Teleskopický nakladač

4x4, 6x6 apod

Moderátoři: rezis, Toreto

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Bémas
Příspěvky: 203
Registrován: ned bře 07, 2010 8:10 pm
Bydliště: Studénka-Vysočina

Teleskopický nakladač

#1 Nový příspěvek od Bémas »

Pomalu jsem rozjel nový projekt.Doufám,že se mi to povede.Je to velká výzva :) Budu se snažit přiblížit se něčemu jako je merlo nebo manitou.Nápravy jsou skracované v3s.Kola chci 12,5-20.Motor s převodovkou bude 1,9d z felicie.Druhou převodovku ještě nevím co seženu.Hlavní rameno bude z jeklu 200X200 a v něm 180X180,délka asi 3m.Jako výsuv mám sehnanou dvoučinnou pístnici z ještěrky.Šířka bude 195cm a délka do 300cm
Přílohy
14.jpg
13.jpg
12.jpg
11.jpg

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Příspěvky: 1909
Registrován: stř pro 29, 2010 1:28 pm
Bydliště: PJ

Re: Teleskopický nakladač

#2 Nový příspěvek od KOŠŤÁL »

Dobrá výzva a zatím pěkná práce 8) Jaký pro to budeš mít využití ?

Uživatelský avatar
Bémas
Příspěvky: 203
Registrován: ned bře 07, 2010 8:10 pm
Bydliště: Studénka-Vysočina

Re: Teleskopický nakladač

#3 Nový příspěvek od Bémas »

Budou tam dvě převodovky aby se s tim dal v pohodě tahat i vlek.Chci dělat kleště na dřevo.Plus máme koně,takže tam mi nakladač hodně schází

alesmacat
Příspěvky: 836
Registrován: ned bře 25, 2012 7:44 pm
Bydliště: usti nad orlici

Re: Teleskopický nakladač

#4 Nový příspěvek od alesmacat »

8) zatím parádní práce,jak velkou lopatu na to plánuješ,nebude ten motor na to slabej,jinak držím palce :)
zetor a liaz navzdy

Uživatelský avatar
Bémas
Příspěvky: 203
Registrován: ned bře 07, 2010 8:10 pm
Bydliště: Studénka-Vysočina

Re: Teleskopický nakladač

#5 Nový příspěvek od Bémas »

Děkuju.No s tim motorem máš asi pravdu pořád na to myslim,ale zase si řikám,že nepotřebuju aby to jezdilo nějak rychle.Na to mám traktůrek.Tady počítám maximálku,tak něco kolem 25km.Výhoda tohodle motoru je,že za den nesežere moc nafty.A při práci bude jen popojíždětdopředu a do zadu.Tak doufám,že bude stačit.Lopatu ještě nevim.Šířku udělám asi 2m,ale nebude moc vysoká,ale chci na ní udělat drapák
Naposledy upravil(a) Bémas dne ned lis 23, 2014 6:24 pm, celkem upraveno 1 x.

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Teleskopický nakladač

#6 Nový příspěvek od frturek1 »

nooo to bude pekny, na vysledek se moc tesim a drzim palce

adammurarik
Příspěvky: 916
Registrován: úte úno 16, 2010 7:49 pm
Bydliště: lednica

Re: Teleskopický nakladač

#7 Nový příspěvek od adammurarik »

Nazdar vypada to zatial dobre len nezabudni na spravne vyvazenie aby sa to neprekacovalo inac celkom zaujmave 8)

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Teleskopický nakladač

#8 Nový příspěvek od Shrek »

Kdyz tak, tady mam 1,9td z ducata 10kc/kg
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Příspěvky: 1909
Registrován: stř pro 29, 2010 1:28 pm
Bydliště: PJ

Re: Teleskopický nakladač

#9 Nový příspěvek od KOŠŤÁL »

Obě nápravy budou zatáčecí?

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Teleskopický nakladač

#10 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Výbornej nápad a dobře to začíná . Na tohle by se hodil hydropojezd a nebo aspoň nějaká šikovná reverzní převodovka.
Jo a předpokládam, že jedna z náprav bude výkyvná. Která ? Asi spíš zadní, né ? No a u těch profi teleskopáků je myslím někdy řešený tak, že se výkyv nápravy při velkém zvednutí ramene za stání stroje zablokuje - jsou na výkyvu dva křížem propojené hydroválce, za jízdy se olej mezi nimi přepouští a při zablokování se přepouštění uzavře. Nebo tak nějak. Aby to mělo stabilitu. Nebo dáš radši i opěrné nohy ?
Naposledy upravil(a) bastardtraktor dne ned lis 23, 2014 8:33 pm, celkem upraveno 1 x.
ooooooooooooo

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Teleskopický nakladač

#11 Nový příspěvek od frturek1 »

lepsi by bylo obe napravy zataceci a zadni vykyvnou, nemel to blokovani vikyvu i hon_? tam je taky nejaka pistnice ne? no hydropojezd by byl dobrej ale je to komplikace navic aco pouzit motor s reverzni prevodovkou ze staryho hona

Uživatelský avatar
Zetor
Příspěvky: 1448
Registrován: ned zář 16, 2007 7:53 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Teleskopický nakladač

#12 Nový příspěvek od Zetor »

Tak tohle bude hodně zajímavá stavba, už teď kabina vypadá velice dobře 8) Je to velká výzva, jak sám píšeš 8) Budu to tu sledovat :friends:
Zetor that's life...
Malotraktor 4x2 domácí výroby - zatím ve vývoji
Vilém :-)

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Teleskopický nakladač

#13 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Přesně tak, budu to sledovat, je to zajímavé, proto tu píšu ty svoje cancy, aby se to zobrazovalo v ""Zobrazit vaše příspěvky"" :)
Jo a když to má být jako MERLO, tak to bude mít vzadu i trojbodový závěs a vývodovou hřídel ?
Tím se co jávím liší Merlo od těch stavařskej teleskopáků JCB a podobně.

Když jsem byl před lety pro jeden domaděl ve francouzských Alpách, v takovém hodně dřevním drsném koutě Francie jižně od Grenoblu, tak jsem jel autem po takové uzoučké horské klikaté silničce a přede mnou jelo Merlo, jelo to dost rychle , ale ne zase tak moc, chtěl jsem ho předjet a v těch setpentinách to nešlo. Tak jsem jel za ním. Když jsem ho asi po dvaceti kiolometrech předjel, tak jsem po pár kilometrech zustal stát, protože na silnici leželo kus zřícený skály. Tak jsem počkal až přijel Merlo , on tam to totiž jel uklízet :)
Naposledy upravil(a) bastardtraktor dne ned lis 23, 2014 10:40 pm, celkem upraveno 1 x.
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
Laslou
Příspěvky: 386
Registrován: sob říj 23, 2010 11:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Teleskopický nakladač

#14 Nový příspěvek od Laslou »

v případě rejdu na obou nápravách bude i krabí chod? Jinak to zatím vypadá dobře - tak držím palce ať se to povede! :)

Uživatelský avatar
Bémas
Příspěvky: 203
Registrován: ned bře 07, 2010 8:10 pm
Bydliště: Studénka-Vysočina

Re: Teleskopický nakladač

#15 Nový příspěvek od Bémas »

Zatáčecí jsou obě nápravy.Zrovna je zkracuju.Výkyvná bude ta zadní.To vyrovnávání vodováhy podvozku je super věc,ale dělat to nebudu.Už takhle to bude složitý.Převodovka by nejlepší byla automatická a jen přepínat dopředu,nebo dozadu.Pěkně páčkou třeba pod volantem,ale nesehnal jsem zatím nic za rozumnou cennu.Třeba ještě něco schrastím.Řízení bude hydraulické a nápravy mezi sebou propojím táhlem.Sice nebudu mít krabí chod,ale myslim,že zas tolik se v praxi nepoužívá.

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x4“