do Googleerth, vyhotoví protokol o ploche. Hektáromer je len akože, žiadny hodnoverný výstup, iba hrubé veľmi subjektívne ovplyvniteľné meranie. Ale hlavne, po vykosení prvého záhonu, navedie na hoci ktorý k nemu rovnobežný, takže nevzniknú kliny, švihle a iné zbytočné prejazdy.
No a cena - asi toľko čo E512 :)
Guide 250 sa predáva cca 1500€. Lacný špás to nie je, ale kto ho používa nemusí prežívať bruchabôl pri kontrole deklarovaných plôch pre APA (PPA).

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - ostatní“