Koupě nového malotraktoru, Šálek nebo jiné značky?

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15817
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Koupě nového malotraktoru, Šálek nebo jiné značky?

#31 Nový příspěvek od oco13 »

Názor zase z opačnej strany - traktorov prešlo cezo mňa neúrekom a na každom som si našiel vždy niečo dobré na čo rád spomínám. Len musím súhlasiť s Hobrom, každá výhoda má za sebou nejaké ALE. :zapomel: Pri japoncoch a čeláku som bol s chlapíkom vo firme čo sa živí opravami japoncov. Presvedčil ma, že KAŽDÝ JEDEN japonec s čelákom skonči v oprave s generalkou prednej nápravy. Jeden skôr iný neskôr ale umrie na to každý lebo japonci nikdy nerátali s našim použitím. Mám už druhý čelák a kedže sa práve bojím o prednú nápravu tak aj tak velkú časť jeho roboty robím vidlami na zadku alebo lopatou v trojbode. :-/ Ďalšia vec nad ktoru asi nikto nerozmýšla je o kolko natiahne traktor samotný čelák bez lopaty. Ak má niekto stiesnené priestoty tak sa potom kope do hlavy. Už tisíckrát som si vravel že pustím Shibu z domu :'( len ona je tak dobrý traktor že to sa proste nedá. :pohlavek: A tak pri každej robote okolo domu krútim hlavou dopredu dozadu aby som nič netrafil, len obyčajné cúvnutie do dvora znamená pre mňa dva x zdvihnúť a dva x spustiť čelák. :-/
Tu sa to až tak neprezentuje, ale na FB vidím každý týždeň dolámané reduktory alebo vytrhané uchytenia tretieho bodu - ano aj to spôsobí čelák ak si narvete niečo fest ťažké ako protiváhu.
Za mňa čelák určite ano, ale ak si zrátam sumy, tak SHiba mohla mať kamaráta nakladača a čelák by vobec nepotrebovala. :chytry:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15817
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Koupě nového malotraktoru, Šálek nebo jiné značky?

#32 Nový příspěvek od oco13 »

Chcel som doplniť do pôvodnej odpovedi ale už mi to nejde
V zadaní témy je spomenutý Šálek - čo má lepšie Vinea? Cabrio? Vega ? oproti jazdeným japoncom???? Neriešte legislatívu, lebo tú máme každý v sebe , ani auto nejazdí na papiere. Teraz sa na FB vynoril Yukon za 12 tisíc ojro - akú má napríklad ten výhodu oproti japoncovi za 6 tisíc :-/ :-/ :hm:

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3616
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Koupě nového malotraktoru, Šálek nebo jiné značky?

#33 Nový příspěvek od ladiki »

Oco...s tím čelákem. Problém je jinde. Každé tady tyto rádoby čeláky absolutně nejsou v souladu s traktorem. Ať už jde o způsoby podvázání, umístění těžiště a nakonec předimenzovaný výkon hydraulických válců=přemrštěná nosnost. Traktory jsou pořád stejné, ať už pro japan, evropu či usa. Přední nápravy jsou také stejné. Když vezmu příklad USA/Canadu, kde se traktory kupují prakticky jen s origo čeláky, tak problém s praskajícíma nápravama nemají...Amíci se to snaží obejít zvednutím tlaku na pojišťováku, ale i tak si pomůžou s celkovou nosností lopaty jen trochu.

Do toho si přidej českou mentalitu, kdy žádný náklad není dost těžký, aby to přeci můj traktor neuzvedl :321: Výsledky jsou čím dál více vidět na polámaných strojích....Za mě, není problém s traktory, ale hlavní problém je mezi sedačkou a volantem ve spojení s jakýmsi svařencem, kterému se říká čelní nakladač :pistol: :ano:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15817
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Koupě nového malotraktoru, Šálek nebo jiné značky?

#34 Nový příspěvek od oco13 »

ladiki píše: stř úno 14, 2024 12:56 pm Oco...s tím čelákem. Problém je jinde.
A týmto plne súhlasím , na mne je to vidieť najlepšie
Takto som začínal Obrázek
A takto som na tom teraz Obrázek , doslova vážim každý náklad a ak váha ukáže viac ako 300kg tak ide dozadu na vidly. Obrázek
Napriek všetkému mám z toho blbý pocit a ak došetrím na nakladač, tak čelák aj keď zo stratou predám. :-/ :-/ :'(
Ešte dám do pozornosti že vzadu nemám žiadne závažie, práve z ohladu na prednú nápravu. :typek:
Edit: mám original japonca nakladač , chyteného a podviazaného tak kam to konštruktér naplanoval a ani tlak som nezdvíhal ale ak by som nikde s tým zaprel tak buď prevráti traktor alebo ohne výložník. :-/
Zadné vidly už idem rovnať tretí krát za dva mesiace. :pohlavek:

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3616
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Koupě nového malotraktoru, Šálek nebo jiné značky?

#35 Nový příspěvek od ladiki »

dovolím si říct, že nemáš origo nakladač....
V japonsku se těmi nakladači specializuje tato firma...a vypadá to takto...Mrkni na to podvázání.... ;-)
https://www.keletagro.com/en/compact-tr ... rontloader

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15817
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Koupě nového malotraktoru, Šálek nebo jiné značky?

#36 Nový příspěvek od oco13 »

ladiki píše: stř úno 14, 2024 1:30 pm dovolím si říct, že nemáš origo nakladač...
Tak v mojom presvedčení ma drží toto
Obrázek Obrázek
A tiež to že nakladač som osobne demontoval z Miciny na ktorej bol veky vekov.
Leda že by sa aj štítky falšovali, ale zahryznuté šrouby nesfalšujejš :typek:
Moja poznamka vo vysledku mala byť ale o inom :hm: Čiže mám už druhý nakladač a nie je to to čo som si vysníval. Takže pozor na prvý dojem. Asi tak nejako som to chcel povedať.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3616
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Koupě nového malotraktoru, Šálek nebo jiné značky?

#37 Nový příspěvek od ladiki »

No já teda oproti fotu z keletagro vidím spoustu rozdílů......sice máš štítek, ale to neznamená, že je pro shibu...už to dvojí lakování je divné....
Ale je to jedno, už, aby bylo jaro :friends:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15817
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Koupě nového malotraktoru, Šálek nebo jiné značky?

#38 Nový příspěvek od oco13 »

Nie je pre Shibu :tyty: , je to univerzalny nakladač z tej japonskej fabriky, veď som aj písal, že som ho dával dolu z Miciny. A dvojité lakovanie (trojité, lebo celkom dolu je ešte čierna) to je zase moja robota, že raz to spravím. :pohlavek: Tiež pôvodne nemal eurouchyt - zase moj výmysel a nakoniec som ešte menil rozvadzač za europsky, pretože som chcel tretiu funkciu (a to bol kua porod - drahý). Všetky hadice mám teda spravené s jednou stranou v palcoch a druhou v mm. :pistol: Ešte ma čaká montáž kamery. :zapomel:
Edit.: my sme sa asi zle pochopili :friends: pojmom original japonský som myslel krajinu pôvodu, nie výrobcu stroja :-/


Ale vrátim tému nazad k Šálkovi a zopakujem otázku pre ktorú som sem vlastne nakukol

Čo také má MTčko, Yukon, Vinea,Cabrio,Vega lepšie oproti japoncom, že je to hodné dvojnásobnej ceny, ako už na bazoši lietajú?? Alebo vyrovná sa TKčko japoncovi rovnakej hmotnosti a výkonu vo funkciach a parametroch ak sa ich cenu skoro vyrovnávajú???

Zetor15
Příspěvky: 882
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Koupě nového malotraktoru, Šálek nebo jiné značky?

#39 Nový příspěvek od Zetor15 »

Z meho pohledu cenu drzi jen to ze nekteri si porad mysli ze pokud je to z cr pripadne blizke evropy tak je to jista zaruka pripadneho zajisteni servisu a dodani dilu. A druha vec jsou spz coz je docela problem japoncu v CR Taky pokud se objevy nejaky japonec na znackach v cr tak je jeho cena o poznani vedsi nez treba stejneho i v lepsim stavu ale bez spz. Ostatne to byl pred lety i muj duvod proc jsem nekoupil japonce byt se me hodne libil i cena byla celkem slusna,ale nemel spz a to po silnici jedu 2x do roka.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15817
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Koupě nového malotraktoru, Šálek nebo jiné značky?

#40 Nový příspěvek od oco13 »

Tú špz som čakal, ale dvojnásobok ?? Navyše na Slovensku už zase dostaneš na značky asi všetko a tie pomery cien čerpám práve zo slovenského Bazoša. Už ma to ani nebaví dávať do rubriky ludia sa zbláznili, lebo by z toho bola rubrika - Drbe už všetkým. :vysmech: Domadel za 7 - 10tisíc alebo celkom bežne TK za 5 - 6 tisíc, teraz Yukon za 12 :jazyk:
Len namatkou https://dom.bazos.sk/inzerat/161326957/ ... or-mt8.php za to som mal 25Hp japonca aj s rotavátorom a dovozom až domov.

Zetor15
Příspěvky: 882
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Koupě nového malotraktoru, Šálek nebo jiné značky?

#41 Nový příspěvek od Zetor15 »

Tak uprime Tk mam taky,ale znacne upravene jako special hlavne do lesa a na tahani kary po dvore na tyhhle ucely jsem to i predelaval a jen tak neco by to nenahradilo,ale jako zemedelskej traktor to je o nicem a osobne bych za zaklad jak byl z tovarny nedal vic nez 75tisic a to by musel byt v opravdu peknem stavu. Na druhou stranu Pokud chce nekdo traktor do lesa a na tahani tak Je to uz v zakladu slusna masina a pakud se na to da idealne nejaka kubota motor 25k servo rizeni, zesilena stredova roura a zadni uzaverka tak je to k nezastaveni a pritom se to krasne vejde mezi stromy i do probirek mladejch porostu.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - ostatní“