Ivanov traktor v3s

4x4, 6x6 apod

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Ivan50
Příspěvky: 1023
Registrován: sob led 07, 2012 4:18 pm
Bydliště: Považska Bystrica

Re: Ivanov traktor v3s

#31 Nový příspěvek od Ivan50 »

Tak dnes prva skusobna jazda po dedine, este nemam predny nahon. Motor ma neskutocny krutak, na 3 cestnej sa rozbehne v kopci s jemnym plynom, ked to porovnam s tym v3s tak asi fakt ma vecsi krutak... Len 4 ku som pouzil len raz pretoze sa to rozskackalo a nebolo to bezpecne, predsa ten motor ma neaky ten metrak...

Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3450
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: Ivanov traktor v3s

#32 Nový příspěvek od harijaro »

By ma zaujímalo ako ten kamarát prerobil olejovú vaňu na tom v3s motore. Nemá náhodou ešte torzo toho motora?!

Ivan50
Příspěvky: 1023
Registrován: sob led 07, 2012 4:18 pm
Bydliště: Považska Bystrica

Re: Ivanov traktor v3s

#33 Nový příspěvek od Ivan50 »

Ma ho, on to otacal a prevrtaval zopar dier, zevraj to pasuje, no a tu spodnu vanu robel z plechu novu, hlbsiu... Uz ma motor m2 doma tak coskoro to bude prehadzovat..

Ivan50
Příspěvky: 1023
Registrován: sob led 07, 2012 4:18 pm
Bydliště: Považska Bystrica

Re: Ivanov traktor v3s

#34 Nový příspěvek od Ivan50 »

Obrázek

Obrázek este musim vrchom od motora natiahnut pasoviny a spriahnut ten traktor dokopy, nieco ako podviazanie zetora ale toto bude vrchom... Az to drzi lebo ten motor ma peknych par kileciek..

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

simpatak195
Příspěvky: 1868
Registrován: úte pro 27, 2011 7:38 pm
Bydliště: Sobotka
Kontaktovat uživatele:

Re: Ivanov traktor v3s

#35 Nový příspěvek od simpatak195 »

To když zabrzdi tak musí motor rejt v zemi ;-)

duchodce
Příspěvky: 4451
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Ivanov traktor v3s

#36 Nový příspěvek od duchodce »

Měl jsem něco podobného ,motor V3s přez přední nápravu - odešly klouby v přední nápravě.Potom motor avia - praskla poloosa ,byla svářená kvůli zůžení . Odstaveno, skončila práce,pro ostatní práce je to velice neobratné, chladič je první co to odnese. Chystá se rozebírání na díly ale momentálně nemám čas a prostor.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Ivan50
Příspěvky: 1023
Registrován: sob led 07, 2012 4:18 pm
Bydliště: Považska Bystrica

Re: Ivanov traktor v3s

#37 Nový příspěvek od Ivan50 »

Dnes som zapajal predne brzdy, ked zabrzdim tak traktor momente stoji na kusku, nebadal som extremne naklananie dopredu, stale je tam nepomer vahy predok voci zadku takze nema sancu, mozno dolu prudkym kopcom, ale tam nikto nepojde 40 a razom zabrzdi. Ked som ten traktor kupil a boli tam 24 kolesa tak neustale povolovalo reduktory, teraz ked su tam tie 20tky tak hadam to vydrzi, planoval som tam dat prevarene disky na predok otocene dovnutra ale asi to necham s origo diskami, lebo zevraj aj profil disku robi vela na reduktory. Uvidim v praxi, myslim si ze ten motor cez napravu je menej skodlivy na tu napravu ako ked bola vetrieska nalozena a cast nakladu tlacilo na predek..

Ivan50
Příspěvky: 1023
Registrován: sob led 07, 2012 4:18 pm
Bydliště: Považska Bystrica

Re: Ivanov traktor v3s

#38 Nový příspěvek od Ivan50 »

Obrázek.... Tuto je tiez riadna paka cez predok a je to tovarenske, ano ma to pevnejsie napravy ale myslim teraz to brzdenie a motor v zemi :)

Ivan50
Příspěvky: 1023
Registrován: sob led 07, 2012 4:18 pm
Bydliště: Považska Bystrica

Re: Ivanov traktor v3s

#39 Nový příspěvek od Ivan50 »

Dnes som bol na furku piesku, chcel som naložiť viac ale limit boli gumy :box:, to je tak, keď si pred jazdou nekontrolujem tlak.. Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3450
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: Ivanov traktor v3s

#40 Nový příspěvek od harijaro »

Niekedy je lepšie neskontrolovať a ísť ako skontrolovať a dofúkať. Ja som včera vozil drevo a mal som jedno koleso na vlečke primäkknuté. Tak keď sa vlečka vyložila tak som dofúkol a odstavil. Dnes idem okolo a koleso sa mi zdalo mäkké. Kopnem do neho a prázdne. Asi nejaká smietka vo ventilku alebo v prdeli ventilek.

Vidím že ťa chytil poobedňajší dažďík. ;-)

Ivan50
Příspěvky: 1023
Registrován: sob led 07, 2012 4:18 pm
Bydliště: Považska Bystrica

Re: Ivanov traktor v3s

#41 Nový příspěvek od Ivan50 »

To vždy keď idem mam mekke gumy lebo keď ich aj prifuknem tak pokiaľ zas kdesií idem tak sfuknu, najhoršie je to, keď sa na tom často nejazdi, už sa mi podarelo kedysi vyzut gumu a prísť len na disku koli mojej sprostosti a stále sa nepoucim na vlastných chybach :pohlavek: áno, dazdik ma zastihnul akurát keď som odparkoval. Jednu vec musím ešte po riešiť a to riadenie, musím spraviť moc otaciek na každú stranu a zle sa s tým cuva, stačí malá chyba a už sa vlecka zalamuje a nezrovnam to, lebo kým zatočím opacne mam zauzlene ruky. Piest mam teraz 63/36/250 a rozmýšľam dat 40/22/250, alebo 50/28/250 len tento sa bojím aby tiež pomaly nevysuval.

Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3450
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: Ivanov traktor v3s

#42 Nový příspěvek od harijaro »

Mne to fučalo cez ventilek. Tak som ho včera vymenil nafúkal a pohoda. Aby ti to ten piestik 40/22 utlačil. Neviem akú máš páku na riadení ale máš dosť ťažký predok a ešte keď budeš niekde dole kopcom. :-/

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2589
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Ivanov traktor v3s

#43 Nový příspěvek od murár »

A čo tak vymeniť orstu za vetšiu?

Ivan50
Příspěvky: 1023
Registrován: sob led 07, 2012 4:18 pm
Bydliště: Považska Bystrica

Re: Ivanov traktor v3s

#44 Nový příspěvek od Ivan50 »

Aj nad orstou som rozmýšľal, ale zas ci by stíhalo cerpadlo, teraz mam orstu 100,tocim jedným prstom bez zadrhavania, páka riadenia je dostatočne dlhá, vidno to na fotkách,asi tak 1,5 násobne dlhšia ako originál páka, navyše piest tlači zboku do kolesa, myslim si ze by to utlačil, len ta piestnica toho piestu 40/22mm nevzbudzuje vo mne dobrý dojem,dost tenké.Tento piest, čo mám teraz tak vývine silu 5ton,ten 40mm silu 2 tóny, takže stále dosť si myslím na karovanie(kupoval som ho na hydraulikapo, tam je pri každom píeste sila akou tlaci) Orsta by bola jednoduchšia na výmenu, piest by som musel upraviť, lebo není sú rovnako dlhé ako teraz co tam mam, vysuv je rovnaký len celková dĺžka kratšia.

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2589
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Ivanov traktor v3s

#45 Nový příspěvek od murár »

Poďľa toho koľko litrov ti dáva servo čerpadlo? Ja mám zas opačný problém, mne treba menšiu orstu. Mám 160 a musím meniť za menšiu100-120 lebo mi nestíha servo čerpadlo z Avie čo je na kompresoru.

Odpovědět

Zpět na „Traktory domácí výroby 4x4“