Pšapšoun

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
michal.n.514
Příspěvky: 123
Registrován: sob lis 03, 2007 11:32 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Pšapšoun

#1 Nový příspěvek od michal.n.514 »

Zdar,
o prázdninách jsem koupil jedno starší malotraktor.Pøes zimu chystám jeho kompletní rekonstrukci a pøidìlání hydrauliky.Pøevodovka.praga ....
Motor ......
Náhon na všechny 4kola

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Kdyby náhodou nìkdo vìdìl z èeho je ta pøevodovka nebo ten motor tak mi prosim vás napište.Dìuji.
Zemědělství ze všech pohledů
http://www.agroves.estranky.cz

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

#2 Nový příspěvek od Tom »

Takový hodnì neobvyklý stroj. Mùžeš mi prosím øíct, k èemu složí to zaøízení, co je za motorem? Je jasné, že motor je diesel, s odpaøovacím chlazením, ale víc ti neøeknu. Takový motor dìlalo strašnì moc výrobcù. Možná, že pøes zimu, když na nìm budeš dìlat, tak zjistíš co je to za motor. Vìtšinou to tam je nìkde napsané.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
michal.n.514
Příspěvky: 123
Registrován: sob lis 03, 2007 11:32 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

#3 Nový příspěvek od michal.n.514 »

To zaøízení za motorem je vývìva,prodávám ji http://www.nasetraktory.cz/forum/viewtopic.php?t=1250
Je to domácí výroba.A je cca 50 let starý.
Zemědělství ze všech pohledů
http://www.agroves.estranky.cz

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#4 Nový příspěvek od bastardtraktor »

¡Užasný !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pøesnì takové traktorky me nejvíc zajímají a taky je sbírám.


Když se na to dívám, tak z fotky nedokážu urèit vùbec nic - jen to co ty, že pøevodovka je Praga. :) A ta je urèite tak z 30. let, nebo spíš starší.
To je jasné podle tech pák.Z èeho jsou nápravy to taky nevím. Má to na jednìch kolech pravotoèivé a na druhé stranì levotoèivé matky kol ?? Ten zadní diferák by mohla být nìjaká vìtší Pragovka - náklaïáèek - tøeba Alfy, Grand atd.

Nejsnazší bude urèit motor.Ty sbírá dost lidí. Já mám podobný motor DEUTZ.- zde na Foru je v domadìlech jako BAFÁK. Ale a tì ani nenapadne to prodat nejakému sbìrateli motorù - ti by ten zbytek dali do šrotu. MUSÍ TO ZUSTAT JAKO CELEK !!!!
Podle velikosti by to mohl Být Deutz MAH èíslo tøeba 914 - má 11 koní. , ale asi to bude menší. Ale dìlaly se spousrty kopií a i trochu odlišné. Ale pùvodnì to byl DEUTZ, kdo takhle vypadající motory zavedl. Dìlaly se dávno - tøeba zn Robot, a nebo i zcela nedávno v DDR a dodenes se dosti podobné ještì vyrábí v Polsku. Ten tvùj je ale asi starý.
Ale je divné, že to nemá štítek, ani žádné nápisy. Tøeba kdyby to byl motor ROBOT, tak jsou na bandasce asi 10cm velká písmena z litiny.
Promiò , ale hlavnì vypouštìt VODU!!!

Moc jsem nepochopil, jak píšeš, že je náhon na všechny kola - to není možný - je tam motor v pøední a pøevodovkla v zadní èásti a mezi tím je kloub a vede pøez kloub jen jeden kardan.

Je to celé moc zajímavé. Kdyby jsi to kdykoli nechtìl , tak se ozvy , já bych to bral. Na co tam byla ta vývìva - bylo to na dojení, nebo do nasávání do nìjaké nádrže ???
Máš nejaké informace o tom kdo, kdy a kde to postavil??? Od koho jsi to koupil - ten o tom nic neví ??
Naposledy upravil(a) bastardtraktor dne ned lis 04, 2007 11:01 pm, celkem upraveno 1 x.
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
michal.n.514
Příspěvky: 123
Registrován: sob lis 03, 2007 11:32 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

#5 Nový příspěvek od michal.n.514 »

Voda už je vypuštìná.Tu vývìvu používali na vysávání vody z øeky,nevim co s tou vodou dìlali.Náhon na všechny 4 to doopravdy má.Koupil jsem to na lounsku v jedné vesnici kam jezdim na prázdniny,stál mì 2000Kè (za cenu šrotu).Mám k tomu ještì jednu nekompletní stejnou pøevodovku.Sbìrateli motorù to prodat nehodlám,až to budu prodávat,tak bastardtraktor bude jasná volba!Byl vyrobený ve vesnici Vršovice u Loun,jméno výrobce bylo ...... Kuchaø a rok výroby..... to opravdu netušim
Zemědělství ze všech pohledů
http://www.agroves.estranky.cz

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#6 Nový příspěvek od bastardtraktor »

michal.n.514 píše:Voda už je vypuštìná.Tu vývìvu používali na vysávání vody z øeky,nevim co s tou vodou dìlaly.Náhon na všechny 4 to doopravdy má.Koupil jsem to na lounsku v jedné vesnici kam jezdim na prázdniny,stál mì 200Kè (za cenu šrotu).Mám k tomu ještì jednu nekompletní stejnou pøevodovku.Sbìrateli motorù to prodat nehodlám,až to budu prodávat,tak bastardtraktor bude jasná volba!Byl vyrobený ve vesnici Vršovice u Loun,jméno výrobce bylo ...... Kuchaø a rok výroby..... to opravdu netušim
Posílám èíslo telefonu Soukr.Zprávou - zavolej mi a vysvìtli mi ten náhon na pøední kola . fakt to nechápu. :)
Když už tam chceš mermomocí dìlat tu hydrauliku - chtìlo by to nìjaké hooodnì staré èerpadlo a i ty ostatní vìci kolem, ale nedìlal bych to. Jakékoli hadice by to strašnì rušily - když tak v trubkách to vézt. Tohle není moc na používání s hydraulikou myslím stavìný. Tohle nech radši jak je a postav si ještì neco dalšího. Tady na stránkách se dá najít inspirace a materiál se sežene.
Spíš by bylo dobré využít toho ozubení na setrváku, když už tam je a udìlat starter.
Vyrobil to nìkdo v tìch Vršovicích co máš na www tu farmu ?? tam dìláš ??

A už jsi to natoèil ???
Ale podle toho, že to má tu novou sedaèku, tak to urèite donedávna jezdilo.

Tu sedaèku se ale musí nahradit nejakou starou plechovou- s touhle to vypadádocelka dost blbe.
Nìjakou tøeba z koòský hrabaèka seženeme.
Teda pokud chceš.
Naposledy upravil(a) bastardtraktor dne ned lis 04, 2007 11:38 pm, celkem upraveno 1 x.
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#7 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Teï jsem si fotku stah a zvetšil :smich: - uplnì dole zakrytý trávou pod kloubem je druhý kardanový høídel :smich: - videl jsem nejdøíve jen ten vrchní kardan. :D
No to je dobrý :D
Tak už ti vìøim, ale stejnì se ozvy. :)
ooooooooooooo

PA
Příspěvky: 651
Registrován: čtv zář 06, 2007 10:53 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#8 Nový příspěvek od PA »

predelavat? ty si barbar. citlive ,je to samodomotraktorveteran. mel by bejt chranenej pamatkovym uradem BT
Na mě se nemusí řvát , mě to stačí říct 16x.

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#9 Nový příspěvek od bastardtraktor »

PA píše:predelavat? ty si barbar. citlive ,je to samodomotraktorveteran. mel by bejt chranenej pamatkovym uradem BT
Pøesnì tak
Já mu snad dam motor, nápravy a pøevodovku a tøeba i to hydroèerpadlo, aby si postavil na používání nìco moderního, aby se tohle zachovalo, jak to je. !!!
Nechal bych tam i tu vývìvu - jen tu sedaèku bych vymìnil.
Jen umejt a zprovoznit :tyty:
a hlavnì nenatírat na John-deerácko
žluto-zelenej fujtajbl. :smich: [/b]
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
michal.n.514
Příspěvky: 123
Registrován: sob lis 03, 2007 11:32 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

#10 Nový příspěvek od michal.n.514 »

Zdar,
s tou hydraulikou si to ještì rozmyslim.Startér tam asi dám,nìjaké video se urèitì najde.Na barvu jsem myslel taky,pøemýšlel jsem o zeleno-èervený.Bývalý majitel s tím jezdil do té doby kdy se mu rozbila pøevodovka,od tý doby s ním nejezdil.Je mi 14 let.
Zemědělství ze všech pohledů
http://www.agroves.estranky.cz

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

#11 Nový příspěvek od Tom »

C hydraulikou bych tam taky moc nelezl, zmìní to ráz toho traktoru. Myslím, žeten motor není Deutz, podle mì to dost krákou hlavu válce, ale možné to je. Nìkde tam urèitì nìco bude. A zeleno-èervená barva je myslím rozumná volba. Udìlal bych si z toho Homemade veterána :) A cena, za kterou jsi to koupil je úžasná 8)
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#12 Nový příspěvek od bastardtraktor »

michal.n.514 píše:Zdar,
s tou hydraulikou si to ještì rozmyslim.Startér tam asi dám,nìjaké video se urèitì najde.Na barvu jsem myslel taky,pøemýšlel jsem o zeleno-èervený.Bývalý majitel s tím jezdil do té doby kdy se mu rozbila pøevodovka,od tý doby s ním nejezdil.Je mi 14 let.
To je dobøe :) , že na hydrauliku zapomeneš.
Ta pøevodovka už je spravená a znovu se ptam, motor vrèí ??

A kdy se mùžu pøijet podívat ? Žádnej jinej stroj tady z forya nechci vidìt tak moc , jako ten tvùj. Na všechny moje otázky ohlednì stroje, na všechny detaily, by se ti asi nechtìlo odpovídat, tak se ozvy. :)

Užasná je cena to sice je, ještì úžasnìjší je. že máš tak krásný koníèek už v tak nízkém vìku, a nejùžasnìjší je ten traktùrek, jako takový - a stál- co stál- to je fuk a a ti je kolik chce to je taky jedno.
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
drtikol
Příspěvky: 1397
Registrován: úte zář 25, 2007 1:25 pm
Bydliště: Františkovy Lázně

#13 Nový příspěvek od drtikol »

Ahoj, SAKRA SAKRA SAKRA Michale TO si nemìl, teï ten mladej fousáè z muzea nebude týden spát.

Uživatelský avatar
michal.n.514
Příspěvky: 123
Registrován: sob lis 03, 2007 11:32 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

#14 Nový příspěvek od michal.n.514 »

drtikol píše:Ahoj, SAKRA SAKRA SAKRA Michale TO si nemìl, teï ten mladej fousáè z muzea nebude týden spát.
To mì nenapadlo.
Zemědělství ze všech pohledů
http://www.agroves.estranky.cz

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#15 Nový příspěvek od bastardtraktor »

michal.n.514 píše:
drtikol píše:Ahoj, SAKRA SAKRA SAKRA Michale TO si nemìl, teï ten mladej fousáè z muzea nebude týden spát.
To mì nenapadlo.
:smich:
Právì jsem vstal a spalo se ni výbornì

A nejsm ani moc Mladej --- bohu žel
:)

A Pšapšoun se to jmenuje podle zvuku co to vydává ?

PŠA - PŠA -PŠA

Až mu dáš filtøík a tlumiè sánáí a výfuku, tak se to trochu zjemní.
Hlavnì to ssání dìlá jiný zvuk s tlumièem sání.
ooooooooooooo

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby -kloubové“