Wykyho Peklostroj

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Wyky
Příspěvky: 1998
Registrován: úte říj 27, 2009 12:59 pm
Bydliště: Písecko

Wykyho Peklostroj

#1 Nový příspěvek od Wyky »

Tak jsem koupil taky jeden samohyb. Je v tom motor Octavia, prevodovka Octavia, dolu na kardan je to svedeny pres dva prevody, jeden je domorobo s dvema ozubenyma kolama na loziscich v domeccich a druhy je nejaka plocha prevodovka v odlite skrini. Napravy jsou obe zadni z Octavie. Je to 4x4, kdyz zacne hrabat, tak toci leva predni a prava zadni. Bohuzel to nema vykyv v kloubu ani na napravach. Teda vykav to ma, ale jen takovej, jak se to za ta leta vymackalo. Na leve stupacce je vyvaren rok vyroby 1983.
Pouzivam ho na tahani dreva v lese, protoze na nejaky dlouhy jizdy po ceste to neni. Do lesa ho dovezu vzdycky na voziku za autem, udelam praci a zase ho odvezu. Zatim spokojenost, ale uz ted vim, ze je potreba resit krizeni v kloubu.

rok výroby - 1983
motor- Octavia
pøevodovky- Octavia + 1x domorobo + 1x nejaka svisla do pomala
nápravy - Octavia (asi) - zadni je Spartak
brzdy - vzadu bubny
kola - sipaky 6x16
pøíslušenství- nic
hydraulika- zatím ne
váha - cca 500kg
šíøka - 110cm
rozvor - 200cm
celková délka - cca 250cm
Přílohy
Peklostroj_2.jpg
Peklostroj_1.jpg
Naposledy upravil(a) Wyky dne ned lis 22, 2009 6:31 pm, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
josip
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv črc 05, 2007 12:07 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Peklostroj

#2 Nový příspěvek od josip »

ked vyriesis ten vykyv tak to bude super stroj a kolko to ma vahu

Wyky
Příspěvky: 1998
Registrován: úte říj 27, 2009 12:59 pm
Bydliště: Písecko

Re: Peklostroj

#3 Nový příspěvek od Wyky »

No, podle toho, ja mi to hazelo Saxem, kdyz jsem to vezl 200 km domu :smich: to bude mit kolem 500 kg. Porovnavam to s pocitovou vahou metru cerstvyho smrku na kare (550 kg).

Wyky
Příspěvky: 1998
Registrován: úte říj 27, 2009 12:59 pm
Bydliště: Písecko

Re: Wykyho Peklostroj

#4 Nový příspěvek od Wyky »

A takhle pracuje:
Přílohy
V_lese_mojetraktory_1.jpg

Uživatelský avatar
josip
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv črc 05, 2007 12:07 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Wykyho Peklostroj

#5 Nový příspěvek od josip »

vyzera na vyborneho pomocnika ale mu dobre nakladas :prace: :friends: daj viac fotiek

Wyky
Příspěvky: 1998
Registrován: úte říj 27, 2009 12:59 pm
Bydliště: Písecko

Re: Wykyho Peklostroj

#6 Nový příspěvek od Wyky »

Mam jeste jednu. Vic udelam pri pristi navsteve lesa. Jezdim jen o vikendech, protoze jindy nemam cas a les mam daleko.

Myslim, ze mu moc nenakladam. Ty klacky jsou jen 4m dlouhy a prumery do 15cm. Je to vycisteni paseky po kaceni a pred vysadbou noveho posrostu na jare. Vsechno tenky musi pryc. 8)
Přílohy
V_lese_mojetraktory_2.jpg

Uživatelský avatar
josip
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv črc 05, 2007 12:07 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Wykyho Peklostroj

#7 Nový příspěvek od josip »

aspon budete mat v lese cisto to nie ako unas narobia paseku a ked ides za horarom ze to tam vycistis a nachystas si drevo tak nevie co by zato pytal moze byt rad ze tam ma poriadok a este unas vyrubu a vysadba ziadna je to banda nenazrana ked pojdem k otcovy na chalupu tak vyfotim tu paseku

Uživatelský avatar
zdeněk 1
Příspěvky: 2915
Registrován: úte črc 17, 2007 2:46 pm
Bydliště: Velká nad Veličkou

Re: Wykyho Peklostroj

#8 Nový příspěvek od zdeněk 1 »

super pomocník 8) 8)
Schopný autor tvoří,neschopný poučuje

Wyky
Příspěvky: 1998
Registrován: úte říj 27, 2009 12:59 pm
Bydliště: Písecko

Re: Wykyho Peklostroj

#9 Nový příspěvek od Wyky »

Akorat se porad peru se zpusobem uvazovani klad za trakturek. Muze mi tu nekdo ze zkusenejsich poradit? Nejdriv jsem to delal tak, ze jsem obtocil retez 2x kolem svazku klad a hak na retezu jsem zahaknul za oko. Samozrejme se to pak neda rozebrat, protoze se to kousne. Pak jsem to daval tzv. "na zdrh". Retez jsem provlekl okem a vzniklym velkym okem jsem obtocil klady. Z toho mi to zase vyklouzavalo. Ted to delam tak, ze sice pouziju system "na zdrh", ale utahuju zespodu mezi kladama a tak nejak to funguje. Je jeste nejakej jinej, lepsi system, jak na to? Nebavi me prevazovat kazdych 100 m, protoze se mi to vyvlece. :zly:

V priloze mala skica, snad je srozumitelna. :red:
Přílohy
Vazani.JPG

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Wykyho Peklostroj

#10 Nový příspěvek od Toreto »

josip píše:aspon budete mat v lese cisto to nie ako unas narobia paseku a ked ides za horarom ze to tam vycistis a nachystas si drevo tak nevie co by zato pytal moze byt rad ze tam ma poriadok a este unas vyrubu a vysadba ziadna je to banda nenazrana ked pojdem k otcovy na chalupu tak vyfotim tu paseku
Musím len suhlasiť. :ano: A ešte u nás valia vozia drevo na 3 traktoroch vkuse ,a ked pýtaš drevo tak ti povie ze sa z lesa nesmie brať ani to čo je zpadnuté na zemi a toš ešte nie podriezat suché bučky tak to je ustav. :pistol: :friends:

Wyky
Příspěvky: 1998
Registrován: úte říj 27, 2009 12:59 pm
Bydliště: Písecko

Re: Wykyho Peklostroj

#11 Nový příspěvek od Wyky »

No, ja to drevo dostal za vycisteni ty paseky. Zatim jsem odvezl cca 6metru a dalsich vic jak 10 tam na me ceka. 8) Ted jeste vymyslim, kdy si pujcit stepkovac, abych ty vetve nemusel palit. Prijde mi to skoda.

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Wykyho Peklostroj

#12 Nový příspěvek od Toreto »

Presúvam medzi Klbove malotraktory :)
Moderator

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Wykyho Peklostroj

#13 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Ten stroj je skvělej pomocník, kdysi jsem taky takovej měl , a do lesa uplně supr , všude se to vejde, ale nedokážu si představit jezdit po lese bez výkyvu náprav.

Georgg
Příspěvky: 469
Registrován: pát zář 28, 2007 5:41 pm
Bydliště: Kůsek od Velké nad V

Re: Wykyho Peklostroj

#14 Nový příspěvek od Georgg »

Zdarec,pěkný stroj,jen mě zaraží to že nemá výkyv,to jako vážně?

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Wykyho Peklostroj

#15 Nový příspěvek od Atlan »

Viem ze to prevazas na voziku,,, ale nereklzavaju tie kolesa pri tahani ?...lebo su velmi v hodne na montaz zavazia do nich.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby -kloubové“