Traktor 4x4 od Martina

4x4, 6x6 apod

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Angel
Příspěvky: 3337
Registrován: stř srp 18, 2010 7:09 pm
Bydliště: Tábor

Re: Traktor 4x4 od Martina

#76 Nový příspěvek od Angel »

což to je problem našich krasavců nesmí na silnici ale i tak jezdim a je mi to buřt :jazyk:

milanm
Příspěvky: 846
Registrován: pon kvě 17, 2010 11:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Traktor 4x4 od Martina

#77 Nový příspěvek od milanm »

Ahoj prosím tě nemáš fotku uchycení převodovky.
A jakou máš vzdálenost mezi přední nápravou a rámem ohledně výkyvu stačí změřit jenom na rovině
mě vychází zhruba 12cm nebude to málo?
Přílohy
Pravý bok %5B800x600%5D.jpg
musíš bejt šikovnej miláne nešikovnejch je dost
http://www.youtube.com/watch?v=WSRiLa3JH00
http://milanmo4x4.rajce.idnes.cz/

milanm
Příspěvky: 846
Registrován: pon kvě 17, 2010 11:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Traktor 4x4 od Martina

#78 Nový příspěvek od milanm »

Ahoj Martine
jak maká nový stroj dej nějaké fotky,vše funguje jak má nebo jsi něco upravoval
a co spojka nezlobí? Milan
musíš bejt šikovnej miláne nešikovnejch je dost
http://www.youtube.com/watch?v=WSRiLa3JH00
http://milanmo4x4.rajce.idnes.cz/

Uživatelský avatar
Martin Jahoda
Příspěvky: 32
Registrován: ned bře 14, 2010 10:43 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Traktor 4x4 od Martina

#79 Nový příspěvek od Martin Jahoda »

milanm píše:Ahoj Martine
jak maká nový stroj dej nějaké fotky,vše funguje jak má nebo jsi něco upravoval
a co spojka nezlobí? Milan
Ahoj Milane.Traktor vcelku funguje.Zatím nemám s ním moc najeto.Minulých 14 dnů jsme se synem upravovali tzv. kolesnu na dřevo.Později dám foto.Zatím čau Martin.

Uživatelský avatar
dzango
Příspěvky: 795
Registrován: stř bře 14, 2012 12:39 am
Bydliště: Dolny Kubin

Re: Traktor 4x4 od Martina

#80 Nový příspěvek od dzango »

takto nejako si predstavujem ako ma vyzerat domarobeny traktor, fakt krasa 8) 8) 8)

tondourso
Příspěvky: 41
Registrován: stř pro 26, 2012 6:40 pm
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Traktor 4x4 od Martina

#81 Nový příspěvek od tondourso »

Dobry den chcel by som sa spytat co mate nove s traktorom, mohli by ste pridat aj nejake video?

tondourso
Příspěvky: 41
Registrován: stř pro 26, 2012 6:40 pm
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Traktor 4x4 od Martina

#82 Nový příspěvek od tondourso »

a mal by som jednu otazocku to je tak skor vseobecne utiahol by motor ursus 2valec napravy a prevodovku z v3s so r20 sipmi dakujem za odpoved

Uživatelský avatar
Jirka K
Příspěvky: 526
Registrován: sob zář 17, 2011 7:39 pm
Bydliště: Bednárec

Re: Traktor 4x4 od Martina

#83 Nový příspěvek od Jirka K »

Určitě by to nebyla žádná sláva,ale utáhl.Musel by jsi to mít zpřevodovaný další převodovkou,takže:motor,1 převodovka,potomV3s převodovka s redukční V3S převodovkou.Bylo by to dlouhý a musel by jsi řešit co nejkratší spojení převodovek.Pokud by jsi neměl 2 hlavní převodovky,tak by bylo málo rychlostí co by motor utáhl a mohl jsi je využívat.Jakej to má vůbec výkon ten dvouválec.Tříválce jsem tu viděl v kloubácích.Musel by jsi řešit spojení motoru s první převodovkou,pokud jí to nemá.Sehnat Avii s převodovkou a spojit s redukční V3s,nebo třeba pokud máš V3s kompletní,tak to nechat celý,ale bude to zase dlouhý,ale výkon přiměřenej a jen jedno spojování převodovek.Odpadne spojení dvouválce s první převodovkou.4x4 určitě udělej.U tebe se to určitě vyplatí.

tondourso
Příspěvky: 41
Registrován: stř pro 26, 2012 6:40 pm
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Traktor 4x4 od Martina

#84 Nový příspěvek od tondourso »

ten motor ma cca 30 koni a traktor by som vyuzival predovsetkym na polno potreby cize nejaky kardan vzadu na nejake to prislusenstvo, takze si myslim ze by to mohlo ist
ci?

Ivan50
Příspěvky: 1021
Registrován: sob led 07, 2012 4:18 pm
Bydliště: Považska Bystrica

Re: Traktor 4x4 od Martina

#85 Nový příspěvek od Ivan50 »

V tom vetrieskovem traktore je bych povedal nadoraz motor 6901 alebo 7201,nie tak motor o vykone 30 koni a kor,ked to je dvojvalec... :sorry:

Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3448
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: Traktor 4x4 od Martina

#86 Nový příspěvek od harijaro »

Ivan50 píše:V tom vetrieskovem traktore je bych povedal nadoraz motor 6901 alebo 7201,nie tak motor o vykone 30 koni a kor,ked to je dvojvalec... :sorry:
vo vetrieskovom traktore (aspon v mojom) si paradne vyhrava v3s motor. je to cely komplet v3s motor + prevodovka s rozvodovkou(dodava aj potrebnu vahu aby utiahol 4 kubiky po rovine) ten motor je na v3s ktora ma prazdna 5,5 tony poddimenzovany ale na moj tragac ktory ma asi slabe 3 tony je to parada. nie je problem sa na rovine z miesta rozbehnut na cestnej trojke na cestnej dvojke ani nemusim nejako pridavat plyn pri rozbiehani. a v terene si na cestnej jednotke krasne blafkam na zvyseny volnobeh. väčšči vykon motora pri spojeni s v3s prevodovkou nie je vôbec na skodu skôr je to plus. ine je to napr. s aviou ako ma sused ktora ma o nieco mensi vykon ale zase ma 5-kvalt prevodovku ktora je lepsie odstupnovana a za nou ma rozvodovku v3s. dalsi sused ma zase motor avia + prevodovka a rozvodovka v3s. takze mozem krasne porovnavat jednotlive koncepty. najlepsia volba by bola motor avia +prevodovka avia s orginal redukciou ktorych je velmi malo + rozvodovka v3s. tam by sa dali volit rychlosti od super plazivych az po cestne pri ktorych by tragac dosahoval az 70 km/h. samozrejme pri 20 palcovom obuti

tondourso
Příspěvky: 41
Registrován: stř pro 26, 2012 6:40 pm
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Traktor 4x4 od Martina

#87 Nový příspěvek od tondourso »

prosim vsetkych co sa chcu som mnou bavit na tuto temu prosim presunte sa sem
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 20&t=49953

josip88
Příspěvky: 92
Registrován: sob říj 13, 2012 11:56 pm
Bydliště: Hluboká okr. Chrudim

Re: Traktor 4x4 od Martina

#88 Nový příspěvek od josip88 »

Zdravím, měl bych prosbičku. Prosím změř mi prosím rozměry vyznačené na fotkách.

Děkuji za ochotu
Přílohy
2.JPG
1.JPG

kutil8
Příspěvky: 2
Registrován: čtv dub 12, 2012 8:25 pm
Bydliště: Liberec

Re: Traktor 4x4 od Martina

#89 Nový příspěvek od kutil8 »

Ahoj ,rad bych se zeptal na predni gumy , kde jste je sehnal a co stoji? Maji rozmer 12,5- 20? Dekuji za odpoved Honza .

Uživatelský avatar
Martin Jahoda
Příspěvky: 32
Registrován: ned bře 14, 2010 10:43 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Traktor 4x4 od Martina

#90 Nový příspěvek od Martin Jahoda »

kutil8 píše:Ahoj ,rad bych se zeptal na predni gumy , kde jste je sehnal a co stoji? Maji rozmer 12,5- 20? Dekuji za odpoved Honza .
Jsou to protektory a dostal jsem je od kamaráda.Já jsem změnil zadní pneu z Newholandu rozměr 320/70 R - 20.Tyto pneu jsou stejně vysoké a tudíž mají stejný obvod,ale jsou širší jak 12,5 - 20.Kdyžtak se podívej na internetu.Později dám foto.

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x4“