Domtra 4x4

4x4, 6x6 apod

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
pesvi
Příspěvky: 194
Registrován: ned lis 08, 2015 12:14 pm
Bydliště: PD

Re: Saanova Domtra 4x4

#166 Nový příspěvek od pesvi »

To puzdro sa da z obalu vylisovat a potom opracovat na sustruhu alebo este lepsie vyrobit nove a osadit dnu aj gufero.

Uživatelský avatar
saano
Příspěvky: 1134
Registrován: pon led 05, 2009 1:23 am
Bydliště: *

Re: Saanova Domtra 4x4

#167 Nový příspěvek od saano »

Teraz sa už dá ale doposiaľ sa nedalo pretože tam žiadne púzdro nebolo. Je to len hliníkový odliatok s dierov na riadiacu tyčku.
Už tam bola vôľa viac ako 1,5mm a diera šišatá ako vajco. Preto som to potreboval najskôr zrovnať.
Pravda je že by chcelo zrovnať aj tú tyčku ale ta nieje až tak zlá. Teraz po narazení púzdra je vôľa cca 0,2 čo je OK. Hlavne aby tesnil okrúžok a netiekol odtiaľ olej.
Domtra 4x4 ... viewtopic.php?f=13&t=6467 ...
e-mail : zlatomis@gmail.com

Uživatelský avatar
saano
Příspěvky: 1134
Registrován: pon led 05, 2009 1:23 am
Bydliště: *

Re: Domtra 4x4

#168 Nový příspěvek od saano »

Mesiac od posledného príspevku ubehol ako voda a na traktore skoro nič spravené. :'(
Aspoň také drobnosti ako vystužený predný držiak motora v ktorom je zabudovaný chladič. Taktiež nový chladič pretože ten starý bol už v dosť zlom stave. Motor je už späť v traktore , vymenil som olej , filter , zopár vodných hadíc a prerobil nasávanie.
Teraz sa venujem orbitrolu a šróbeniam. Nakoľko tiekol olej okolo osky tak som ho rozobral a vymenil manžetu. Volant mám priamo na orbitrole ale mal veľkú vôľu, tak som vyrobil nový medzikus , konečne je to OK.
Kúpil som nové prietokové skrutky s okami a zapojil naspäť.


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Domtra 4x4 ... viewtopic.php?f=13&t=6467 ...
e-mail : zlatomis@gmail.com

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2617
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Domtra 4x4

#169 Nový příspěvek od murár »

Niekedy aj také drobnosti treba urobiť. 8)

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x4“