Traktor od Ľuboša.

4x4, 6x6 apod

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2679
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Traktor od Ľuboša.

#901 Nový příspěvek od murár »

Pojazdnú diskotéku som mal v mojom prvom samohybe pred 30 rokmi. Pre moju červenú Tatrovečku 613 som v Taliansku na vrakovisku vytiahol autorádio Kenwood 4x80w. Na tom zosilovači čo tam bol tak sa dalo aj grilovať :party: :party: :party:
Raz v susednej dedine na tanečnej zábave hrala nejaká začínajúca kapela tak viacej ľudí tancovalo na parkovisku okolo Tatry ako vo vnútri v kultúrnom dome. :D
A na Domaši pred jednou vyhlásenov diskotékou stal ruský Mercedes a mastil ruské dens hity. Tak som v Tatre zapol rádio a pustil dens hity z Repete. Po asi desiatich minútach mi rus zaklopal z pištoľou na okno a "Stiši ty rádio!" Tak som mu povedal názov jednej ruskej kapely čo bola v tej dobe u nich populárna. Odišiel k meďaku vybral kazetu, kočky čo boli z ním každá vzala fľašu šampusu a prišli ku mne a ďal mi tu kazetu aby som ju pustil. To bolo o 3h nad ránom! Dva x prešli policajti okolo nás ale keď vydelí červenú papalaš T 613 a mafiánsky čierny ruský Mercedes tak nás nechali na pokoji. :co?:

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2679
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Traktor od Ľuboša.

#902 Nový příspěvek od murár »

Trocha tyningujem svetlo na tom mojom aute. Američania asi mlhu nemajú, ale na zadnom svetle majú urobený vylisok ale diera na žiarovku tam nieje urobená. :nene: Zadné mlhove svetlo poliak urobil len červenou LED žarovkou v cúvaciom svetle aby dostal na euro papier. Síce mám na zadné svetlá zapísané výnimky v technickom ale nedalo mi to. Tak som vyrezal v kryte otvor a navrtal dierky a osadil malými LED žiarovkami.
Obrázek Obrázek Obrázek
Keďže som na maródke tak aby ma kontrola zo sociálky nenačapala v garáži tak to robím v izbe. Ešte že ďalšia kontrola- manželka príde z práce o 15 tak to musím poupratovať.

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2679
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Traktor od Ľuboša.

#903 Nový příspěvek od murár »

Neviem či mám dlhé auto alebo krátke kábly sú od senzorou ku radiacej jednotke. :zapomel: Skúšali sme kadiaľ ťahať tie 4 káble od predných senzorou do zadu a nedostanú. Aj keď majú 5m predné a 3m zadné kábly tak mi nedostanú. Budem musieť ešte jeden set predných káblov zohnať a dať na tie zadné senzory. :zly:
Obrázek

pavel sk
Příspěvky: 12906
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Traktor od Ľuboša.

#904 Nový příspěvek od pavel sk »

8) šikovný :) Ja som dnes v garazi cistil vahu vzduchu a preventyvne cistil konektory okolo motora . Vonku sa robit nedalo nic kedze cele dopoludnie prsalo :vztek: . To moje auto ide normalne aj bez jej zapojenia :-/

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2679
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Traktor od Ľuboša.

#905 Nový příspěvek od murár »

Tak som sa včera vyudil ako haring! :smich:
Povolil mi semmering na zadnom diferenciálu a olej mi tiekol na brzdový kotúč čo mám tam namontovaný. Ešte že nemám bočné sklá na kabíne. Tak ma čaká rozborka a výmena. :pistol:
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2679
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Traktor od Ľuboša.

#906 Nový příspěvek od murár »

Dnes bojujem z tými ramenami na hydrauliké. Trocha som to musel poupravovať a dať ten záves ramien vyšie o 20cm. Zle mi vychádzal uhol a spodné ramená keď boli v hornej polohe tak išli blízko k traktoru a náradie sa mi zaklaňalo veľmi do zadu. Tak napr pluh som mal zdvihnutý a zadnú časť pluha mi zaklonilo k zemi. :-/ Tak som sa mordoval z modelmi ramien a skúšal rôzne uchytenia. Aj ramená som skrátil z 80 na 70 CM. Tak dúfam že to bude už lepšie.
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1516
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Traktor od Ľuboša.

#907 Nový příspěvek od pedro643 »

To ti nezávidím. Ja kým som trafil správnu polohu piestu aby mali ramená ten správny chod tak som to prerábal asi na 3x potom sa ešte 2x odlomil piest no už sa mi o tom aj snívalo. Každý pol rok bol problém s ramenami

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2679
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Traktor od Ľuboša.

#908 Nový příspěvek od murár »

Aby som mal stále v rukách zváračku tá trocha sa venujem aj skrinke na rádio.
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
fajlla
Příspěvky: 1639
Registrován: čtv kvě 14, 2009 3:52 pm
Bydliště: Dobšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor od Ľuboša.

#909 Nový příspěvek od fajlla »

8)

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2679
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Traktor od Ľuboša.

#910 Nový příspěvek od murár »

Tak tu skrinku na rádio som dal do čiernej fólie. Tá biela sa veľmi odrážala v čelnom skle.
Obrázek
Spodné ramená som skrátil ale pri najnižšej polohe už boli na zemi ale piesty ešte neboli na doraz v najnižšej polohe. Tak som skracoval aj tie zvyslé vešiaky. Pred tým som ich predlžoval o 20cm CM a teraz som skracoval o 10 CM. Hotové kocúrkovo z tou hydraulikou :D ale večer som vyskúšal z kultivátorom tak je to už v pohode. :wink:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Ešte predĺžiť španovavaky ale to počká. Najprv musim ten semmering na zadnom diferaku vymeniť. :prace: :pistol:

Uživatelský avatar
brano936
Příspěvky: 181
Registrován: stř lis 09, 2016 6:23 pm
Bydliště: Trnava

Re: Traktor od Ľuboša.

#911 Nový příspěvek od brano936 »

Spraviť dobrý zadný záves je pakáreň, tiež sme zistili už ;-)
Náhodou nevieš ako vysoko máš konce ramien v hornej polohe? :)


Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2679
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Traktor od Ľuboša.

#913 Nový příspěvek od murár »

Včera som maturoval nad spínaciou skrinkou zo Š 120. Chcel som rádio urobiť na zapínanie z kľúčikom. Teraz keď prepnem kľúč do polohy 1 tak svietia mi aj denné svetla. Chcem skúsiť ten kontakt ktorý je pri vypnutom kľúči pod prúdom upraviť. Voľakedy ten kontakt slúžil na Š1000-110 že sa zaplo parkovacie svetlo po vypnutí zapaľovania na tej strane kde bola zapnutá smerovka.

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1516
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Traktor od Ľuboša.

#914 Nový příspěvek od pedro643 »

Gratulujem k úspešnému dokončeniu ramien. Vidím že to bude už finálka keď sú už vo farbe. To sú už ake vymoženosti radio na klučik a automatická parkovačka 8) Ja budem rád keď sa mi podarí spraviť z dvoch jeden práceschopný.

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4455
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Traktor od Ľuboša.

#915 Nový příspěvek od Peter768 »

No ale to Ti to rádio pôjde aj keď vytiahneš kľúčik!!! A to nie je dobré. Pôjde furt a vybiješ baterku. Viem, že Fabča to má tak, že keď vypneš zapalovanie tak hrá rádio. Keď vytiahneš kľúč zo zapalovaia, tak ho vypne. To by bolo dobré aj pre tvoj projekt.

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x4“