Mulčovač k Vari

Moderátor: Mikro

Zpráva
Autor
Borivoj2006
Příspěvky: 900
Registrován: pát led 28, 2011 11:17 pm
Bydliště: Velešín

Mulčovač k Vari

#1 Nový příspěvek od Borivoj2006 »

Přátelé, nemáte náhodou někdo starší, klidně i poškozený, mulčovač k Vari? Třeba Tajfun 45 nebo 52, případně samodomo? Případně i nějaké další nadbytečné přípojné nářadí (radličky a pod.)
Dík Bořivoj

chobotek
Příspěvky: 10907
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Mulčovač k Vari

#2 Nový příspěvek od chobotek »

Ty máš dvoutakt, že jo? Chceš ten menší, to je jasný :-) Převodovku máš? Promiň, že se tak blbě ptám, vím, že tu nekde byly fotky, ale nechce se mě to hledat.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Borivoj2006
Příspěvky: 900
Registrován: pát led 28, 2011 11:17 pm
Bydliště: Velešín

Re: Mulčovač k Vari

#3 Nový příspěvek od Borivoj2006 »

Ahoj, převodovky mám (T19 i 316). Jo jasně, ten menší by byl lepší. Ale bral bych cokoliv, jakýkoliv vrak, abych to mohl dodělat k obrazu svému a mohl se odpíchnout od nějakého základu. Abych to nemusel vyrábět od nuly. Z předchozího textu vyplývá, že preferuji cenu. Klidně může být i úhlová předvodovka KO. Ty Tajfuny, co jsou na Bazoši za 10 - 19 t. neberu v potaz. Na mojí 10 arovou džungli zbytečný luxus :)

radonzo
Příspěvky: 814
Registrován: ned led 04, 2009 7:49 pm
Bydliště: Nový Jičín

Re: Mulčovač k Vari

#4 Nový příspěvek od radonzo »

Mám tu neúplný, bez úhlové převodovky , to čemu dneska říkají mulcovač na MF 70, ŽTR 61. Ale jsi dost daleko.
736163058

Borivoj2006
Příspěvky: 900
Registrován: pát led 28, 2011 11:17 pm
Bydliště: Velešín

Re: Mulčovač k Vari

#5 Nový příspěvek od Borivoj2006 »

Radonzo, díky. Taky jsem na ten MFkovej koukal. Má sice velký záběr, to by pro jikovácký dvoutakt bylo moc, ale dal by se zúžit pro menší nůž. Líbí se mi u toho ten druhý převod řemenem, že nárazy od nože nechytá přímo úhlová převodovka. Ale ta cesta od nás je :'( Budu to zatím vést v patrnosti. Zůstalo na tom mulčovači vřeteno nože s unašečem ? A prosím, kolik má průměr ta připojovací příruba?
Díky

chobotek
Příspěvky: 10907
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Mulčovač k Vari

#6 Nový příspěvek od chobotek »

Od radonza ho přivezu, kdyby na to přišlo, beztak tu mám pro tebe nachystanou bednu :) Ona ta MF-70 zas o tolik větší výkon nemá, je to pár set wattů, pokud se pamatuju dobře. Ale zas lze nasadit kola s reduktorem. O těch jsem na Vari taky uvažoval.

S DMJ-315 jsem zkoušel jak Tajfun-52, to bylo v buřině nepoužitelné, tak Tajfun-45 a to se skoro dalo. Ta 45 by měla být u strýce, jak tam pojedu, podívám se, jestli ji dokážu vyhrabat.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Hranostaj
Příspěvky: 1324
Registrován: ned říj 30, 2016 11:49 pm
Bydliště: Plzen jih

Re: Mulčovač k Vari

#7 Nový příspěvek od Hranostaj »

Omluva za pleveleni ale když jste u toho, dala by Tera 2t ten tajfun 45? To asi něco? Potřeboval bych něco na ostružiny a trávu do lesa

Borivoj2006
Příspěvky: 900
Registrován: pát led 28, 2011 11:17 pm
Bydliště: Velešín

Re: Mulčovač k Vari

#8 Nový příspěvek od Borivoj2006 »

Chobotku díky. Někde jsem četl, že od 40 cm nože je nutné přidat výkonu alespoň 1 kW na každých 10 cm. Asi tedy orientačně, ta závislost určitě nebude lineární.
Hranostaji, ta 45 se dělala právě pro DSK316 s motorem Jikov, lic. Gutbrod. V té době ani jiný motor k dispozici nebyl (myslím). Ten 45 cm Tajfun měl původně nože dva - dolní dělený ( se sekacími noži otočně na koncích, podobně jako bubnovka) a druhý kratší nad ním. Ten byl nebo je na koncích ohnutý nahoru.

chobotek
Příspěvky: 10907
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Mulčovač k Vari

#9 Nový příspěvek od chobotek »

Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Slávek55
Příspěvky: 492
Registrován: pon úno 04, 2019 2:31 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Mulčovač k Vari

#10 Nový příspěvek od Slávek55 »

Bořku,já jsem již před hodně lety,když byla Tera výkvět techniky likvidoval tyto neudržované a zarostlé plochy velice úspěšně lištovou sekačkou.Ta zvládne maliny či jívy do průměru 3 cm.Jasně,někdy ulítne žabka,ale tu se naučíš rychle vyměnit.Dokonce se mi povedlo přelomit to kyvné rameno a to je průměr snad 30 mm.Dneska jsou ty lištovky dost levné.On s nima neumí nikdo sekat.Zabereš jenom třeba jednou třetinou lišty a budeš to muset vyhrabat a spálit,ale 10 arů není problém.

Borivoj2006
Příspěvky: 900
Registrován: pát led 28, 2011 11:17 pm
Bydliště: Velešín

Re: Mulčovač k Vari

#11 Nový příspěvek od Borivoj2006 »

Slávku, prstovou nebo bezprstovou lištou?

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 8015
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Mulčovač k Vari

#12 Nový příspěvek od Chose11 »

Já doma lištovou doma mám, klidně ji přenechám.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Borivoj2006
Příspěvky: 900
Registrován: pát led 28, 2011 11:17 pm
Bydliště: Velešín

Re: Mulčovač k Vari

#13 Nový příspěvek od Borivoj2006 »

No, já lištu mám na Fortschrittovi. Ta je prstová. Hodně dlouho jí sice nepoužívám, protože už seno neděláme. Ale když vidím ten zaroslej bordel je mi to tak nějak proti srsti. Zabýval jsem svého času konstrukcí strojů a od té doby mám určitou profesní deformaci, kdy podvědomě cítím to namáhání konkrétních částí stroje. Tak je mi toho stroje tak nějak líto :-/

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 8015
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Mulčovač k Vari

#14 Nový příspěvek od Chose11 »

No kdyby jsi si to rozmyslel, je k dispozici, jen mi leží ve stodole a potřebuji ji vyklidit, moc za to nechci.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Borivoj2006
Příspěvky: 900
Registrován: pát led 28, 2011 11:17 pm
Bydliště: Velešín

Re: Mulčovač k Vari

#15 Nový příspěvek od Borivoj2006 »

Chose, to na je na Vari ? Nebo MF70? Zkus to nafotit a hoď na inzerci. Třeba by to někdo rád vzal. A kdyby to bylo na Vari, možná i já :) Ale na tu džungli si pořád myslím, že je ten mulčovač vhodnější.

Odpovědět

Zpět na „Koupím“